Skocz do zawartości
Bart

Nowy Zbiornik- pierwsze przymiarki.... zbiornik się kręci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powoli nadchodzi dzień kiedy postawię nowy, wymarzony zbiornik:)

Pierwsze przemyślenia już są....

Będzie 600l! wymiary 100x100x60 z kominem umieszczonym centralnie...

Jako, że mój obecny zbiornik jest bezsumpowy, proszę o sugestię jak to rozwiązać, ile i jakie otwory w kominie, jaka średnica komina będzie najlepsza:) jak wszystko zacznie nabierać kształtów to będę uzupełniał info:)

sugestie dotyczące niedrogiego aczkolwiek dobrego osprzętu też mile widziane:)

Myślę nad odpienką Deltec APF 600, odpieniacz trzykomorowy: w 1pierwszej odpieniacz, w drugiej glony a w trzeciej pompa ew. trochę skały ale coraz częściej słyszę, że to nie jest najlepsze rozwiązanie i często robi się kisiel... co wy na to?:) do tego oczywiście automatyczna dolewka, dozowniki mikroelementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo bart fany projekcik się szykuje... będe kibicował....

jeśli akwa widoczne z 3 stron to komin centraly dobra sprawa. otwory 2x32 1x25.

myśle że apf z 600 może sobie nie poradzic. pomysl nad czyms większym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa widoczne z 4 stron a nie 3:) mówisz, że APF600 będzie na to za słabe?:) przecież to odpienka do 1000l akwa:) nad tym się jeszcze zastanowie:)

dalsze uwagi proszę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę apf dobrze sobie radzi w bogato obsadzonej pięćsetce,z czasem może być za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie śmiga w 330 ,ale poprzedni własciciel własnie go sprzedał bo twierdził, że u niego w 600 nie daje rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... to pomyślę:) jakiś pomysł dobrego a nie drogiego odpienka? jakieś sugestie dotyczące reszty sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy odpieniacz ATI Bubble Master 250 nie byłby zbyt wielki do akwa 600l + ok 250-300l sump?

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką zasadę że jak producent pisze że jest np na 300 - 600 L max to na 600 jest za mały trzeba troszkę przewymiarować odpieniacz moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta odpienka jest na 3000l!;) wiem, że jak piszą, że odpienka jest na 600 to tak na prawdę jest na max 400;) ale co z takim gdzie producent pisze, że jest na 3000 a ja w obiegu bede miał max 900 litrów licząc z sumpem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta odpienka jest na 3000l!;) wiem, że jak piszą, że odpienka jest na 600 to tak na prawdę jest na max 400;) ale co z takim gdzie producent pisze, że jest na 3000 a ja w obiegu bede miał max 900 litrów licząc z sumpem:)

No właśnie ;) za duży wyjałowisz sobie wodę B) poszukaj coś na 1 500 litrów pogadaj z blue ......... zrobi Ci na wymiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem... potrzebowałem jedynie utwierdzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rada :) zaprojektuj jeżeli masz taką możliwość zasysanie powietrza z ogrodu :) oraz z odpieniacza wylot do kanalizacji albo na posesję sąsiada tak samo zorganizuj podmiany tylko poinformuj sąsiada że trawka tam nie będzie rosła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam takiej możliwości;)

akwa będzie centralnie w salonie i żadne zasysanie z zewnątrz nie wchodzi w grę:) kubek będę ręcznie opróżniał i puszczał w kanalizację, podmiany tak samo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Ati power cone 250 będzię idealny do zbiornika 900L i na 100% nie wyjałowi Ci wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×