Skocz do zawartości
remel

468l remla na zeovicie

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż foto całego baniaka i tego zmętnienia.

I napisz co tam za sól masz, co tam lejesz, łącznie z tym jak uzupełniasz elementy.

Edytowane przez kapitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol red sea LR. Leje

zeostart3 0.4 rano i wieczorem

zeobak 3 razy w tygodniu

spong powder 1 raz w tygodniu 4 krople.

Raz w tygodniu 5ml k balance

Raz w tygodniu cv 5 kropli

Raz w tygodniu aa

To wszystko bo baniak ma 6 tygodni odpalony na suchej skale

Ryby 2 chromisy i 3anthiasy

No3 0

PO4 spadlo do 0.35 hanka

Na fotce nie widac ale jak patrze w zdloz akwa to jest bialawa woda. Wczesniej mialem krysztal

Edytowane przez remel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze ludzi ktorzy jechali na zevocie o info jakiej soli uzywali.

Ja uzywam red sea lr (NIEBIESKA) i gdzies przczytalem ze posiada lub ma wyjatkowe zdolnosci do rozmnazania sie bakterii i zastanawiam sie czy to przypadkiem nie jest powodem mojego zmetnienia wody. Wszystko lalem mniej niz w instrukcjach a jednak efekt wyglada jak zakwit.

Dzisiaj wlaczylem uv na noc i zobacze rano. Jak bedzie lepiej to znaczy ze sol ma jakies dodatki powiekszajaca flore i to chyba przy zeo odpada. Tylko jaka sol stosowac? ta po parametrach wydawala sie idealna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem na różnych solach, a najlepiej mi jest na Reef Crystal i przy niej zostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem Red Sea CP i zero problemów, poza tym że bywała nawet bardziej "dopakowana" niż pisało na pudełku. Nie jest to sól do Zeo i zrezygnowałem.

Z tego co wiem Kubek używa Red Sea "niebieskiej" i też nie ma problemów.

Ja używam Royal Nature i również bez komplikacji.

Wszystkie trzy sole są wytwarzane w podobny sposób i zawierają w sobie przetrwalniki bakterii morskich, co przebadano i faktycznie przez kilka dni od rozpuszczenia następuje wzrost liczby bakterii w wodzie. Są to jednak stosunkowo małe ilości, a sole te nie są "dopakowywane" żadnymi probiotykami, pożywkami czy jak je tam nazywają.

Jesteś pewnien że to na przykład coś z ballinga Ci się nie wytrąca? Używasz renomowanych proszków czy jakiegoś wynalazku z allegro?

Edytowane przez kapitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem RS CP. Nia miałem, żadnego wymienianego na forum problemu z mieszaniem, mętnością itp.

Ale przy cotygodniowych podmianach miałem problem z utrzymaniem Kh poniżej 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling mam fauny. Po 36 h z uv woda sie wyklarowala. Przy podmiance jescze odmulilem dno. Na ta chwile jest ok. Zastanawia mnie jednak czy to bylo przegiecie z bakteriami bo lalem raczej normalnie czy to okrzemki taki syf zrobily bo dalej mam dosc duze po4.

Wata byla brazowa wiec pasuje i na okrzemki i na bakterie:blink:

Wczoraj wieczorem dalem 0,2ml zeostartu i dzis rano tez i szyby po pracy byly brazowe. To jest dziwne ze tak malo a juz wywala nalot.moze to jednak okrzemki tylko czy okrzemki zabija uv?

Mam jeszcze pytanie jak w zeovicie wyglada sprawa jadu,strontu itp. Czy na razie wystarczy phols extra czy mam lac jod stront osobno?

Edytowane przez remel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym na razie nie lał nic poza Zeobac i ZS3 plus Spongepower.

Do tego systematyczne podmiany. Kontrola potasu i ewentualne dodawanie K-Balance.

Poczekaj, aż zbiornik się ustabiliuje i dojdzie trochę korali. I wtedy możesz powoli zacząć coś więcej podawać.

Jeżeli chodzi o jod to ja podaje osobno (pure iodine NYOS).

U mnie bardzo długo zbiornik reagował na podanie ZS3 wywalaniem brązowego osadu.

I przez prawie 3 miesiące dochodziłem do dawki (2 x 3 krople dziennie - mam 200l).

Wcześniej podanie 2 kropel powodowało wywalanie brązowego osadu i bąbelki powietrza na skale. Ewidentny symptom przedawkowanie ZS3. A lałem 1/3 zalecanej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

Też wydaje mi się chłopaki że za bardzo się śpieszycie z poszerzaniem zasobów z oferty KZ.

Najpierw stabilny ULNS, dodatki potem. Sam piszesz że masz wysokie PO4.

Na razie zostań przy ZB, ZS3 i kamykach.

Na jod i stront kup testy, bo może się okazać że krążący w Polsce mit, że tego się nie dozuje może okazać się nieprawdziwy w przypadku twojego zbiornika i twojej obsady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak widac po koralach ze barak jodu lub strontu?

Edytowane przez remel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stront to czerwienie, jod niebieskie w uproszczeniu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie aury maj ak kolory ale mont zielona jest szara ale rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek_77

ludzie poszaleli ;)

przy takim PO4 zasuwasz aminokwasy i CV? Obstawiam, że to jest powód mętnej wody i brązu na szybach. Jak będziesz miał PO4 na poziomie 0,02-5 to możesz wkroczyć na poziom wyżej.

No i w ogóle zapewne dyskusje warto by przenieść na jakąś sensowną stronę (czytaj inne forum) bo tu zaraz jakiś czyściciel kubków w odpieniaczach będzie się pienił... i pisał o swoich osiągnięciach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spooookooojnie to nie aminokwasy ani cv tylko zmetnienie pojawia sie po podaniu spong powder.

Dawke zeostartu zmniejszylem do 0,2 i jest ok. Brazowy nalot pojawia sie na pare godzin ok 13-15 potem znow jest krysztal. Niestety jak podam sponga to jest jazda:rolleyes:

Czekam spokojnie ... po4 powoli spada. W tym tempie 0 osiagne w kwietniu:lol:

Edytowane przez remel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Wiem ze to nie wskazane wiec po 1,5 dnia wylaczylem. Pomogla szybciej pozbyc sie nadmiaru syfu a teraz moge to w miare kontrolowac. Wczesniej przez 3 dni bez dozowania zero poprawy a po uv sie poprawilo. Teraz jak wyskoczy brazowy syf to tylko na chwile.

Edytowane przez remel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jak pozbywać się zmętnienia :) Całą sprawę załatwia odpieniacz na super mokro ( może jest trochę za słaby?)

Korale ruszają na dobre .:) Zauważyłem spadek KH prawie 0,6 na dobę . Martwi mnie tylko to że magnez i Wapno stoi a nawet wapno poszło delikatnie w gór:(

Teraz powoli podbijam KH do 7,5 bo przez przegapienie spadło do 5,7! Mam nadzieję że wapno zacznie spadać i będę mógł lać cały balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×