Skocz do zawartości

fal

Użytkownik
 • Zawartość

  228
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O fal

 • Tytuł
  Zarejestrowany
 • Urodziny 08.03.1970

Informacje

 • Akwarium
  500
 • Skąd
  Barcin
 1. fal

  Reaktor - krok po kroku

  Marek , coś jest nie halo , gdyby ten wkład dawał tak dużo fosforanów to dawno nie byłby sprzedawalny , a recenzje ma raczej dobre.
 2. fal

  Reaktor - krok po kroku

  Marek ,skoro uważasz , że to wina wkładu to dlaczego go nie wymienisz ?
 3. fal

  Reaktor - krok po kroku

  Marek a od kiedy masz problemy z fosforanami ?
 4. fal

  Reaktor - krok po kroku

  Nie mam zielonego pojęcia czy to jest dobry przepływ dlatego że nigdy ich nie używałem. Wiem jedno , że coś produkuje Tobie fosforany i dopóki nie znajdziesz co to jest , to będzie w czarnej d..... Z drugiej strony jak wyglądają korale , czy są ciemne , czy widzisz jakieś niepokojące sygnały , że dzieje się źle w zbiorniku ?
 5. fal

  Reaktor - krok po kroku

  Marek zadziałają chyba każde mniejsze , ja używam K.Tryca , ale jestem z nich mega zadowolony od momentu jak uruchomiłem w dwóch filtrach , w jednym miałem cały czas problemy ze sklejaniem itd... dzisiaj jest to czego szukałem.
 6. fal

  Reaktor - krok po kroku

  Marek wiem , że masz litr polimerów , ale nie tych
 7. fal

  Reaktor - krok po kroku

  Marek aż mi się wierzyć nie chce , że na odcieku masz tak wysokie PO4 czymś to musi być spowodowane. Ja nie sprawdzam w tej chwili jak pracuje reaktor , dlatego że PO4 u mnie wynosi 0,03 więc zakładam , że nawet jeśli wyciek zawiera wysokie fosforany to system sobie z nimi radzi. Będę powtarzał z uporem maniaka dwa filtry na Biopellets w każdym po 500 ml i gwarantuję Tobie , że zapomnisz o wysokich parametrach , żadnych pochłaniaczy na PO4 nie stosuję , zaoszczędzisz sporo kasy a i zadowolenie będzie.
 8. fal

  Jak ustawić Bubble king?

  Marek, dwa reaktory na kulki po 250ml w każdym i sukces gwarantowany , warunek to małe kulki.
 9. fal

  Jak ustawić Bubble king?

  Marek , u mnie chodzą tylko pellety , z uzdatniaczy dodaję tylko produkt Fauna Marin dwa razy w tygodniu. Parametry PO4 - 0,03 , NO3 - 0,5 , dodaję 10 kostek mrożonek , dodatkowo plancto AM , który kosmicznie syfi wodę i to tyle.
 10. fal

  Jak ustawić Bubble king?

  Marek , ja piernicze Ty masz chyba wszystko co jest możliwe do kupienia , dlaczego pchasz się w to wszystko ? Czy ze zbiornikiem masz jakieś problemy ? Koszty utrzymania Twojego akwarium to jakiś koszmar.
 11. fal

  Hybryda 4x24W T5 + 64W LED

  Leszek jaki jest koszt zbudowania takiej lampy ?
 12. fal

  ssj44

  Napiszę jeszcze raz , na forum pojawia się Rafał zagadaj z nim i zrób podmianę na wodzie z jego zbiornika , tak najszybciej wyprowadzisz zbiornik na prostą , druga sprawa musisz mieć dobrą cyrkulację jak najmniej martwych stref , jesli to ogarniesz to zbiornik wyjdzie szybko na prostą. Co do oswietlenia ja bym zmienił , ale to tylko ja . Pozdrawiam
 13. fal

  ssj44

  Kolego w okolicy masz doświadczonych akwarystów podejdź do nich oni podpowiedzą co masz zrobić. Jak na 8 miesięcy to zbiornik wygląda kiepsko tam nic nie rośnie.
 14. fal

  biokulki

  W kulkach jest moc stosuję od samego początku , podstawa to optymalny przepływ wody przez filterek i dobrana odpowiednia ilość wkładu. Parametry trzyma mi nie przerwanie NO3 - 0,5 - 1 PO4 - 0,03 - 0,04 Mam zbiornik głównie SPS , więc na temat LPS i miękkich nie mogę się wypowiadać.
 15. fal

  Reaktor - krok po kroku

  Marek , przy reaktorze magnez nie jest aż tak istotny był okres , że w ogóle go nie sprawdzałem. Najważniejsze , żeby CA zawsze oscylowało w granicach 400 i będzie dobrze.
×