Skocz do zawartości
Gość Muniek

biokulki

Rekomendowane odpowiedzi

czy produkt który działa u jednych a nie działa u drugich jest zły? mi się raczej wydaje, że jest OK - raczej Ci drudzy mają problem z czymś innym ...

chyba, że masz na myśli produkt, który zdziała cuda - że cokolwiek by się nie działo to on i tak uratuje wszystko a już na pewno nie zaszkodzi :) aaaa jest taki - WĘGIEL :)

ja np. nigdy nie byłem zwolennikiem ZEOVITU - ale widziałem wiele baniaków na żywo - i jeszcze więcej w sieci - nie ma co ukrywać ludzie robią cuda z tego ale ja do siebie nie zapakuje :) mimo to w życiu bym nie obrażał producenta czy dystrybutora i nie nawoływał do spisków, że to nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Muniek

Kris mi tu raczej wydaje sie ze jakość tego produktu jest tragiczna. To tak jak bylo z polonezem jednym rozsypal sie od razu drugim jakosc tam jeździl. Przypomne, ze ceramiką bylo to samo super, rewalacja, lepsza od zywej skaly.

Przypuszczam, ze co niektorzy jada na niej do tej pory bo trafili na mniej toksyczne kawalki.

Edytowane przez Muniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie porównałbym tego do ceramiki :)))

gdzie działające zbiorniki to yeti - gdzieś są ale nikt ich nie widział - była to klapa - ale nie ma co do tego wracać...

tutaj mamy nowy produkt - były zamieszania jak stosować - jakie dawki - jaki przepływ - była wadliwa wymieniona pierwsza partia - ale produkt sam w sobie jest dobry - tylko należy go dobrać do swojego zbiornika - widziałem zbiorniki działające na tym - sam działam od wielu miesięcy - nie mam absorberów a moje akwa jakoś się kręci - to musi działać ... ale jak mowie zeovit też działa - a ilu wysadziło baniaki?

jasne, ze to nowość i jeśli ktoś idzie na pierwsza linię frontu może popełnić jakiś błąd ..nie związany bezpośrednio z produktem, a z zastosowaniem go i innymi rzeczami dookoła się dziejącymi - to się nazywa rozwój - można stosować stare sprawdzone metody i też mieć efekty - ale ja się ciesze, że coś idzie do przodu

jeszcze raz napiszę jak koledzy wyżej - większością produktów można wysadzić momentalnie baniak - ale to nie wina produktów ...

ps

ledów tez do siebie nie wrzucę przez najbliższe lata - mimo to życzę Przemkowi i innymi producentom powodzenia i żeby to szło w dobrą stronę ...

Edytowane przez Kris_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie przepadam za nowościami: ceramiką, ledami, kulkami. Ot mam za małą wiedzę i doświadczenie i boję się ich załączyć do systemu. Ale pisanie, że to nie działa, ba sugerowanie wręcz że szkodzi... Miałam okazję zobaczyć zbiornik K. Tryca, ma kulki i to najładniejsza solniczka jaką widziałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Muniek

Niestety zaszkodzilo i nie tylko mojemu zbiornikowi. Z checia zobaczylbym zbiornik dzialajacy juz przynajmniej 4 miesiace na kulkach jesli ktos ma taki prosze o fotki.

Pozdrawiam

Edytowane przez Muniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noje000.jpg

na kulkach od 2 kwietnia czyli już 5 miesięcy - kolory korali jeszcze ciemnawe - ale już 2 dni po zmianie świetlówek ewidentna poprawa ... za jakiś czas nowe fotki

Edytowane przez Kris_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek, po co te wysokie tony? Co mam Ci napisać? JAk stosować kulki których nigdy nawet na oczy nie widziałem? Uważam tak jak napisałem i zdania nie cofnę, tak jak napisał Kris - to nie kulki są winne, tylko inne czynniki, może czasem sam stosujący je? Brakuje tylko lobby antyodpieniaczowego, antycyrkulacyjnego, antyskałowego itd, bo przecież nie my jesteśmy winni tylko wszystko inne. Co do pelletek to taki mój luźny wniosek który mi się nasuwa to pomijając ilość kulek do wielkości systemu i obsady, uważam (to tylko moje zdanie) że kluczem do sukcesu jest przepływ przez złoże i chyba nie do końca te kulki powinny się mielić jak w pralce. Nigdy kulek nie miałem wię c to tylko luźny wniosek, może ktoś kto kulki rozgryzł potwierdzi/zaprzeczy czy dobrze myślę?

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że się kolega nie obrazi, ze wstawię jego fotkę :)

tryc.jpg

na kulkach od lutego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Muniek

Kris masz bardzo ładne akwarium ale tak z ciekawosci spytam czy jestes w jakis sposob powiazany z osoba, ktora zajmuje sie dystrubucja biopallets i czy czerpiesz korzysci materialne w zwiazku ze sprzedaza tego produktu. Rozumiesz zadalem to pytanie, bo jesli tak to jestes ciutke malo wiarygodny.

Raczej wolabym zobaczc zbiornik zwyklego hobbysty a nie osoby, ktora zajmuje sie sprzedaza kulek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek człowieku ogarnij się proszę Cie. Masz żal do całego świata, że kulki Twoim zdaniem są nic nie warte i to tylko jedna wielka ściema. Nie wiem ile zajmujesz się akwarystyką morską, ale np. ja siedzę w tym od 5 lat i miałem typowego berlina, DSB, zeovit i teraz kulki i co Ci powiem? Każda metoda potrzebuje czasu i obserwacji. Nadal pamiętam jak zacząłem stosować zeovit o którym było w Polsce cicho, aż do czasu jak kilku akwarystów pokazało, że można mieć na tej metodzie piękny zbiornik(jak na każdej innej jak ktoś ma "rękę" do akwa) i już wszyscy huuurrraaa wrzucali kamienie. I co? Po 3-4 miesiącach płacz, lament i zgrzytanie zębów, że zbiorniki się sypią jeden po drugim. Wystarczyło tylko poobserwować kto tak pisał. Kto? Ci którym zabrakło cierpliwości i umiejętności obserwacji własnego zbiornika. Także Muniek najpierw samokrytyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek - jestem zwykłym hobbystą jak Ty - tylko z głową :) to albo mam ładne akwarium i kulki działają albo nie :) zdecyduj się - co ma sprzedaż z efektem ?

ale by Cie zaspokoić - nie sprzedaje kulek ani nie mam profitów ze sprzedaży

jak napisał SYNEK - ogranij się :)

ps

załóż swój wątek w nasze zbiorniki - wstaw fotkę z przed kulek i po - opisz co i jak robiłeś - spróbujemy znaleźć Ci przyczynę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Muniek

Po pierwsze Synek moze na poczatek sam sie ogarnij i dysktuj kulturalnie.

Po drugie zeo jest duzo bardziej skomplikowane niz kulki. Za zeo nawet nie bralem sie bo niestey nie mam az tak duzo czasu. Mowie tu o zeo z kamykami, reaktorami itd. Biokulki wydaja sie metoda o duzo mniej skomplikowana.

Synek a tak ciekawosci jakie ty masz doswiadczenie z kulkami bo rozumiem, ze masz jakies skoro sie wypowiadasz????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze niech oburzony Muniek zacznie poprawnie nazywać produkt czyli : BioPellets, a nie "biopallets" bo nie wiem co to są bio PALETY ? Gdzieś na magazynach to mają ? Euro-Bio-palety ? ;) Po drugie niech trzeźwo oceni fotki zamieszczone wyżej i inne, które można znaleźć na forum gdzie baniaki śmigają na biopellets. U mnie w mieście jest handlarz morszczyzną, który cały obieg wody od początku pelletsów puścił na kulkach i jakoś nic mu nie wysadziło, a miał do stracenia ładnych kilka bądź kilkanaście tysięcy złotych, dziwne co ? Także tak jak już koledzy wyżej zauważyli zacznijcie krytykę od siebie, a później krytykujcie produkty. Ja tylko dodam, że pellety mają WSPOMAGAĆ pracę odpieniacza i logiczne jest, że jeśli macie już w akwarium niski poziom NO3, a jeszcze dorzucacie pellety to prosta droga do wysadzenia baniaka przez wyjałowienie wody przynajmniej tak mi się wydaje na logikę, nie wiem nie stosowałem kulek bo sam jestem żółtodziobem i mam banieczkę 72l i nie pcham się z nowościami bo a) nie ma takiej potrzeby bo wszystko się w miarę ładnie kręci, a B) nie jestem jeszcze na to gotowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim baniaku również kręcą się kulki od kwietnia i wszystko jest ok...

Edytowane przez Efendi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek na początek proszę wskaż mi gdzie wykazałem się brakiem kultury, bo może mam problemy z czytaniem/pisaniem i zrozumieniem własnej wypowiedzi.

Co do Biopelletek to owszem mam od maja i nie narzekam, efekty jak przy zeovicie, a akwarium jest praktycznie bezobsługowe. Od końca czerwca nie ma mnie w Warszawie i sąsiedzi tylko karmią codziennie rybki. Przyjeżdżam co 2-3 tygodnie wyczyszczę odpieniacz, rozrobię ballinga i tyle. Co do stosowania biopelletek to na początku(ok.1-1,5 miesiąca stosowania) nie zauważyłem żadnych zarówno pozytywnych jak i negatywnych skutków. Jednak za każdym razem jak przyjeżdżałem na wakacjach to korale za każdym razem nabierały ( i nabierają) kolorów, a te na początku były u mnie bądź co bądź kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Muniek

Dobra Panowie i Panie z mojej strony dyskusja skonczona.

Synek gratuluje, ze dzieki biokulkom masz takie bezobslugowe bo ja zawsze boje sie wyjechac na wakacje na tylko dwa tygodnie, zeby mi cos nie siadlo.

Podsumowjac chcialem tylko dodac szkoda, że w powyzszej dyskuscji wziely udzial głównie osoby, ktore nigdy nie uzywaly biokulek a szczegolnie pozytywnie sie o nich wypowiadaja.

Kolege, ktory poczul sie urazony, ze pomylilem pierwotna nazwe biokulek bardzo przepraszam. Mam nadzieje, ze nie utrudnilo mu to zrozumiania o czym tutaj dyskutujemy.

Pozdrawiam

Edytowane przez Muniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się kolega obraził :)) miał nadzieje, że stworzy wielki wątek w ktorym wszyscy beda jechać po kulkach a tu lipa, okazało się, że chyba nie do końca ogarnia temat i dlatego u niego kulki nie działaja jak trzeba;)

tak, mam kulki i sa super:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×