Skocz do zawartości
Admin

Reefshop [Gdynia]

Jak oceniasz sklep  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz sklep

    • Zły
      79
    • Średni
      23
    • Dobry
      27
    • Bardzo dobry
      21


Rekomendowane odpowiedzi

A ja tam nie mam żalu do Przemka , że mi nie wysłał obiecanych na 25 września modułów LED do testowania . Zaczekam jeszcze , a co tam – widocznie długa kolejka . Co do sklepu i obsługi , to nie mam uwag . Miło , sympatycznie , odpowiadają na zadane pytania i nawet kawę smaczną mają . Jest „prawie†tak samo jak w aqua hurt w Pile . Wszyscy wiemy doskonale , że „ prawie „ tworzy wieeeeeeelką różnicę . Pozdrawiam i życzę wszystkim większej wyrozumiałości i spokoju .

Nie jestem „Klakier†ani „ anty klakier†Przemka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Pamiętałem o naszej rozmowie - jednak tak jak powiedziałem Tobie telefonicznie - "wskoczenie" w kolejkę(okienko) było możliwe w sytuacji gdyby jedna osoba nie potwierdziła rezerwacji - a niestety(stety dla tej osoby) - potwierdziła ona wpłatę na konto - i nie było żadnych lamp już wolnych.

Gdybym wysłał Tobie bez czekania na jej odpowiedź - być może to ona teraz napisała by tu na forum - że "olałem" kolejkę i preferuję kolesiostwo :)

pozdrawiam

Przemek

PS. Będziesz miał chwilkę to zadzwoń - nie zapisałem sobie Twojego numeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie watek choroby linii bocznej, nigdy jej nie wiedziałem na własne oczy a jakis czas prowadziłem własne importy i troche chorób sie naogladałem , czy to na peweno była ta choroba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja osobiście już kilkakrotnie robiłem zakupy w tym sklepie i mimo że zdarzały się braki towaru zamówionego przez internet to jednak zawsze udawało mi się dojść z Przemkiem do porozumienia i zawsze otrzymywałem w zamian za brakujący towar inny o z reguły wyższej cenie lub otrzymywałem coś w gratisie byłem tam też kiedyś osobiście w trakcie jakiejś przebudowy sklepu i mimo że kupiłem tylko jedną małą skałkę to jednak zostałem fachowo obsłużony i dlatego planuje dalej korzystać z usług tego sklepu czyli najogólniej rzecz biorąc gorąco polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też już zawitałem robiąc w tym sklepie zakupy tylko online przez kilka ostatnich lat ( um-um ) zawsze byłem zadowolony ,jedyna rzecz którą trzeba było zastrzec ,że jak czegoś nie ma to wysyłamy a nie czekamy z paczką aż skompletujemy zamówiony towar i wszystko było ok.

Teraz gdy postanowiłem zmierzyć się z akwarium morskim pojechałem zobaczyć co Reef-shop oferuje w tym temacie w porównaniu do stołecznych sklepów które już odwiedziłem jedno z żoną stwierdziliśmy - brud.

Nie jest to opinia złośliwa tylko wynikająca z obserwacji własnych zawsze trzeźwych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia w przeciwieństwie do większości to b. dobry i RS prawie zawsze odwiedzam jak jestem w Gdyni.

Opinia dotyczy zakupów w sklepie, nigdy nie kupowałem tam przez Interenet. Obsługa sklepu zawsze fachowo doradzała i nawet dwukrotnie wybiła mi z głowy pomysł zakupu który byłby nietrafiony ze względu na wielkość i obsadę zbiornika.

Polecam, warto odwiedzić szczególnie jak sę uda dopaść na miejscu Przemka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w RS wiele razy i się jeszcze nie naciołem .

Z Przemkiem mam dobry kontakt, telefony też odbiera zawsze.

Wymiana informacji ok.

Pierwszy mój zakup hepatus z uszkodzoną górną szczęką

Nie mam pretensji kupowałem osobiście i nie zauważyłem.

Co ja z nim przeżyłem wysypki i różne cuda .

Szczęka się zagoiła ,wysypki ustąpiły jest duży i zdrowy a to już rok minął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u Przemka kilka rybek i korali . Rybka żadna nie przeżyła ale to z powodu choroby jaka miał hepatus po tygodni wszystke były obsypane i po następnym spłukane w toalecie . Kontakt dobry rybki w kondycji jako takiej . Xanturum kupiłem z kropkami ( moj błąd )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 tygodnie temu w sobotę wracałem z Gdańska z delegacji pociągiem. Zaplanowałem sobie że wpadne po jakieś zwierzaki do reef shoopu. W sobotę otwarte jest od 11 ja jednak byłem o 10:30. Zdziwiłem się że jest już ktoś w środku. Nie był to właściciel tylko Pan Paweł -pracownik. Chociaż nie musiał pozwolił mi poczekać aż skończy obsługę baniaków i nie wygonił mnie na zewnątrz na mróz. Potem szybko i fachowo odłowił kraba ukwiałowego oraz sexy shrimp oraz profesjonalnie zapakował w termobox. Ja jestem zadowolony z zakupów. Szkoda że byli przed dostawą bo zakupiłbym na pewno więcej. I fajnie by było jakby można kupić BioDigest na ampułki. Ale to tylko propozycja.

Ja osobiście jestem zadowolony z zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet po dzisiejszych zakupach uważam że ocena negatywna jest na wyrost. Mam wiele zastrzeżeń ale tyle samo mogę napisać o innych sklepach. Wiele jest do zrobienia w RS ale wiele także, o innych sklepach dlatego myślę ze to tylko i wyłącznie subiektywne oceny a nie merytoryczne

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś zakupiłem krewetki czyszczące i jak na razie mają się świetnie , wcinać też wszystko wcinają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z ostatnią falą banów chciałem tylko dodać komentarz w postaci tekstu znanego zespołu punkowego z Płocka:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem kilka dni temu pytanie o dostawe do Szwecji, do dzis zadnej odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie skończyłem sprawdzać pocztę z czerwca i maja. Niestety nie znalazłem żadnego zapytania o wysyłkę do Szwecji. Oczywiście nie twierdzę, że mail nie został wysłany, tylko nie dotarł na nasze skrzynki. Proszę o ponowne wysłanie zapytania na adres sklepu lub na priva.

Pozdrawiam,

Paweł Brozis

reefshop.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) O.... teraz Pawła wysłali ....... notabene to najaśniejsza osoba w Reef-shopie jak to kolega kiedyś napisał, ale faktycznie wielokrotnie miałem do czynienia z Pawłem chłopak jest naprawdę super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie szybciej wsiąć na prom :D już byś wiedział

Dokladnie, hehe.

Bangan, Wyslalem jeszcze raz.

A tak ogolnie jak mysle o obsludze klienta w Europie to chyba przezucam sie na sklepy z USA, odpowiedz dostaje w 5 min, przesylka jest u mnie w ciagu 7-9 dni, wszytko maja na stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie, hehe.

Bangan, Wyslalem jeszcze raz.

A tak ogolnie jak mysle o obsludze klienta w Europie to chyba przezucam sie na sklepy z USA, odpowiedz dostaje w 5 min, przesylka jest u mnie w ciagu 7-9 dni, wszytko maja na stanie...

hehe, Ja mam nie daleko do reef-shopu a chyba też będę zamawiał gdzieś indziej np z USA: będzie szybko i servis też :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×