Skocz do zawartości
ozim

"Niezależne" Forum Aqua-Reef.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w dniu wczorajszym zostały wykasowane dwa moje posty w których były linki do Nano Reef, pytanie brzmi czy tak pochlebnie wychwalane hasła o niezależnym forum które nie jest własnością sklepu ma w ogóle jakiś sens.

Wiadomość takiej treści otrzymałem wczoraj rano, i tu cytat:

"Hej,

Usunąłem Twój post z linkiem z tematu dino / cyjano. Chodzi o to, żeby u nas na forum przedyskutować dany temat i dojść do rozwiązania, a nie wysyłać użytkowników do gotowców na nano. Zawsze można przy okazji odnaleźć nowe, lepsze rozwiązanie problemu.

Przepraszam i pozdrawiam

Tomek"

Dziękuję bardzo Tomkowi za poinformowanie mnie o wykasowaniu tego posta ale taki tok myślenia jest bez sensu bo dyskusja na ten temat nadal trwa.

O drugim który wkleiłem a został wykasowany do tematu na targowisku niestety już nie zostałem poinformowany.

W temacie Brzydziego Panowie administratorzy byli już w kropce ponieważ musieliby wykasować cały temat. Posunięcie byłoby całkowicie nieuzasadnione i nielogiczne. Według mnie powinna chyba być zastosowana zasada jak kasujemy wszystkie posty z nazwą NR to wszystkie u wszystkich.

Chyba że to jest jakieś prywatne forum dla wąskiego grona osób to proszę jawnie o tym poinformować a nie działać z partyzantki.

Zaproponowałem Mariuszowi aby sami forumowicze wypowiedzieli się na ten temat. Moja propozycja została bez odpowiedzi stąd ten temat.

Na zakończenie tak na prawdę nie obchodzą mnie jakieś podziały, czyjeś starcia jak już wcześniej napisałem mam akwarium morskie i interesuje mnie wszystko co jest z tym związane.

Więc Panowie Administratorzy albo napiszcie sobie regulamin albo w nagłówku strony napiszcie Aqua - Reef hate Nano Reef. Wtedy prosty człowiek z ulicy będzie wiedział jak się zachować na tym prywatnym forum.

Prosiłbym o Wasze opinie na ten temat bo być może ja się mylę i nie mam racji.

pozdrawiam

ozim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozim, mam wrażenie że to już kolejny post w którym chcesz wzniecić jakiś "fighting".

Nie potrzebujemy regulaminu, zasady większości odpowiadają, nie chce mieć tutaj linków nic nie wnoszących a tylko kopiujących treść z innego forum itp.

Uwierz mi że sporo osób czyta NR, może mało piszą ale temu nie ma się co dziwić skoro część moderatorów jest taka a nie inna.

Myślę iż powinieneś się zastanowić czy po prostu odpowiada ci to miejsce jako forum czy nie. Zawsze masz alternatywę i możesz korzystać z forum bez lub z regulaminem ...

W pełni popieram stanowisko Tomka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Hej,

Usunąłem Twój post z linkiem z tematu dino / cyjano. Chodzi o to, żeby u nas na forum przedyskutować dany temat i dojść do rozwiązania, a nie wysyłać użytkowników do gotowców na nano. Zawsze można przy okazji odnaleźć nowe, lepsze rozwiązanie problemu.

ozim

Tu zgadzam się w Tomkiem w kwestii gotowców. Bo wyobraź sobie na czy to na NR czy na AR na każdy post w jakiejś kwestii będziemy odpowiadali linkami do innych stron z forami - lekka przesada.

Np: jeżeli zapytałem Michała o nowy komputer GHLa, to on mógł mi wpisać adres linku do forum GHLa i tam mam wszystkie informacje - po angielsku i niemiecku.

Natomiast jeżeli same posty są usuwane tylko dlatego że wspomina się o NR, to już nieładnie.

Lepiej by było żeby panowała miłość, sex i rybki morskie niż jakieś głupie wojny.

Oba fora to tak naprawdę pewnie w 70% ci sami aktywni użytkownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

moim zdaniem kasowanie postów z linkami do NR jest bez sensu, bo przecież większość z nas ma konta na obu formach(a jak nie ma konta to przegląda z ciekawości) i zależy nam na jak największej wiedzy z zakresu morszczyny.

Wiadomo, że niektórzy mają jakieś tam uprzedzenia czy do jednego czy do drugiego forum, ale skoro ma być to portal konkurencyjny do NR to nie wprowadzajmy cenzury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątki dla przykładu na NR dotyczące różnych kwestii w przeważającej mierze są już tak ZAKITOWANE, że z pewnością korzystniej będzie rozwinąć temat tu od nowa, z nowymi pomysłami, doświadczeniami, niż odwoływać się do jakiegokolwiek forum i przeładowanych tematów często wypowiedziami nie związanymi z tematem. Więc w tej materii zgadzam się z Tomkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100% z Tomkiem. Nie chce być odsyłany do innego forum, bo mi to kończy słedzenie watku. Na nano nie napisałem dokładnie ani jednego posta i tak pozostanie. A jesli pojawi sie jakis regulamin , ja daje sobie siana z pisaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie zakaz wklejania linków do NR jest pierwszym punktem regulaminu tego forum... tak to mam rozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w takim razie zakaz wklejania linków do NR jest pierwszym punktem regulaminu tego forum... tak to mam rozumieć?

Ja myślę że tak, pod warunkiem że link ma być traktowany jako rozwiązanie zgłoszonego problemu.

Jeżeli natomiast będzie jako pomoc do rzeczowej dyskusji to chyba nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę że tak, pod warunkiem że link ma być traktowany jako rozwiązanie zgłoszonego problemu.

Jeżeli natomiast będzie jako pomoc do rzeczowej dyskusji to chyba nie ?

Inaczej sobie tego nie wyobrażam, przecież można się odwołać do jakiś relacji, czy prezentacji, nie sposób tego powtórzyć. Ale takie załatwienie tematu linkiem to jest już NABIJANIE niczego nie wnoszących do tematu postów, jest wręcz NIEELEGANCKIE i na to nie są chyba potrzebne regulaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozim ja bym sie nie przyznal do tego bo wstyd jak cholera, a Tomek bardzo sluszenie postapil wieki + dla niego

Z drugiej strony mozna na kazdy post odpowieadac: zobacz na google.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inaczej sobie tego nie wyobrażam, przecież można się odwołać do jakiś relacji, czy prezentacji, nie sposób tego powtórzyć. Ale takie załatwienie tematu linkiem to jest już NABIJANIE niczego nie wnoszących do tematu postów, jest wręcz NIEELEGANCKIE i na to nie są chyba potrzebne regulaminy.

no ale przecież nikt tu nie pisze np w temacie dino, że "idz sobie na NR i zobacz tu masz link", przynajmniej ja nie zauważyłem takiego posta na forum. Myślałem, że rozmawiamy o normalnej sytuacji gdy przytaczamy jakiś przykład itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale przecież nikt tu nie pisze np w temacie dino, że "idz sobie na NR i zobacz tu masz link", przynajmniej ja nie zauważyłem takiego posta na forum. Myślałem, że rozmawiamy o normalnej sytuacji gdy przytaczamy jakiś przykład itp.

...rece mi opadaja.... :good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już wczoraj trochę podymić, ale potem się wszystko uspokoiło i myślałem, że sprawa zamknięta.

Na początku powiem, że doskonale rozumiem motywację Tomka i się zgadzam, że trzeba było jakoś zwrócić uwagę. Bo post składał się z tego co pamiętam właśnie tylko z linku. Tylko że trzeba było zwrócić uwagę, poprosić o rozwinięcie ( w stylu czego w ogóle szukać pod tym linkiem), a nie od razu wywalać.

Ci co są od samego początku i ci co byli jeszcze w starej bazie danych pamiętają, że to forum powstało głównie po to, żeby móc pisać bez żadnych ograniczeń. I nie odchodźmy od tego, bo to jeden z fundamentów naszego forum. Linki z reefcentral.com też będziemy usuwać? Wolne żarty.

Pozdrawiam,

Maciek

P.S A najzabawniejsze jest to, że dwa-trzy dni wcześniej na forum pojawiło się mnóstwo spamu kilku osób, o wiele bardziej wartego usunięcia. Który z tego co mi się wydaje, leży gdzieś tam nadal w niektórych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne ocelocik, to w ogóle przestańmy cokolwiek pisać i wstawiajmy linki w sumie wszedzie już coś było więc spokojnie można centralreef i NR wypełniać każdy wątek...:good::good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz jakbym nie robił nic innego tylko wklejał same linki, nawet bez komentarza :good: Tak jak napisałem, zamieszczanie samego link'a do NR, bez słowa co tam ciekawego można znaleźć jest bezsensu i aż do tego momentu się z Tomkiem zgadzam. Ale żeby usuwać? Po co? Lepiej usunąć mniej, niż za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ w dniu wczorajszym zostały wykasowane dwa moje posty w których były linki do Nano Reef, pytanie brzmi czy tak pochlebnie wychwalane hasła o niezależnym forum które nie jest własnością sklepu ma w ogóle jakiś sens.

Wiadomość takiej treści otrzymałem wczoraj rano, i tu cytat:

"Hej,

Usunąłem Twój post z linkiem z tematu dino / cyjano. Chodzi o to, żeby u nas na forum przedyskutować dany temat i dojść do rozwiązania, a nie wysyłać użytkowników do gotowców na nano. Zawsze można przy okazji odnaleźć nowe, lepsze rozwiązanie problemu.

Przepraszam i pozdrawiam

Tomek"

Dziękuję bardzo Tomkowi za poinformowanie mnie o wykasowaniu tego posta ale taki tok myślenia jest bez sensu bo dyskusja na ten temat nadal trwa.

O drugim który wkleiłem a został wykasowany do tematu na targowisku niestety już nie zostałem poinformowany.

Ja wykasowałem jeden Twój post i jak wspomniałeś wyżej poinformowałem Cię o tym. Post składał się w większości z linku.... Po prostu wkleiłeś link, nie dopisując do niego nic sensownego. Równie dobrze można by na każde zadane pytanie na forum odpowiadać "http://google.pl" :good:.

W temacie Brzydziego Panowie administratorzy byli już w kropce ponieważ musieliby wykasować cały temat. Posunięcie byłoby całkowicie nieuzasadnione i nielogiczne. Według mnie powinna chyba być zastosowana zasada jak kasujemy wszystkie posty z nazwą NR to wszystkie u wszystkich.

Chyba że to jest jakieś prywatne forum dla wąskiego grona osób to proszę jawnie o tym poinformować a nie działać z partyzantki.

Brzydziego zwyczajnie poprosiłem o to, aby umieścił temat/zdjęcia akwarium u nas na forum. Poza linkiem w jego poście była jeszcze jakaś treść i, że tak powiem... było co ratować :dance3:.

Na zakończenie tak na prawdę nie obchodzą mnie jakieś podziały, czyjeś starcia jak już wcześniej napisałem mam akwarium morskie i interesuje mnie wszystko co jest z tym związane.

Więc Panowie Administratorzy albo napiszcie sobie regulamin albo w nagłówku strony napiszcie Aqua - Reef hate Nano Reef. Wtedy prosty człowiek z ulicy będzie wiedział jak się zachować na tym prywatnym forum.

Mówi się, że "regulaminy są po to aby je łamać" do tego ogromna większość ludzi po prostu ich nie czyta, więc po co je tworzyć??? Regulaminu używa się zwykle po fakcie ale już nie jako regulaminu ale bardziej jako tabelę kar.

To forum powstało m.in. po to, żeby każdy kto zechce mógł podać takiego linka jaki pasuje, ale trochę pomyślunku przy tym... Przekazać jakąś treść z tym linkiem, dopisać coś sensownego. Bo co za sens w posługiwaniu się samymi linkami?

Nie chodzi o dzielenie akwarystów na dwa obozy i wykrzykiwanie haseł.

Po prostu istnieją dwa fora i jest pewna konkurencja, każdy ciągnie linę w swoja stronę. Dopóki jest to zdrowa konkurencja, a nie chora wszystko jest ok.

Zdrowa konkurencja niesie ze sobą pozytywne rzeczy. Jest jakiś wyścig (zbrojeń? :good:), dzięki temu to tu to tam pojawiają się nowe funkcjonalności, możliwości, na czym zyskują użytkownicy.

Nano-reef istnieje dużo dłużej niż Aqua i przez cały ten czas bardzo wiele ciekawych wypowiedzi się tam nazbierało. Masa wiedzy.

Oromna większość użytkowników wie, że istnieją dwa fora i nikogo wycinaniem linków nie da się oszukać i wmówić, że czarne jest białe J. Każdy użytkownik wybiera co, gdzie i kiedy chce pisać.

Kolejny raz powtórzę, post nie został skasowany z powodu obecności w nim slów „nano-reef”.

Brzydzi linkował do tematu o swoim akwarium, a przecież mógł je także przedstawić na AR. Nie zmusiłem go, nie nakazałem takiego czy innego działania, po prostu poprosiłem. Chodzi o korzystanie z tego wszystkiego z głową.

Jeżeli coś jest warte napisania/umieszczenia u Nas na forum, to napiszmy/umieśćmy to u nas na forum...

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale przecież nikt tu nie pisze np w temacie dino, że "idz sobie na NR i zobacz tu masz link", przynajmniej ja nie zauważyłem takiego posta na forum. Myślałem, że rozmawiamy o normalnej sytuacji gdy przytaczamy jakiś przykład itp.

Niestety kolego tak było, GOŁY LINK z tekstem w stylu "tam jest wszystko na ten temat"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×