Skocz do zawartości
Gość Muniek

biokulki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Muniek

Kris spoko ja nie bije piany tylko wyrazam swoja opinie na temat kulek wynikajca z mojego doswidczenia z nimi.

Uwazam, ze po to jest to forum. Jesli kupie cos co niespelnilo totalnie moich oczekiwan mam prawo poinformowac innych o swoich spostrzezeniach. Przed zaupem takiego czy innego produktu akwarystycznego kazdy ma prawo zapoznac sie jak ten produkt dziala i jak sprawdzil sie u innych. Z dyskusji wynika ze u jednych lepiej u innych gorzej.

Napewo nie jest to jakis zloty produkt, ktory mozemy stosowac z zamknietymi oczami.

Na przyklad w moim odczuciu duzo lepsze efekty daje tzw popularna wodka, ktora teoretycznie dziala na podobnej zasadzie. Pytanie jest tylko dlaczego wodka u mnie zwieksza wydajnosc odpienacza i redukuje glony zas palety na odwrot. Drugie pytanie, ktore sie rodzi dlaczego niektorzy koledzy tak emocjonalnie podchodza do moich stwierdzen ze kulki sa bani. Bo w moim przypadku i pewnie w wielu sa. Jesli oni uwazaja inaczej ja to szanuje. Nie rozumiem tylko stwierdzen takich jak chodźby Krisa cyt."bicie piany" czy Andriew "obraza producenta" - z tego wynika, ze ja jako klient, ktory wydal na to 400 zl i mam zaglonione akwarium nie mam prawo czuc sie obrazony?? Panowie powiedzcie o co tu chodzi???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal jestem ciekawa dlaczego u jednych działa, a u innych nie. Coś musi takie systemy różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przesolisz to co obrazisz się na producenta soli ?

jak przedobrzysz ABC to na grotecha psy ?

jak na zeo Ci poleca acropory to co - korallen zucht ma przepraszać ?

jak dasz wódkę i Ci coś padnie to polmos zawinił ?

jeśli u Ciebie działa wódka to lux - znalazłeś swoja metodę i jej się trzymaj ale nie pisz bzdur, że inne są złe - to, że napiszesz, że u Ciebie nie zadziałało to OK - ale pisanie o złej jakości towaru to już inna bajka

wpuściłem ostatnio stado anthiasów - padły mi wszystkie i dodatkowo 7 starych ryb na sporą sumę - mam się obrazić na sklep? nie podobało mi się to ale żeby pisać, że każda ryba z tego sklepu to tykająca bomba i mają mnie przeprosić to byłoby przegięcie ... nie widzisz różnicy ? kiedyś przedawkowałem zeostart2 - a producent na etykiecie zalecał nawet więcej - mam nie uzywać innych ich produktów? tak jak Ty to napisałeś ? może to dla Ciebie będzie szok ale używam :)

informowanie o spostrzeżeniach - wymiana poglądów - to nie to samo co jechanie po produkcie i producencie (a i dystrybutorowi się dostało :))) za co - że Ci nie wyszło ?

więcej pokory i samokrytyki ... już kiedyś pisałem, że 90% wtop jest z winy akwarysty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewaise - każdy system jest inny :)

idąc tym tropem, każde akwarium powinno działać tak samo - bo składa się z odpieniacza, światła i skały ... to za mało ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie wiedomo o co chodzi , zawsze chodzi o kase. A sporo jej juz wydałem na zeo czy palety , ale hobby musi kosztować jak każde inne.

Może pallety dzałają lepiej w zbiornikach o niskim po4 i no3, ja w swoim zawsze oprócz dojżwania akwarium po4 i no3 miałem niewykrywalen salifertem i wszystko chulało dobrze. Potem zaczeły się kłopoty począwszy od zeo , a kończywszy na palletach. Mam do dziś problem z glonami na

piachu nie jest on idelanie biały jak widać

na zdjęciach niektórych kolegów. Bedąć na wódzie glonów na piach nie miałem przy palletach "mam". juz nie długo bo zaczynają znikać ja zaczołem dawać wóde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kriss Ty jesteś ok, padło Ci 7 ryb które kupiłeś i jeszcze kilka starych . Jestes pare stów w plecy , ale co tam przyjmujesz to na klate. I nie masz nic do sklepu że może wybrakowany towar Ci sprzedał. Ja bym się wkur...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Muniek

a ja poszedłbym i kupił jeszcze pare ryb w tym sklepie. Co tam jak szalec to szalec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra starczy tego mądrowania się ,życze każdemy aby akwaria wyglądały jak najlepiej czy to na zeo, czy na paletach czy nawet na biokulkach :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym, że ryby były raczej OK - popełniłem dwa błędy które spowodowały to co się stało - ale pisząc o tym chciałem podać przykład jak łatwo było by np opluć sklep, a niektóre fakty zataić ...

uwierz mi wkurzyłem się na maxa - teraz o tym piszę już spokojniej ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już Andrzej też czarujesz w koło o ogniwach to samo piszesz stale to samo,ze system sprawdzic,ze za głośno w pokoju,ro sprawdzic,

ludzie tempi przecież aż tak nie sa,ile można wkoło to samo sprawdzać

ani też nikt nie wklada żelastwa do akwarium :rolleyes:

pozdrawiam

Czruje w koło dlatego ,że na 100% przyczyna leży gdzie indziej niż w kulkach.

Jednak skoro po wyciągnieciu kulek zbiornik zbiornik tryska zdrowiem a kolory przypominają landrynki to oczywiscie przyczyna były kulki i również bym je usunął :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris77 ja nie zarażam ludzi,tylko wydaje mi się że sprawiam ze czują sie odważniejsi do co do swoich wypowiedzi,i nie są przytłoczeni tym że wiekszosc mówi skocz w ogień i musza też skakać,chyba wiesz o co chodzi,bo ja w odróżnieniu od niektórych nie BOJĘ się pisac co myslę,i nie musze się płaszczyc

a ja mam wrażenie ze ty ciagle mi zazdrościsz że miałem lekkie załamanie systemu :rolleyes: co?przecież ja ci nie wypominam że ci wszystkie ryby padły,no mi korale tobie ryby i jest równo :lol:

każdy pisze co mysli,wiec zaakceptuj ludzi co myslą inaczej niż ty

Edytowane przez juwewaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ludzie pytają mnie na priv np jaką sól używam i czy polecam - to odpisuje - sól X polecam - jeśli teraz dana osoba połozy zbiornik to co ??? na mnie lincz bo działam w mafii solnej a producent soli ma przepraszać? ... tak to rozumiesz? naprawdę uważasz, że ludzie są na tyle głupi, ze "skaczą w ogień" ?

każdy używa co chce i czego chce - zbierasz opinie - i decydujesz... jeśli pójdziesz za kimś... i nie wyjdzie ..to już Twój problem

ja bym się nie doszukiwał spisków

trzeba pisać co się myśli ale żeby to miało jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości ... a nie szukać winnych za swoje niepowodzenia

uważam się za osobę / hobbyste który raczej chce promować te hobby i życzę dobrze każdemu - robię sajty, żeby to jakoś wyglądało - teraz wydaje kalendarz promujący najładniejsze zbiorniki - wolę tą pozytywną stronę tego hobby - dlatego każde teorie spiskowe i działanie w celu skłócenia ludzi mnie wkurza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co się czepiasz,rób swoje

a ja mam prawo wyrazic opinie o soli TM ze jest trefna,na podstawie swoich doswiadczeń że przy kazdej podmianie na tej soli paliło tipy korali koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to jest słuszna opinia - sól TM jest trefna wg mnie bo pali tipy przy każdej podmianie - i teraz każdy wyciągnie wnioski - stosuje lub nie ...

ale gdzie ta mafia solna? gdzie te spiski? po co ta cała otoczka? ataki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest czarno na białym, sól TMBR rozwaliła kilka baniaków i to jest dowód że cos z ta sola jest nie tak. Producent przesadził chyba z iloscia organiki w soli.

Edytowane przez AMKoszalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Muniek

Powiem szczerze, ze ja tez odnosze wrazenie, ze kolega Kriis prezentuje jakies lobby producentow preparatow akwarystycznych bo broni ich z taka zaciekloscia, ze az wiury leca. Normalnie klient-kupujacy w naszym przypadku hobbysta-akwarysta ma prawo ponarzekac i wkurzac sie, ze ktos sprzedal mu badziew u kolegi Krissa niby hobbysta-akwarysta ale z zaciekloscia atakuje wszystkich co narzekaja na okreslone produkty akwarystyczne.

Bardzo zdziwila mnie zacieklosc atakow z strony niektorych tutaj kolegow na forum, kiedy napisalem, ze kulki zupelnie nie sprawdzily sie u mnie w akwarium i jest to mierny produkt. Ponadto jak sie okazalo pierwsza dostawa byla wrecz wadliwa. Sprzedano ja ludziom za gruba kase. Moim zdaniem za fakt ten ponosi odpowiedzialnosc producent oraz dystrybutor, ktorzy powinni przeprosic ludzi oraz zwrocic im pieniadze. To oczywisie bardzo nie spodobalo sie koledze Krissowi (i moze nie tylko), ktory bardzo zdenerwoal sie tym stwierdzeniem. Pytanie tylko dlaczego skoro jest hobbysta akwarysta a moze nie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×