Skocz do zawartości
Admin

Reefshop [Gdynia]

Jak oceniasz sklep  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz sklep

    • Zły
      79
    • Średni
      23
    • Dobry
      27
    • Bardzo dobry
      21


Rekomendowane odpowiedzi

Montipora,odnosnie korali z importu z Bali pogadaj z Lukaszem Kurem jak na nich wyszedl.

Na dzien dzisiejszy kupuje sps tylko z propagacji i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MONTIPORA600

Takich sklepow to i malo jest w USA, gdzie rynek jest o niebo wiekszy. A ceny korali w WYSIWYG* sa z miejsca o 30% wieksze. W przecietnym sklepie jest tyle do roboty, ze na pstrykanie zdjec KAZDEMU koralow, opisanie go itp. zostaje malo czasu.

@ReefShop

Doswiadczenia z ReefShopem mam niezbyt mile, oduczyly mnie kupna zwierzakow przez internet. Ryba przezemnie kupiona przyszla w tragicznym stanie, w uszkodzonym worku, nie przezyla 24h. Sklep rekalmuje, ze jezeli zwierzak padnie nie z winy akwarysty, to akwarysta dostanie podobnego w ramach reklamacji. Niezbyt to prawdziwe, bo choc moja reklamacje uznano, to nagle kontakt meilowy ze sklepem sie urwal. Niezbyt profesjonalne zachowanie.

Ogolnie jestem na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń proszę temat co jest nie tak z tym importem, z poprzedniej dostawy wziąłem loripeskę i pięknie sobie rośnie- pod tym energetyczno żółtym reefluxem hehe;)

@Ocelocik- no i co z tego, ja się mogę założyć, że jeśli taki sklep by powstał i właściciel by się postarał, miałby największy obrót a pewny tego jestem bo non stop z kolegami narzekamy, że nie ma gdzie kupić korali, a nie ma opcji, żeby jechać pół świata po 2 akropory. Swoją drogą kilka lat temu AquaMedic miał tak zrobiony sklepik- korale na plastikowych podstawkach z numerkiem. Zapłaciłbym te 30% więcej bo ostatnio kupiłem zielonego patyka chcąc go wepchnąć między czerwone, a przyjechał biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z Pterapogonami nie jest tak źle , napisałem tylko że żadko zdażają się osobniki bardzo agresywne a za chwile wyjdzie że jedna z moich ulubionych ryb do akwariów się nie nadaje.

Przeciętnie, wręcz statystycznie w akwarium 100-200l kupując 4sztuki mamy 87,5% szans na dobranie pary, wówczas zaczyna sie problem, że para tłucze pozostałe, no i coś z tym trzeba zrobbić , w większym akwarium jest szansa że ryby będą sie przemykać i żyć, w mniejszym należy ryby odłowić i dogadać sie na wymianę na coś innego czy z zaprzyjaźnionym sklepem czy innym akwarystą.

Zupełnie inną sprawą jest przeżywalność ryb imprtowych, te 7 sztuk o których pisałem wyżej zostało z kwarantanny 36 osobnikków (po 12 sztuk na import). Jest to powód dla którego u siebie w sklepie absolutnie zrezygnowałem z Pterapogonów z importu, podobnie zresztą ma się sprawa z Amphiprionami i Pseudochromisami.

Na szczęczście jakość ryb imprtowych w ciągu ostatnich 4 lat też się diametralnie zmieniła i przeżywalność po 2 tygodniach jest w przypadku Pterapogonów dużo większa nioż 7 z 36sztuk.

No i jeszcze jedna sprawa co do P. kuderni pamiętajmy że jest to endemit zagrożony wyginięciem.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tam wpadlem w poszukiwaniu tych "znanych" kratek do budowy polek pod szczepki korali. Na sprzedaz nie bylo (a moze i byly?) i bardzo dobrze, bo dostalem za darmo ile chcialem.

Nie zawsze sprzedawcy sa nastawieni na super zysk, ale zarabiac musza, takze oszczedzmy ich troche.

Mysle, ze jak zwykle najwiekszym problemem (raczej znanym mi tylko w Polsce) jest sie do nich dodzwonic lub doczekac na odpowiedz, stad sporo nieporozumien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, miały by opinie a nie polemiki;)

obsługa fatalna, 2 zamówienia składałem... raz przyszło nie wszytko po miesiącu i to po kilku mailach z upomnieniami a drugi raz nie przyszło wcale... a minął ponad rok. Kontakt beznadziejny, jakby za kare prowadzili tą firmę. Dla mnie DNO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem kupic 3 razy.

Dwa razy nartknalem sie na Pania Dorotke i totalna wtopa, oczywiscie mily kontakt ale...

Ostani raz zalatiwalem sprawe z Panem Przemkiem i udalo sie doprowadzic sprawe do konca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zakupy u Przemka trzy razy ,i złego słowa nie mogę na jego firme powiedzieć:)

Zawsze wszystko bylo ok.Bardzo dobry kontakt,i wogóle.Wiadomo zawsze trafi się ktoś niezadowolony;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep jest ok, osobiscie robie zakupy przez internet ,wolałbym robic zakupu bedąc na miejscu w sklepie, ale z racji odległosci Koszalin -Gdańsk nie robie tego z często. Kupuje przez internet u Przemka o kilku lat , moze zdazyć sie że czegoś nie ma na magazynie , to musze poczekać ,dlatego staram sie przewidzieć szybciej to co mi bedzie niedługo potrzebne do akwarium i zamówić szybciej ,a nie na ostatnia minutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługa-fatalna

Zaopatrzenie-jeszcze gorsze

Kondycja zwierzaków-tragiczna

Nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie ReefShop w Gdyni kupowałem kilkakrotnie... Zawsze mogłem liczyć na fachową wiedzę popartą praktyką oraz doświadczeniem a nie tylko (jak często mogłem się przekonać u innych sprzedawców) TEORIĄ...Towar jak i kondycja zwierzaków beż zastrzeżeń...czasami negocjacje cenowe z p.Przemkiem zabrały troszkę czasu ale warte były swojej ceny...Reasumując Gorąco POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam. W szczególności tzw. "usługi zakładania akwarium". Duzo mądrych słów , ale profesjonalizmu zero. Koralowce kupione w tym sklepie po bardzo krótkim czasie tracą tkankę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze posty na forum, tylko po to, żeby napisać blee na ReefShop...

Spora część moich korali kupionych była właśnie u Przemka i jakoś im się nie zdarzyło zgubić tkanki. Od roku kupuję coś praktycznie z każdej dostawy, więc jest duża szansa, że kupowaliśmy korale w takiej samej kondycji.

Jestem pewny, że autorzy ostatnich negatywnych opinii są przekonani, że zapewnili kupowanym zwierzakom perfekcyjne warunki. Zostali jednak oszukani w ReefShopie, bo jego właściciel - krwiopijca specjalnie sprowadza Acropory cf. 'gubimy tkankę', np. takie:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze posty na forum, tylko po to, żeby napisać blee na ReefShop...

Jestem pewny, że autorzy ostatnich negatywnych opinii są przekonani, że zapewnili kupowanym zwierzakom perfekcyjne warunki. Zostali jednak oszukani w ReefShopie, bo jego właściciel - krwiopijca specjalnie sprowadza Acropory cf. 'gubimy tkankę',

Pierwsze i moze ostatnie posty nie wiem czy to niezadowolony klient czy tez rownie dobrze konkurencja !!!!

Dlatego prosze nie brac do siebie tych postow od osob ktore dopiero co sie zarejestrowaly i ich jedynym postem to mega negatyw dla sklepu

Nie mam zamiaru w tym poscie bronic sklepu Przema bo nie o to chodzi ale tez nie mam zamiaru patrzec na pojedyncze posty ktore szykanuje jego sklep czy tez kazdy inny z listy

Jesli ja napisze o jakims sklepie opinie jestem w pelni odpowiedzialny za to i dla wlasciciela moge podac swoje dane osobowe

Pamietajmy ze to nie sa puste slowa i to co napiszemy podlega pod kodeks prawno cywilny wiec osoba wlasciciela moze dochodzic swoich praw na drodze sadowej

Lista sklepow powstala glownie aby "skatalogowac" tak aby kazdy mogl szybciej znajesc sklep w swojej okolicy , sklep swiadczacy profesjonalne uslugi ......

Jesli nie znajdziesz czegos w sklepie masz nastepny do wyboru a jak nie ten to kolejny

Opinie o sklepach mialy tylko ulatwic dokonywanie wyboru a nie wprowadzac zamet

Co to za sens bylo by czytanie opini skoro choc by Przemo moze zarejestrowac sie na forum pod kilkoma - kilkunastoma nick-ami ( to zaden problem ) i powstawiac sobie same super opinie

Dlatego prosze czytac sensownie opinie i wybierac te ktore wg was beda wiarygodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może aby uniknąć takich sytuacji należało by ograniczyć dostęp do oceniania sklepów tylko użytkownikom aktywnym od dłuższego czasu (kryterium byłaby np. data rejestracji lub jeszcze lepiej określona liczba postów?) może nie załatwi to problemu całkowicie, ale napewno utrudni takie zagrywki użytkownik "anka" dwa posty i to dwa oceniające negatywnie reefshop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz ograniczyć dostęp do oceniania sklepów tylko użytkownikom aktywnym od dłuższego czasu? Czy uważasz ,że napisałem ten post żeby oczernić sklep ? Zbierałem się w sobie bardzo długo i wczoraj nadszedł ten dzień.Wyraziłem swoją opinię , której nie zmienię i usuwanie mojego konta na nano-reef nic nie zmieni.Kropka:nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Na wstępie dziękuje za wszystkie dobre opinie w sprawie naszego sklepu :)

W sumie to nie chciałem zabierać głosu w tym wątku, aby nie zamieniać jego w dyskusję, ale widzę w którym kierunku on idzie - więc uważam się za wywołanego do tablicy.

Osobiście uważam, że Administratorzy forum mogliby(oczywiście to tylko moja sugestia) umożliwić ocenianym sklepom udzielanie odpowiedzi - czy też krótkich sprostowań - jak to jest np. na Allegro, czy też weryfikacji osób oceniających - jak to jest np. na portalu sklepy24.pl. Zresztą w tej sprawie koresnpondowałem z Tomkiem - myślę, ze co do wielu spraw jesteśmy zgodni.

Oczywiście, każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii na dowolny temat, jednak każdy powinien być również świadomy tego, że wyrażając opinie w sposób niepełny(przekłamany) lub nie zgodny z prawdą bierze na siebie konsekwencje odpowiedzialności za te słowa i ich skutek - a jeśli odbywa się to w miejscu publicznie dostępnym(jak np. uczęszczana strona internetowa) to może świadomie lub też nie działać na niekorzyść osoby trzeciej - w tym wypadku ocenianego sklepu - i dotyczy to nie tylko naszego sklepu, ale również innych, które podobne opinie już mają lub mieć mogą w niedalekiej przyszłości.

Piszę to nie po to by kogokolwiek straszyć - nie , w żadnym wypadku, a jedynie po to, aby uświadomić, że internet nie jest anonimowym medium - choć często tak bywa, że czyjaś odwaga rośnie wprost proporcjonalnie do kwadratu odległości od odwersarza - którego dana opinia czy też ocena dotyczy, a w sytuacji "live" być może komuś zabrakło by odwagi aby cokolwiek powiedzieć. Niestety tak już jest.

Wracając do tematu naszego sklepu - zdaję sobie sprawę, że mogło tak być że w przeszło 5 letniej historii sklepu trafiły się jakieś osoby niezadowolone z jakości obsługi - czy też czasu realizacji. I ubolewam nad tym, choć za każdym razem gdy dociera do mnie informacja o takiej sytuacji staramy się sprawę zakończyć tak, aby Klient był zadowolony - czy to atrakcyjnym gratisem, czy też upustem przy zakupach. Ciężko nam jest natomiast(z oczywistych względów) reagować w sytuacjach, gdy ktoś po finalizacji zamówienia jest z jakichś powodów niezadowolony - ale nam o tym ani słowem nie wspomniał.

Dlatego, wykorzystując sytuację, pozwolę sobie po kolei odnieść się do negatywnych opinii które pojawiły się w tym wątku - postaram się naprawdę krótko i mam nadzieję że nie wywoła to kolejnych dyskusji.

@thcskiba

Po całym zdarzeniu rozmawiałem z Rafałem - nie wiedziałem o sytuacji(dotyczyło używanej głowicy miksera która miała zapieczone łożysko) - mam nadzieję, że Rafał sprawę nam zapomniał i jest to już w jakiś sposób załatwione. Nota bene sprzęt sprzedawałem na forum prywatnie a nie jako sklep :)

@Jarosław

Przykro mi, że nie zamierzasz zawitać do naszego sklepu(choć powód jest mi obcy, biorąc pod uwagę naszą rozmowę na lotnisku) - może jednak mimo wszystko się skusisz - choćby latem , przejazdem nad morze :) Zapewniam że warto.

@jaro37

Czy koralowce gdy przyszły do Ciebie, to miały jakiekolwiek ubytki tkanki? Jak wyglądała aklimatyzacja, jakie miałeś parametry wody? Zobacz proszę sam, jak mało informacji umieszczasz - obarczając za ten fakt sklep, choć być może problem leżał gdzieś indziej?(zmiana rodzaju oświetlenia, żywienia itd)? Szkoda ze tak mało danych... :(

@Jacek56

Panie Jacku - w tej sprawie już do Pana pisałem i pozwoliłem sobie również na odpowiedź w tym wątku(wcześniej). Uzyskał Pan zresztą odpowiedzi od innych również akwarystów. Dlatego w tej sytuacji wystawianie negatywnej opini -wg mnie jest dyskusyjne - ale oczywiście to Pan zadecydował. Pisałem również do Pana na priwa - nie uzyskałem żadnej odpowiedzi.

@ginek15

Przykro mi że tak wyglądała kwestia Twojego zamówienia z drugiego sklepu Um-Um - ale to oddzielny sklep, to nie jest RS.

@Montipora600

Zdjęcia koralowców robione są lustrzanką Nikona w NEFach z lampą błyskową -2.3 i następnie balans bieli ustawiany jest pod Capture NX - za pomocą Control Pointów i wskazaniu białego CP na piasek. Nic więcej nie jest robione - mogłeś zapytać bezpośrednio mnie - i zrobić zdjęcie samemu - zobaczyłbyś że to te same koralowce.

@ocelocik

Wprawdzie nie pamiętam całego zdarzenia, ale jeśli było jak mówisz i ryba padła - a reklamacja została uznana - to dlaczego wspomnienia masz niezbyt miłe? Nie rozumiem w jaki sposób korespondencja się urwała - być może sprawa została załatwiona i tyle :)

@dominik

Rozumiem że ta opinia należy do Dominika Grabowskiego.

W naszym sklepie mamy tylko jedno Twoje zamówienie(z 2 lipca, przedpłatę do zamówienia otrzymaliśmy 18 lipca, wysyłka paczki 19 lipca(pierwsze ryby, reszta tak jak pisaliśmy nie nadawały sie do wysyłki). Reszta zwierząt wraz z produktami których wtedy nie było(pokarm Omega One Flakes) zostały dosłane na nasz koszt przesyłką konduktorską 8 sierpnia.

Faktycznie minął ponad miesiąc nad czym ubolewam, myślę jednak ze decyzja podjęta wtedy przez pracownika o wstrzymaniu wysyłki ze względu na stan zdrowia ryb była uzasadniona. Sądze, że ta opinia była by dużo gorsza, gdybyśmy wysłali chore ryby - które zaraziły by inne w Twoim akwarium. Ja przynajmniej wolałbym poczekać. Jednak oczywiście rozumiem, ze możesz być z tego powodu niezadowolony. Nie wiem o jakim drugim zamówieniu piszesz - być może pordukty zostały w koszyku i zamówienie nie zostało sfinalizowane - a my go nie otrzymaliśmy.

Nie wiem. I mam nadzieję, że to o tego Dominika Grabowskiego chodzi.

@dany

Piotrze, aby mieć więcej złych doświadczeń niż dobrych trzeba mieć ich conajmniej 3 - zgodzisz się ze mną?(mając jedno doświadczenie - masz same złe).

Złożyłeś w naszym sklepie tylko jedno zamówienie - 28.08.2008r o godz.17:37 na Montiporę superman. Dokonałeś wpłaty na konto tego sanmego dnia, następnego dnia po złożeniu zamówienia(!) paczka była u Ciebie w Krakowie. Przepraszam, ale popraw mnie jeśli się mylę.

Naprawdę nie wiem jakie to złe doświadczenia możesz mieć z naszym sklepem - przykro mi, ale nie rozumiem tego.

Uprzedzając Twoją wypowiedź - używaną lampę którą sprzedawałem na nano-reef (AM OL 150+) sprzedawałem jako osoba fizyczna - i jak już pisałem, przykro mi że się nie porozumieliśmy - Ty chciałeś ją kupić z fakturą w cenie w której ja nie chciałem jej sprzedać - moja cena była sporo wyższa. Sądze, że nie powinno to być powodem do wystawiania negatywnej opinii o sklepie. Tym bardziej, ze po tym jak ją tu umieściłeś pozwoliłem sobie wysłać do Ciebie wiadomość na priwa - nie zechciałeś mi nic odpisać.

Chciałbym tylko przypomnieć - w tym wątku powinny być umieszczane opinie o sklepie.

@anka

Sprawdzałem Twój adres email oraz adres IP - nigdy żaden użytownik o takich danych nie składał zamówienia w naszym sklepie. Wysłalem Ci wiadomość wczoraj z prośbą o udzielenie informacji a temat zamówienia - czy też Twoich danych osobowych, abym mógł w jakikolwiek sposób się do tego odnieść - starając się być może uniknąć podobnych błędów w przyszłości.

Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi - widzę że logujesz się naprawdopodbniej z laptopa przez komórkę(GPRS Plus) - i dlatego mam podstawy sądzić, że jest to prowokacja - w innej sytuacji nie widzę powodu dla którego ktoś miałby ukrywać swoje personalia - ignorując moją wiadomość z prośbą o wyjaśnienie.

Trudno mi się więc odnieść do tak sformułowanych zarzutów - i w dodatku do Twojej drugiej części wypowiedzi. Nie wiem co mam Ci napisać.

@laser

Tobie również wysłałem wczoraj wiadomość z prośbą o przesłanie informacji, na jakiej podstawie wyciągasz takie a nie inne wnioski. Zakładamy zbiorniki od przeszło 4 lat - i przyznam szczerze, że nie wiem nic o Kliencie, który zamawiając u nas kompletną usługę budowy i setupu zbiornika byłby niezadowolony. Niestety także nie otrzymałem odpowiedzi - nie wiem czy jest to spowodowane brakiem argumentów czy też brakiem odwagi - może jednym i drugim.

Piszesz o koralowcach tracących tkankę. Czy w momencie zakupu koralowce były zdrowe? Czy miały całą tkankę? A może to problem nie leży w "sprzedawcy" tylko w parametrach wody w której się znalazły? Szkoda że ta możliwość nie została przez Ciebie uwzględniona...

Piszesz ze Twoim celem nie jest oczernianie sklepu ReefShop - ale właśnie to robisz. I nie twierdzę że niemożliwe jest aby koralowce zaczęły gubić tkankę - skoro jednak zebrałeś się w sobie i napisałeś taką opinę na nasz temat, to dlaczego nie pozwalasz w sposób rzeczowy nam się do tego ustosunkować - nie odpisując na mój list do Ciebie z pytaniami?

Łączysz się z Olsztyna lub okolic - niestety nie kojarzę żadnego Klienta z tamtego rejonu któremy zakładalibyśmy akwarium od A do Z akwarium - i na podstawie czego mógłbyś wyrobić sobie opinię - taką a nie inną.

Naprawdę nie chcę wzburzać ponownie dyskusji w tym wątku - proszę potraktować to na zasadzie kontrkomentarza ala "Allegro" - na którego już nie można odpowiedzieć.

Mam nadzieję, że to co napisałem pokaże, że nie wszystkie rzeczy wyglądają tak jak nam się wydaje - i akurat dziś dotyczy to naszego sklepu, ale kiedyś może to trafić się każdemu innemu.

Reasumując:

pomysł z opiniami nie jest zły - należy go jednak dopracować - i to koniecznie, aby były one wartościowe dla osób je czytających a nie polem do wzajmenych przepychanek i nadużyć np. ze strony konkurencji

Pozdrawiam

Przemysław Cybulski

www.ReefShop.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×