Skocz do zawartości
Gość Muniek

biokulki

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko mi przebrnąć przez ten ostatni post, ale tak szczerze to wina alkoholu, a raczej jego nadmiaru, jako że musiałem spożyć sam to co miałem spożyćyć z przyjecielem:) aaaaaaaleeeeeeeee... Muniek, jak dla mnie, to ;owinieneś wywiesić białą flagę... Żadna to hańba... Trzeba wiedzieć kiedy "ze sceny zejść... Niepokonanym...") a już szarpanie się za włosy z Ewaise (Madzia), która nomen omen(jak to się pisze) ma rację, to poniżej krytyki jest jak dla mnie... I proszę nie podejmuj już tematu. Nie ma sensu. Tobie nie poszło z kulkami, komuś innemu poszło i tak to zostawmy ok?

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie doradzam jak sie nie znam i nigdy uzywam jak nie wiem jak a w morszczyznie szczegolnie.

Polimer wlozylem do filtra 3 marca nim do Polski przyszla pierwsza dostawa. I jak z wszystkim nowym mimo czytania bylo troche po omacku. Skimer nie pienial ja klnalem na czym swiat stoi, ale nie zalilem sie na okolo bo to byl moj swaidomy wybor. Albo rozkminie albo nie. Na sasiednim forum na temat polimeru jest 1500 wypowiedzi roznych ludzi i uwazam ze czytajac na biezaco mozna bylo sobie obrac wlasna droge. Cale szczescie ze producent okazal sie wporzadku i po artykolach na forach okazalo sie ze pelety byly zmieszane napisal co nalezy zrobic. Kryzys mialem ogromy, czesc korali zeszla, malo karmilem bo skimer nie pienil przez ponad miesiac. Po przebraniu zialern odpieniacz wrocil do pracy. Poszedlem tropem jak napisali na glassbox-design ze ta jest jak wodka w granulkach.

Zaczely sie testy z roznej wielkosci filtrami, szybkoscia przeplywu i sam iloscia ziaren. I tak jak przy wodka methode kazdy ma roznej wilekosci akwarium inna obsade i dawke wodki musi sobie ustalic sam. Samo oczekiwanie na efekty stosowania metody alkoholowej zajmuje 3-4 miesiace. Z peletami uwazam ze tyle samo.

Jak sie ma czysciutkie akwarium efekty przychodza szybciej. Samo kotrolowanie wodki bylo klopotliwe. Uzywajac polimeru w kilka tygodni zbilem azotany ze 100 do praktycznie niewykrywalnych pozioomow. PO4 nie zeszlo nic, ale nie rosnie. Zanim wyczyszcze sowje szkielko z fosforano idzie rowa. Potem wierze z pojdzie w odstawke.

A jezeli chodzi o producenta?

Zadzwonilem, przeprosil, nie migal sie ze moze ja popelnilem gdzies blad. Zamowilsmy z kolegami 3 litry przyslali 3,5L i paczke reefpearls. Z tego co wiem to w Polsce bylo podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek, slabo mi sie robi jak cie czytam.

Wez przeczytaj w necie co to sa kulki, jak dzialaja i moze cos zrozumiesz...

To nie jest skomplikowane "cos". Jest to prosty kompozyt w odpowiednich proporcjach skladnikow - i tylko te proporcje sa tajemnica producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może niech Kolega napisze coś więce o swoim systemie, co stosuje, w jakiej ilości, filtry, węgiel, uv, oświetlenie, odpieniacz itp. Może przyczyna naprawdę nie leży po stronie biopellets? :)

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak nie równo ci pracują. Wygląda jak by tył filtra nie pracował.

Co to za filterek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wolno, polowa ci prawie lezy

poogladaj filmy na youtube

a ten filtr co masz to srednio sie nadaje do kulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretniej mają się delikatnie poruszać. Co najważniejsze aby nie było martwych stref

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w tym problem

jak jest mały przepływ (delikatnie się porusza) to polowa kolumny stoi bez ruchu

choć reszta się ociera

by nic się nie ocierało musze dać prawie na FULL

zresztą jak patrzyłem 2w necie niektore wirują bardzo szybko

czy przy takiej pracy to w ogole działa?

Edytowane przez Morog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie

tu chodzi bardzo szybko

to w ogole dziala? przeciesz nie ma czasu na kontakt bio z wodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lataly tak:

Teraz mam new formula i jest ich o polowe mniej :-)

Inne filmy:

a problem u ciebie przy wolnym przeplywie wynika z tego ze ten filtr sie do tego nie nadaje bo nie wyprowadza strumienia rowno dookola....

Zmien filtr...

Na linku sebastiana chodza idealnie, ja bym je tylko puscil troche szybciej...

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche był za drogi by go o tak zmieniać

gdy pusci się szybko to wszyeko chodzi jak na filmach

zastanawiam sie tylko czy woda ma czas się oczyscic przy takich ruchu

swoją droga zauważylem ścisla zalezność miedzy szybkościa krecenia się kulek a praca odpieniacza

gdy zwalniam przeplyw w kulkach odpieniacz OD RAZU przestaje pienić

nic nie rozumiem

Edytowane przez Morog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po peletach glony zaczeły rosnąć jak zwarjowane , po wywaleniu wszystko wróciło do normy :)

Teraz tylko rowa i wegiel , podmiany co tydzień i wszystko jest ok !

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tyle ryb ze sklepu pada , to na 100 % cos z nimi nie tak tzn. ze sklepem ! :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×