Skocz do zawartości
remel

468l remla na zeovicie

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba muszę wpaść zobaczyć to Twoje niby "ok" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie jest ok bo po4 1.14!!!! Fakt ze to dopiero 7 dni. Na zywej nigdy nie mialem takiego wyniku.

Mala hanka fioletowa

Edytowane przez remel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczelo sie ;) jedna mala(5mm) kepka zieleniny i wszedzie brazowy nalot ktory rozkrecal sie przez 3 dni. Troche niesmiale:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jak dlugo trwa cykl 14 bniowy przy odpaleniu na suchej skale? Czy tez14 czy jednak dluzej, jesli dluzej to o ile? Az beda parametry zerowe? Przy suchej na razie po 7 dniach nie mam ani jednego glona czy nalotu.

Trwa o wiele dłużej... nawet kilka miesięcy żeby uzyskać jako taka stabilność.. ale warto się przemęczyć i poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę wpaść zobaczyć to Twoje niby "ok" :P

Zatem zapraszam na piwo i konstruktywną krytykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A je chetnie zobacze fotki polskiego zeo :)

Czekam...

Edytowane przez remel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na jakiej soli lepiej prowadzic ?

Bogatej czy ubogiej?

Wydaje mi sie ze raczej na bogatej bo jednak kamyki wyciagaja ale moze sie myle.

Ja wystartowalem Io ale mysle ze podmianki to musze robic na jakiejs bogatej tylko jakiej. ?

Edytowane przez remel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na Reefers Best Salt :thumbsup: Tak, kamyki wyciagaja.... ja tez prowadze na IO swoj baniak i po wlozeniu kamykow wszystko poszarzalo.... Mam jeszcze spor tej IO i planowalem zakup nowej dopiero w lecie.... ale widze ze musze to zrobic juz. Bede mieszal IO z jakas bogatsza. Mysle o Red Sea PC albo o TM bio actif..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie mieszał zeo z jakimiś obcymi probiotykami typu TMBA, potem będziesz miał jakieś jaja w baniaku tak jak pewien ekspert od tańszych i lepszych probiotyków.

Zwykła Red Sea będzie dobra do zeo, pro coral ma KH 14 i... W zeo trzymasz naturalne parametry wody a nie podwyższone bo wysadzisz baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie byloby wszystko ok gdyby nie to ze no3, no2, nh4, wszystko sie ladnie wyzerowalo poza po4 ktore na ta chwile wynosi 0,7 pomiar mala hanka.

Skad taki gigantyczny wynik? mam nadzieje zeta erybkowa sucha skala nie byla jakas trefna,

Po4 i tak spadlo z poziomu 0.95 ale zatrzymalo sie na O,7 i ani drgnie.

W baniaku zero glonow a brazowe gluty znikaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że Twoje zeo to też jest UHNS :) Mojemu baniakowi od 1,5 miesiąca na Zeo też daleko do ULNS PO4 cały czas koło 0.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie poszlo w dol ale po4? Hmm... dziwne. Poczekam jeszcze troche jak sie nie ruszy to nie wiem ale moze wymienie skale na zywa?

dzisiaj zwiekszylem dawke zeostaru o 30 proc. Na zeovit pisza ze na suchej skale zdaza sie ze dojzewanie trrwa nawet o kilka tygodni dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie leje ZS3 0,7ml . NO3 nie wzrasta ani nie widac przedawkowania. U siebie z PO4 tez oscyluje na 0,12.

Jak cos to zwiekszam ZS3 do 1ml. Moim zdaniem ZS3 do ZS2 to i tak 1/4 lub 1/6 sterzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

PO4 powoli spada ele i tak jest na kosmicznym poziomie 0,6!!!

Tydzień temu włożyłem próbnie kilka szczepek montipor. Jak to bywa najpierw włożyłem a potem zmierzyłem PO4 bo nie chciało mi się odpalać Hanki a no3, no2,nh4 było zerowe. Po zmierzeniu doznałem szoku ale postanowiłem zostawić żeby zobaczyć jak montipory reagóją na taki poziom PO4 i wyszło tak po 6 dniach.

6 dni temu

20121229133921.jpg

dzisuaj

montizolta.jpg

6 dni temu

20121229134038.jpg

teraz

montistalowamala.jpg

jestem w szoku że stalowa nawet nie pociemniała i że obydwie szczepki w ciągu kilku dni tak urosły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet dzisiaj wygotowalem fiolki z hanki i wyszlo 0,55

O co chodzi? na berlinskiej jak po4 bylo 0,1 to monti byli brazowe jak ziemia a tu dziwne.

Swiatlo im pasi? , wyjawiona woda?

W poniedzialek wloze jedna szczepke acry i zobaczymy co one na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru dni mam metna wode jakby zakwit pierwotniakow. Zmiana kamieni na ktora byl czas i zmiana wegla plus podmianka nic nie pomogly.

Wczoraj przestalem lac zeostart bo moze przegialem.

Co to moze byc?

Wiem ze przy zeo nie mozna stosowac uv wiec jak sie tego pozbyc?

Jak dlugo moge miec przerwe w podawaniu zeostartu?

Ryby i korale ok a parametry bez zmian poza delikatnym spadkiem po4 ale to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×