Skocz do zawartości
Bart

Nowy Zbiornik- pierwsze przymiarki.... zbiornik się kręci

Rekomendowane odpowiedzi

u niego pływa w 200 litrach pewnie już dobry rok;) not easy doesn't mean hard.... at least for me;) patrz co pisze przy hepatusie;) a jakoś trudność w hodowli tego pokolca nie spędza snu z powiek akwarystów:) tak czy owak pewnie z niego zezygnuje bo mam na oku jednak ładniejsze ryby... co do akwarium to każdy pokolec powinien mieć ok 1000litrów a jednak nikt się tym specjalnie nie przejmuje... zresztą, nawet 10000 litrów nie zastąpi rybie prawdziwego oceanu... a jednak je kupujemy i hodujemy... od taki ludzki kaprys;) tak czy owak z tej ryby już zrezygnowałem, białobrodego chyba też sobie odpuszcze...

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy hepatusie pisze bardzo dobrze bo nawet w olbrzymich oceanariach dostaja HLLE predzej czy pozniej. Jakos nie widzialem wielu duzych i zdrowych hepatusow a to oznacza ze nie nadaja sie do trzymania w akwariach na dluzsza mete.

Utrzymanie przy zyciu ryby w akwarium przez rok czy dwa, ktora w naturze zyje jakies 15 lat nie uwazam za akwarystyczny sukces. A to ze ludzie traktuja zwierzeta jak zabawke ktora mozna w kazdej chwili wymienic na nowa nie oznacza ze musimy ich nasladowac.

Pozdrawiam i ide spac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, a właściwie dość spora, bo trochę życia mi przybyło (zwrot podatku, wypłata i prezenty urodzinowe;)) mianowicie:

Chelmon Rostratus - miał mi zjeść aiptazie, tych się niestety nie rusza bo bardzo szybko zagustował w mrożonkach i małych dzikich rurówkach w skałach... no ale cieszy fakt, że je mrożonki:) na aiptazie przyjdą wundermanii za jakiś czas oczywiście jak chelmon będzie nadal tkwił w postanowieniu niejedzenia tych ukwialików:)

Dokupiłem samca V. Strigata do mojej samiczki która strasznie przeżyła tragiczną śmierć poprzedniego partnera

Naso Elegans - mój Tata bardzo go chciał z uwagi na rzekomy inteligentny wyraz twarzy tej ryby;)

Heliofungia - piękna różowa z zielonymi polipami

Catalaphyllia jardinei - piękna szczepka od Tomka z eRybki któremu z tego miejsca dziękuję za bardzo dobre rabaty wakacyjne:)

Euphyllia paradivisa - odmiana zielono fioletowa

Euphylia glabrescens - no ale jaka!!! Cała żółta fosforyzująca bez różnicy czy tylho HQI, czy nawet bez światła, wogóle to jest niepojęte!!! wygląda jak napromieniowana radioaktywnie coś niesamowitego!!!

Galaxea fascicularis - też piękny koral

Montipora zielona

Montipora talerzowa pomarańczowa

Do tego szczepki korali od kolegi mwilka któremu również bardzo dziękuję za parę darmowych szczepeczek:

Tubipora musica

Clavularia

Seriatopora hystrix

Seriatopora caliendrum

Fotki jak dorwę jakiś aparat;)

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×