Skocz do zawartości
Ci3chy

Od roslinnego do morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Bakterie dodaj dopiero jak zasolenie będzie optymalne. Odpieniacza nie włączaj przez pierwsze 3-4 dni poza pozywka wylapie także część bakterii. Jeśli akwarium będzie stało obok tego dużego i przed zapaleniem światła będzie nań padać światło z dużego zbiornika to najpierw zapal białe światło a potem niebieskie. Wygaszaj niebieskimi na koniec. Jeśli zbiornik stoi w ciemnym miejscu to możesz zacząć od niebieskich i także nimi skończyć. Możliwości jest sporo ale grunt to takie ustawienie aby nie wprowadzać zbyt szybkich zmian w widmie światła np. W zbiorniku swojacym w ciemnym miejscu nieodpalac odrazu białych świetlówek. Lub gdy na zbiornik pada światło słoneczne lub z innego zbiornika nie odpalić odrazu niebieskich.

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reefmaxie jest problem bo odpieniacz jest połączony z pompa obiegową więc jeśli nie włączę odpieniacza to woda będzie tylko mielona w zbiorniku głównym za pomocą pompy cyrkulacyjnej a media filtracyjne w panelu nie będą oblewane wodą z zbiornika i nie osiedlą się na nich bakterie. Zaczynam widzieć minusy gotowego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc siłą , rzeczy musisz go uruchomić. Jeśli jest taka opcja? To ustaw go na sucha pianę wtedy będzie znikome ilości bakterii wrzucał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą sucha pianą czytam że jest problem ale pokombinuję. Mogę najwyżej syf z odpieniacza wrzucać z powrotem do zbiornika przez kilka pierwszych dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no :) Jak wyrzuci syf do kubka to go po prostu wywal. Ten odpieniacz w zestawie jest nadal na kostkę? Napisałem , że można by nie włączyć ale myślę też , że niema co na siłę robić problemu :) Jeśli jest na kostkę to możesz ją wyjąć. Jeśli nie to włącz i już. Nie chciałem napędzic problemu :P:)

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest na kostce bo go nie rozbierałem ale postaram się dzisiaj sprawdzić. Z ta kostką to dobry pomysł. Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema za co :) Istotnie musisz sprawdzić czy jest na kostkę ponieważ jak się pewnie już do myśliłeś trzeba ją okresowo wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kostki. Wężyk jest podłączony do komina którym pompa tłoczy wodę ale coś musi to powietrze rozdrabniać na małe bąbelki tylko nie widzę co za to odpowiada. Musze zerknąć w instrukcję. Zakręciłem dopływ powietrza i odpieniacz na razie nie pieni. Wczoraj dolałem wodę do pełna i odpaliłem cały system. Dzisiaj będę sprawdzał i korygował zasolenie oraz postaram się wrzucić jakieś fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem wczoraj poziom soli i wklejam obiecane zdjęcia. Zaczęły mi się pokazywać różowe nitki i plamki na skale które zaznaczyłem na zdjęciach. Czy to są glony wapienne?

med_gallery_3607_204_2297197.jpg

med_gallery_3607_204_1689871.jpg

med_gallery_3607_204_1289335.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że one pojawiają sie dopiero jak zbiornik dojrzeje. Nie za wcześnie na nie u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te glony są przecież na suchej skale więc pewnie dopiero po namoczeniu dały się zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że szybko ich przybywa ale okaże się za kilka dni.  W weekend planuję załączyć oświetlenie i zacząć podawać bakterie.

Muszę jeszcze dokupić miernik TDS oraz automatyczną dolewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie to myślę , że powinieneś już podawać. Dolewka to bardzo przydatna rzecz choć parowanie z reefmax-a oszałamiające nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie podałem dzisaj. Śmierdzą na maksa że w pokoju nie idzie wytrzymać ale to dobry znak :). W sobotę włącze odpieniacz i światło.

Obecnie parowania nie zauważyłem wcale bo wszystko sie skrapla wewnątrz a w pokoju jest chłodno więc to też nie sprzyja parowaniu. Planuję w styczniu zakupić miernik TDS a w lutym dolewkę żeby nie nadwyrężyć budżetu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×