Skocz do zawartości
Gość

Jak ustawić Bubble king?

Rekomendowane odpowiedzi

Waldek, mylisz sie nie pierwszy raz. Royal montowal i montuje czasami szare, no ale Ty wiesz lepiej. Jestes falszywy. Jeszcze 3 miesiace temu pytales mnie o roznice. O prace BK sie nie martw. Mam wrazenie, ze nalezysz do tych ludzi, ktorzy zawsze chwala swoje. Tylko po co tak agresywnie wskakujesz na mnie ? Za malo miales moich rad ? Dziekuje Ci.

 

Inna sprawa, ze sam brales kilkakrotnie moje sps-y, ktorych nie potrafiles utrzymac. Co padly to brales po prostu te same. 

Stwierdziles, ze nie bedziesz sie wiecej w to bawil i przeszedles na lps-y. O czyjes szczepki sie nie musisz troszczyc, maja sie dobrze i o ile wiem, z tych szczepek jest juz pelno kolejnych. Poza tym, jak sprzedawalem szczepki, to zawsze wedlug wybranych konkretnych zdjec. Niektorzy z naciskiem pisali, ze danego rodzaju chca 3 lub 4 sztuki.

Dla Ciebie tez zawsze dokladalem "gratisy", bo zal Ci bylo wydac kolejne 40 zl. Czerwona monti tez kupowales 2 lub 3 razy.

 

fal:

 

Po Inmara pierwszej wiadomosci, ze cos nie dziala, zaproponowalem mu, zeby pompe wyslal do Royala. Napisal, ze go na to nie stac, to mu przeslalem 200 zl. Mimo to, chodzil z ta pompa po ludziach i garazach, za to ja oberwalem od "doradcow", no bo 200 zl to na waciki itp.

Jak zauwazyles, to Twoje ogledziny i diagnozy niekoniecznie musza byc trafne. 

 

No radzcie dalej. Ja juz w tym watku nie bede offtopowal.

 

 

Edytowane przez Stani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek to nie ja jestem fałszywy, jestem szczery  mówię w prost nie chowam sie i nie ukrywam,nikomu nigdy żadnego badziewia nie wcisnąłem i i tego oczekuje od innych

tak rady dawałeś mi jakieś 5 lat temu ,i za to dzięki

ale niczego nie chwale ,mam co mam

nie nie nie  nie padały mi spsy tak często Staszek :D ,czasem się zdarzyło na początku drogi ale tak jak każdemu to są  spsy

chodzi mi o 3,4 szczepki W JEDNEJ DOSTAWIE !!!

nie pszeszedłem całkowicie na miękkie i lpsy bo i twoje twarde też tam są

no wiesz 40zł za bolec 7mm to nie była mała kwota  :wink:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juwewaldi, mylisz się Royal montował szare rurki do swoich odpieniaczy ale Stani też mijasz się z prawdą pisząc "Royal montowal i montuje czasami szare". To że montował to prawda ale już nie montuje od 2006 roku. Przed kupnem swojego BK dużo się o nich oczytałem i nie spotkałem sie z szarymi rurami po tej dacie. To tak żeby was pogodzić ;)

 

Swoją drogą śmiać mi się chce jak widzę stare modele z szarymi rurkami sprzedawane jako roczne czy półtora ;), nie wiem jaka oferta była w przypadku tranzakcji miedzy Stanim a Markiem więc nie o tym przypadku piszę. Takie po prostu widuje na targowisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ,

 

Pisałem co widziałem , po co miałbym pisać nieprawdę ? Skoro brakowało pinu to napisałem brak pinu , skoro widziałem ścięte piny to napisalem ściete piny , skoro widziałem silikon to napisałem silikon. Chcesz mi powiedzieć , że nie sprawdzałeś jak wyglądała pompa od środka ? Coś mi się wierzyć nie chce , Ty stary wyga który sprzedał tonę odpieniaczy i wie o nich wszystko nie pofatygowałby się żeby  sprawdzić dokładnie pompę ? Stani........:)

Ja absolutnie nic do Ciebie nie mam , nie znam Ciebie i nie robiłem z Tobą interesów więc nie mnie oceniać Twoją osobę.

Generalnie w tej całej sytuacji najbardziej żal mi Marka i to na tyle.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh..... co my byśmy zrobili bez Marka...... :)

Wiem co...... :)

Wszyscy przerzucilibyśmy się na kolegę buczi........ :)

 

 

sorry za offa ale nie mogłem się powstrzymać .... a i dla rozładowania atmosfery taki żarcik....

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyzak,

przyjedz na Wdzydze i mi pokaz, jak sie wrzuca odpieniacz "Niemcowi" przez okno. Przywiez swoj BK 300 jak sie tak na tym znasz.

 

Ps: czy mi sie wydaje, czy u Kiflu ten odpieniacz pienil ?

 

Moim zdaniem Stani zadał kluczowe pytanie dotyczące tego odpieniacza i jakoś zainteresowani nie odpowiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na obdukcje pompy przez Royala.U Kifla odpieniacz był włożony na 2-3 minuty a wcześniej stał na sucho 3 tygodnie więc trudno ocenić jego pracę choć fakt,że jakaś piana unosiła się do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie żadnych wieści czyżby mieli tyle roboty w serwisie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie żadnych wieści czyżby mieli tyle roboty w serwisie ?

 

Ok Marku jest odpowiedz i doklady opis co i jak  od Royala kopie dostales na swojego Maila

Niestety nie jest dobrze.

Nie bede sie rozpisywal na temat pompy  jesli Marek uzna to za stosowne to sam umiesci to co dostal od Royala .

 

Pozdrawiam Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zawsze lepiej niz 500Eur.

Dogadaj sie jakos ze sprzedawca aby pokryl czesc kosztow i chyba trzeba brac ( wez fakture :-) ) 

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci naprawia w Royalu i nie będziesz się już z tym bujał. Co do daty produkcji to tak jak pisałem, szare rurki oznaczają ze przed 2006 rokiem wyprodukowany. Teraz przejrzyjcie sobie na targowisku i archiwum na tym forum i na NR takie właśnie odpieniacze ,BK250 i 300 jak handlarze sprzedają 8śmio letnie jako roczne... Twój miał być ilu letni? Bo po Twoim przypadku widziałem oferty Staniego na dwie takie "półtoraroczne okazje" :D .

Edytowane przez LukaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal:

 

Po Inmara pierwszej wiadomosci, ze cos nie dziala, zaproponowalem mu, zeby pompe wyslal do Royala. Napisal, ze go na to nie stac, to mu przeslalem 200 zl. Mimo to, chodzil z ta pompa po ludziach i garazach, za to ja oberwalem od "doradcow", no bo 200 zl to na waciki itp.

Jak zauwazyles, to Twoje ogledziny i diagnozy niekoniecznie musza byc trafne. 

 

No radzcie dalej. Ja juz w tym watku nie bede offtopowal.

 

Stani teraz masz pole do popisu !!!!!

 

Marek nawet przez minutę się nie zastanawiaj tylko naprawiaj !!!!!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką wersję :teehee: (oczami inżyniera mechanika :P )

Zasylikonowany kabel spowodował zwiększenie mocy pompy do 230 Watów. Zwiększona wydajność wpłynęła na zwielokrotnienie siły odśrodkowej przez co wirnik się rozciągnął na średnicy i długości przycierając końcówki igiełek. Jedna z nich poniosła śmierć na miejscu uszkadzając (powiększając) otwór poboru powietrza. Ilość pompowanej wody wzrosła diametralnie czego efektem jest ubytek warstwy wierzchniej dyszy wlotu wody i zmiana jej koloru. Podobne zjawisko można zaobserwować na kolankach i body odpieniacza, na których także zaobserwowano zmianę koloru materiału. Zapewne przyczyniło się to także do ubytku oringu w rurze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podsumuję całą sytuację jak ja to widzę.Z jednej strony Staszek handluje odpieniaczami od lat,zna się na nich więc Powinien sprawdzić pompę.W tym przypadku jedynie to by można było sprawdzić u producenta,ale z drugiej strony czy ktoś kiedyś tak zrobił sprzedając odpieniacz ? W sumie można było chociaż ocenić sam wirnik i wlot pompy.Samo body i rury są oryginalne i kompletnie nie ma to znaczenia dla pracy odpieniacza,że mają swoje lata.

Strona druga,mogłem dołożyć i kupić nówkę,ale zaufałem Koledze i potocznym opinią,że sprzęt nie do zdarcia.Chciałem kupić nowy,ale w tym samym czasie startowałem z reaktorem,który kosztował mnie około 4000zł więc zaoszczędzoną kwotę w niego władowałem.

Do podanej ceny Royala trzeba jeszcze doliczyć mojego kuriera,nowe amortyzatorki pompy i nowy kompletny wlot pompy,ale trzeba przyznać,że wtedy pompa praktycznie będzie nowa bo stara tylko zostanie podstawka.Stani dał mi ciekawą propozycję rozwiązania sprawy,którą rozważam.

Powiem szczerze,że niskie ceny producenta mnie zdziwiły bo u nas sam silnik to 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Teraz napisze cos od siebie

 

Zaoferowalem Markowi pomoc w kontakcie z Firma Royal

Cala korespondencja odbywa sie mailowo miedzy mna a Firma Royal nastepnie Marek otrzymuje przetlumaczenie plus orginal Korespondencj

 

Nastapila nie mila sytuacja ktorej ja nie rozumiem

Dzisiaj dostalem od Royala nie milego maila ze skatga itd.

 

to wklejam przetlumaczenie bo sami sobie tego zyczyli (niektorych textow sam nie kumam o co im chodzi)

Ja osobiscie niczego na forum (cen) nie podawalem by polski przedstawiciel sie do mnie nie czepial

Jesli Panowie/Panie z firmy Acropora czytaja to prosze o sprostowanie dlaczego podajecie ze ja cos na forum wypisuje co was obraza??

 

Jest wolny rynek co do cen to ja to rozumiem  ale i jest rowniez wolnosc slowa bo mamy panstwo demokratyczne chyba

 

Teraz nie wiem czy Royal dalej chce naprawic pompe Marka bo nie otrzymalem odpowiedzi na wczorajesze pytanie co i jak (wplata za usluge) tylko ten mail

 

Ja osobiscie chcialem jedynie pomoc koledze z forum

 

 

 

 

tu text od royala

przetlumaczenie  (moga byc bledy)

 

Witam panie M....,

     dzisiaj dowiadujemy się od naszego dystrybutora w Polsce,  ze zrobila sie prawdopodobna wiekla fala ktora nie jest dobra . Chcielibyśmy, to skomentować.
     Po pierwsze, to na pewno nie było bardzo mądre z waszej strony  by napisać to tak publicznie i nie  skontaktować się ze sprzedawcą . Można bylo wczesniej omowic wczesniej z Acropora lub z nami wcześniej o tym. Zapraszam  do przetlumaczenia i umieszczenia  tego maila na polskim forum.

     Aby wyjaśnić fakty:

     Tak, to prawda, że ​​nasze części zamienne zakupione indywidualnie, w sklepie, są droższe niż naprawy. Chcielibyśmy związać klienta, a nie karać tych, z naprawy.
     Zwana także obsługa klienta. Oczywiście macie  (end-customer) jeszcze więcej pracy: Pakiet pompa, ryzyko transportu, koszty transportu i jak się z nami skontaktować.
     Kiedy każdy z nas dostaje , czy sprzedawcy lub klient końcowy, w tej samej cenie. Ceny napraw są takie same dla wszystkich. Pozwala to ze  dealer płaci za jego wysiłek i to  jest w porządku. Na wysokości przedsiębiorcy  sam  moze zdecydować. To jest gospodarka rynkowa.

     Absolutnie nie bylo w porządku  twoje podejście  tak publicznie off przeciwko producentowi. To jest niesprawiedliwe i na pewno nie społeczne. Możesz pomyśleć na przyszlosc . Z pewnością byłoby pożądane.

Edytowane przez Normad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiając ceny na forum nie miałem pojęcia,że komuś szkodzę.W sumie zainteresowanie tym wątkiem było duże i każdy chciał by poznać zakończenie.Z drugiej strony Polska marża jest bardzo duża,z resztą na wszystko co jest w akwarystyce morskiej.Różnica w cenie to 1300zł lub 1000zł więcej w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no to się Acropora rychło w czas obudziła i poleciała na skargę, zamiast pomóc Markowi... żenia :blush:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×