Skocz do zawartości
Gość Muniek

biokulki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Muniek

Silver nie obrazilem sie bo nie za bardzo wiem o co.

Zaczynajac temat bylem lekko wkur... , ze wywalilem 400 zl. a w zamian za to mam zaglonione akwarium jak po jakiejs katastrofie ekologicznej.Podobnie jak synek myslalem, ze bede mial bezobslugowe akwarium ale ciutke pomylilem sie.

Zycze wszystkim, ktorzy stosuja lub beda stosowac kulki wielu sukcesow. Mam nadzieje, ze podziela sie nimi z kolegami na forum.

Ja póki co kulkom bardzo dziekuje ale nie.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Silver nie obrazilem sie bo nie za bardzo wiem o co.

Zaczynajac temat bylem lekko wkur... , ze wywalilem 400 zl. a w zamian za to mam zaglonione akwarium jak po jakiejs katastrofie ekologicznej.Podobnie jak synek myslalem, ze bede mial bezobslugowe akwarium ale ciutke pomylilem sie.

Zycze wszystkim, ktorzy stosuja lub beda stosowac kulki wielu sukcesow. Mam nadzieje, ze podziela sie nimi z kolegami na forum.

Ja póki co kulkom bardzo dziekuje ale nie.

Pozdrawiam serdecznie"

No i myślę, że to w bardzo przyjemny i kulturalny sposób kończy temat kto chce niech stosuje, a kto nie chce niech nie stosuje, ale psów niech nikt na nikim nie wiesza :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie rzecz biorąc to niestety ale zbiornik kolegi Tryca nie jest dobrym przykładem. Niestety ale tam jest tyle skały i piasku że z powodzeniem samodzielnie on by funkcjonował. Kris, nie wiem ile w rzeczywistości masz ryb, ale na zdjęciu nie jest to jakaś pokaźna banda z którą twoja ilość skały by sobie nie poradziła wiec też chyba nie za dobry przykład.

Obserwując rozwój wydarzeń na forach zauważyłem że kulki chwalą wszyscy którzy mają stabilne zbiorniki. Zbiorniki z problemami niestety nie wykazują tendencji do poprawy.

Sam też się skusiłem na zmianę wspomagacza z zeolitu na kulki. Dałem 350 ml na 600 l wody w obiegu. W pierwszym etapie nastąpił skok no3 i prawdopodobnie po4. Korale które były jasne za***iście ściemniały. Trwało to ok 1,5 miesiąca. Dziś no3 na poziomie prawie nie wykrywalnym. Korale nabrały kolorów, pozostały 2 akry których jeszcze tipy nie wyjaśniały.

Z mojego małego doświadczenia, uważam, że kulki są dobre jak zaczynają w stabilnym systemie w którym no3 i po4 jest na bardzo niskim poziomie. Ewentualny skok parametrów po zmianie wpomagacza nie spowoduje tragedii dla życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek z tym, że ja mam praktycznie bezobsługowe akwa, bo od samego początku jak zakładałem ten tank to chciałem go maksymalnie uprościć. Udało mi się "dojść do porozumienia" z kulkami i nie narzekam, a wręcz przeciwnie, jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiflu - ja czegoś nie rozumiem - to co jest dobrym przykładem - jak ktoś miał bagno w zbiorniku i nagle po wsadzeniu kulek magicznie wszystko odżyło??? takie rzeczy to tylko w erze...

oczywiste jest to, że po za kulkami musimy zadbać o całą tzw. resztę - i oczywiste jest to, że ten kto nie potrafi zadbać o parametry na zeo, dsb, rowie czy czymkolwiek innym nie zmieni tego na kulkach pomimo, że to najmniej obsługowa i chyba najprostsza metoda ...

nie ma lekko - sam wiem - zaniedbasz jakąs sprawę i katastrofa gotowa - sam to już przerobiłem niedawno - z rybami i koralami ...zejście 17 ryb - wysyp dino, cyjano itp

także co do obsady rybnej chyba Ci odpowiedziałem - miałem dość sporo i karmiłem obficie

Edytowane przez Kris_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Muniek

Tez to zauwazylem to co kolega Kifu. Tylko zastanawiam sie jesli ma sie takie wzorcowe parametry po co ladowac do baniaka kulki, zeby sobie bigosu narobic?? Nigdy do konca nie wiemy jak kulki beda zachowywac w akwarium czy nie przejda na ciemna strone mocy?? Nawet z ekonomicznego punktu widzenia absorber PO4 jest tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek bez urazy ale przypominasz mi polityków :) głownie tych z PISu - coś mówisz, tłumaczysz i nic - dalej swoje :)))) byle zrobić zamieszanie

a jak na rowie wychodzi taniej to jeszcze matematyka kuleje :)

Edytowane przez Kris_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Muniek

uzywam eco.. Jest rownie dobry a polowe tanszy???? Staraj sie dyskutowac na argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Muniek , nie wiem skąd wnioskujesz że jakosć produktu jest tragiczna ??

Jeśli u Ciebie nie działają to nie oznacza że produkt jest wadliwy.

W akwarystyce morskiej jest wiele składowych , których umiejętne połączenie w czałosć daje upagniony efekt.

Kulki to tylko jedno ogniwo w tym łańcuchu. Jednak pamiętajmy że skuteczność calego systemu jest tyle warta ile jego najsłabsze ogniwo. Więc jesli jest kiepskie swiatło , za mało wydajny odpieniacz , kiepska sól czy słabej jakosci RO + DI to nie liczmy że kulki to wszystko naprawią.

Może warto przeanalizowac cały system i poszukac przyczyny problemów zanim oczerni sie producenta kulek.

U mnie dziłaja rewelacyjnie mimo że sa z tej samej dostawy co twoje czyli z pierwszej , potem dosypałem tylko kolejna porcję z nowej dostawy. Co do ilosci kulek i przepływu to musimu dobrać to indywidualnie bo kazdy ma inaczej obciązony zbiornik.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już Andrzej też czarujesz w koło o ogniwach to samo piszesz stale to samo,ze system sprawdzic,ze za głośno w pokoju,ro sprawdzic,

ludzie tempi przecież aż tak nie sa,ile można wkoło to samo sprawdzać

ani też nikt nie wklada żelastwa do akwarium :rolleyes:

pozdrawiam

Edytowane przez juwewaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Muniek

Generalnie w akwarium nic nie zmianialem, tak jak napisalem po dodaniu kulek zobserwwalem, ze bardzo wplynely na prace odpieniacza. Po prostu przestal wywalac syf tylko zolta wode. Praktycznie trwalo to przez 4 mies.

W miedzy czasie pojawily sie glony, ktorych praktycznie nie bylo. No stad moje watpliwosci odnosnie kulek.

Odpieniacz mam ATI 250 Wydaje mi sie ze nie jest zbyt slaby. A ty Andriew jaki masz odpieniacz??

Niestety w moim przpadku duzo lepsze efekty odnosilem bez kulek.

Pozdrawiam

Edytowane przez Muniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Muniek

napisz proszę jakie masz teraz parametry PO4 i NO3 - a jakie były przed kulkami

fotka by tez dużo dała - wogóle nic nie napisałeś o akwarium po za tym, że było super a jest bieda - jaki masz odpieniacz? jaka obsada?

jeśli chcesz dalej bić pianę a nie o konkretach jak twierdzisz to ja pas ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniłeś 1-szej partii kulek? tylko przez 4 miesiące działały? i "dałeś odpocząć" odpieniaczowi cały ten czas?

moja rada - wstaw nowe kulki - zrób porządne podmiany - posprawdzaj całą resztę - i na bank wróci wszystko do normy - tylko trzeba czasu - jeśli masz spore PO4 równolegle bym zastosował ROWE (tak z 1 max 2 miesiące)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@juwewaldi, zgadza się ile razy można sprwdzac to samo ,u mnie kulki nie działały dobrze dlatego się i pozbyłem, korale mi zaczeły bieleć od dołu zaznaczam że to nie wina soli bo to nie sól o której wszyscy ostatnimi czasy pisza, nie powiem jakiej używam bo zaraz namieszają coś z ta solą, Polak Potrafi!

Jak sie pozbyłem kulek problem znikł.

Edytowane przez AMKoszalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie zmienia to faktu, że u wielu osób BioPellets działają. Warto by zamiast się kłócić porównać systemy, w których ten wynalazek spełnia swe zadanie z tymi, gdzie jest przez nie tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, to ja trochę za off topuje,bo śmieszą mnie takie texty typu

no nie porównałbym tego do ceramiki ))

gdzie działające zbiorniki to yeti - gdzieś są ale nikt ich nie widział - była to klapa - ale nie ma co do tego wracać...

itp

To że ktoś nie poradził sobie z ceramiką nie znaczy że jest bee,tak samo jak z zeo,magicznymi kukami, czy dsb ile baniaków na tych metodach się wysypało? cała masa...są zwolennicy i przeciwnicy każdej z metod,co chwile mozna przeczytać ,nigdy więcej zeo,kulek,dsb,ceramiki itd. wracam do berlina.Dlaczego jedni na danej metodzie odnoszą sukcesy a drugim na tym samym wywala baniak? ^_^ Co najśmieszniejsze osoboby które najbardziej na ceramike psioczyły ,w tamtym czasie co poniektórzy nie potrafili odróżnic korala miekkiego od sps. :lol:

Większość uległa "modzie" na ceramike bo ktoś napisał że jest super,więc ludzie na wariata pakowali ceramike do baniaków,póżniej ktos napisał że jest bee,więc jak taki autorytet tak pisze to tak pewnie musi być, taki nasz polski mental... :rolleyes:

Jako ciekawostke napisze jakie pojęcie o akwarystyce co poniektórzy maja .

Dzwoni do mnie jeden z forumowiczów ,zakłada akwa w 100% na ceramice,ja zdecydowanie odradzam,on ,ale ja czytałem na forum ze... zresztą Andrzej i Szymon też maja na samej ceramice i mają piękne baniaki,,odradzam ponownie ale kolega się uparł więc...klient nasz pan...Po miesiącu dostaje mail z reklamacją że z TEJ ceramiki żadne życie mu nie wyrasta ,no po prostu ręce opadają..Potem publicznie się wypowiada że ceramika to syf.... :wacko:

A co do baniaków Yeti to Kriss wystarczy poszukać :) np. 80%ceramiki 20%LR http://www.aqua-reef.pl/forums.php?m=posts&p=214560#214560 i chyba przyznasz ,że koralom w większości baniaków na LR ,troche jeszcze brakuje do tych na ceramice,co? I prosze nie piszcie że się udało ,albo że trafiły się mniej toxyczne kawałki, bo jak czytam takie rzeczy to mi ręce opadają

Ja już wyleczyłem sie z przekonywania,,tłumaczenia,udowadniania itd.chcesz to wrzucaj do baniaka ,nie chcesz to nie wkładaj...

Ps.Kriss masz piękny baniaczek taki ze smaczkiem :)

Sorry za OT ,ale nie mogłem się powstrzymać.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@juwewaldi - w każdym temacie mam czytać o Twoich animozjach i spiskach? sorki ale staje się to męczące ... i zrażasz ludzi do pisania na forum ...

był dział chyba nie na tym forum teorie spiskowe - wyżyj się tam do woli - powiedz wprost co chcesz powiedzieć i bierz się za baniak - przykro mi, że miałeś wtopę - ale nie ważne jak się pada - ważne jak wstaje ...

sorki za OFFa ...

@balon

nie wracam do tego tematu - nigdy nie prosiłem o zwrot kasy - nawet specjalnie nie atakowałem Twojej osoby (chyba :)))) - wywaliłem - zacząłem od nowa i już ... jak z każdą metoda - mi nie wyszło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×