Skocz do zawartości
Jacek56

Zeostart 2 do redukcji fosforanow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do wszystkich, ktorzy uzywaja Zeostart do redukcji fosforanow. Czy mozna to rozcienczyc woda (RO+DI) i podlaczyc do pompy dozujacej? Jezeli tak, to w jakich proporcjach to robicie.

Bardzo dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że do takich małych ilości dobrze jest zastosować pompy infuzyjne, nie rozglądałem się jeszcze za tym sprzętem, ale z tego co wiem to tam dawki typu 1ml na dobę to nie problem. Można też spróbować coś do automatycznego podawania insuliny, tutaj też dawki maluteńkie i precyzyjne.

Coś mi jednak kolega wspominał, że trzeba w lodówce mieć ten sprzęt i tu się robi trochę problem, chodzi w tym przypadku o ZEO Bak.

Co do rozcieńczania, to też jestem ciekaw, dlatego odezwałem się tu by temat odświeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Zeovit.com są tacy co twierdzą, że rozcieńczają ZS2 z wodą RO DI. Jak znajdę ten wątek to zapodam link.

Ale myślę, że jest to możliwe, bo akurat ZS2 nie musi być przechowywany w lodówce tak jak ZeoBak i Vitalizer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można rozcieńczać. Innej metody podawania nie widzę, bo owszem są sprzęty co i 1/100ml nam podadzą, ale kosztują tyle, ze szkoda gadać :) W szpitalach takich brakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla odświeżenia tematu. ZS2 rozcieńczyłem, podłączyłem do GROTECHA i PO4 w akwarium łagodnie maleje.

Tak jak prawie wszyscy kulki też posiadam, ale efektów działania nie widziałem (najprawdopodobniej posiadam za mały filtr i tym samym za mało kulek :blink: ) tak więc powróciłem do sprawdzonej metody C2H5OH i ZS2 :rolleyes: . W ciągu dwóch tygodni zjechałem z PO4 z 0.28 na 0.11 . Zobaczymy ile będzie po 4 tyg. jak wrócę do domku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze to i wódeczkę można pewnie rozcięczyć z wodą i podawać dozującą,trza o tym pomysleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wodke jak rozcienczac to ewentualnie sokiem pomaranczowym, a najlepiej sama, z odrobina pieprzu... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednym ze sklepow sprzedawca podsunal pomysl, zeby pomyslec jak Thomas Pohl apropos zeostartu rozcienczonego RODI.

gdyby to bylo mozliwe, to zapewne KZ sprzedawalby ZEOSTART na litry nie na mililitry, i jeszcze pompe dozujaca (tez pewnie "revolucyjna") za gruba kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT - mulisz sie - najdrozszy jest transport a mala butelka male koszty transportu . A i tak data przydatnosci to rok wiec klient kupi nastepne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wogole nie patrze na date przydatnosci produktów K-Z,leje az się zkończą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smith, co Ty opowiadasz;) jaki jest koszt wysylki jednej palety w stosunku do wartosci produktow na niej sie znajdujacych? jakby tak bylo to plyn do spryskiwaczy nie mogl by kosztowac 5zl za 5 litrow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu nie chce mi sie tlumaczyc.

Dla przykladu - w Meksyku piwo jest Tansze od wody w butelkach bo ... wode przyjezdza ze stanow.

Duze opakowania produktow sa tansze od innych bo transport....

Koncentraty sa tansze bo koszt transportu....

Butelki typu PET tloczy sie u nas bo tanszy jest transport granulato do ich produkowania.

Piwo do "kija dostajesz skoncentrowany do lokalu bo...

Plyn do spryskiwaczy, jak nie jest polski, to butelkuja ci w Polsce bo ... koszty spedycji.

Popytaj ludzi ze spedycji to ci wytlumacza...

Najdrozsze teraz sa koszty spedycji i transportu. Od chinskich lamp po piasek z hawajow....

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piwem to nowina, nie słyszałem o koncentratach.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz czesciej dozujesz co2.

Kiedys glownie przyjezdal koncentrat ( ekstrakt ) i dodawali wode lokalna + gaz.

Z powodu kiepskiej wody w wiekszosci przypadkow dozujesz gaz

Jednak metoda zostala przy coli, sprite'ach i innych chemicznych dziadostwach. Nie daleko szukajac w Mc D., KFC i innych barach szybkiego trucia...

a Piwo w Meksyku 2 razy tansze niz butelkowana woda - no ale tluka to lokalnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piwo z koncentratu nie idzie :) cola owszem.

piwo jest przywożone w kegach i jest bez gazu, gaz jest dodawany w trakcie nalewania piwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×