Skocz do zawartości
remel

468l remla na zeovicie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dostaly tak jak zaczely ryby leciec. Jak wezme taka do firmy bo tam mam drugi baniak to po 14 dniach wracaja do normy. Te akry maja jdszcze taka pomarszczona tkanke jakby wypelniona plynem. Juz nie wiem co to ale zeszlym razem jak padly mi ryby to korale tez tak wygladaly.

Zeo cos miesza w zbiorniku bo podskoczylo po4 do 0.1:mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem testy i no3 niewykrywalne po podskoczeniu w czwartek do 1 :)

Ale ... zawsze musi byc ale po4 po podskoczeniu do 0,1 podskoczylo znow i to do 0,45!!!!! O co chodzi? Czy to sa wariacje dojzewania kamykow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 0,45 to był raczej błąd pomiaru bo nie miałem możliwości sprawdzenia bo skończyły mi się reagenty z hanki ale kupiłem zmierzyłem i jest 0,1. To i tak nie zmienia faktu że zanim zacząłem z zeovitem to miałem 0,01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na poczatku mialem 0,07 po 1-2 tygodniu stosowania zeovit bylo 0,14 no a teraz po 5 tyg. mam 0,00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy, mam tylko nadzieję że zerowe no3 pozwoli zejść po4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie dobiegaja konca i no3 0 a po4 0,09-0,1 test z wtorku a dzisiaj po4 0,01- 0,04 mala hanka. Korale stoja bo wapna ubylo 20 przez 5 dni

Mam jednak pytanie w kwestii polipowania montipor i seriatopor bo zauwazylem ze polipuja co drugi dzien.

Czego moze to byc powodem?

pozdrawiam

Remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Wczoraj zrobiłem testy i no3 - 0 oraz Po4 - 0

Po4 zbiłem włączeniem kamyków w systemie 3 godziny ON i 3 godziny OFF

Jak można w zeo delikatnie podnieść parametry zeby nie zejść na absolutne 0.

Czy tylko karmienie czy np mniejszy przepływ mniej kamieni itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Baniak zlikwidowalem.zeo mialo byc recepta na zdychajace ryby, myslalem zeo wyciagnie syf ktory zabijal ale nie wyciagnol.

Teraz robie restart na nowej skale i mam pytanie bo strasznie mnie kusi postawienie na zeo.

Czy nie czyszczenie kamieni przez pare dni i nie dodawanie suplementow tez przez pare dni moze sprawic rozwalenie baniaka?

Pare to znaczy jakies 3-4 dni.

Latem kusza weekendy bo w wakacje mozna zrobic rozpiske komus i liczyc ze bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo! Czy ktos tu czsem zaglada?

Andrniew!, Krzysztof! Inni zeo szpece! ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej mozliwości aby przerwa w potrząsaniu kamieni czy brak dozowania suplementów wyłożyło baniak! Kilkudniowa przerwa raz na jakiś czas nawet dobrze zrobi żeby zbiornik odetchnął.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Baniak odpalony na suchej skale , suchym piasku i siporaxe.

skały ok 26kg

siporaxu 9l

piasku ok 27kg ( i tu mam dylemat czy nie wsypałem za dużo bo mam warstwę ok 3-4 cm)

dzisiaj jak woda się wyklaruje to zaleję kamyki i wleje bakterie , pożywkę wg 14dniowego odpalenia)

Nie jestem do końca przekonany czy dobrze robie więc jeśli może ktoś mi powiedzieć czy przejście z zeo na berlińską z probiotykami jest realne i w miarę bez boleśnie to będę wdzięczny.

Sam też nie wiem czy jakbym odpalił w standardzie to z peletami czy zeobak i zeostart.

trochę mi szkoda LPS i zoa chociaż chciałbym kiedyś zobaczyć te piękne kolory spsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak dlugo trwa cykl 14 bniowy przy odpaleniu na suchej skale? Czy tez14 czy jednak dluzej, jesli dluzej to o ile? Az beda parametry zerowe?

Przy suchej na razie po 7 dniach nie mam ani jednego glona czy nalotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się wytycznych. U mnie wszystko suche było i już 4 miesiąc mija i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×