Skocz do zawartości
Admin

Nowe zasady na Targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem tam moderatorem i wiem dlaczego został ten dział zamknięty ;)  

A tutaj nie chodzi mi o to że nie ma być w ogóle ustalonych zasad tylko że od ustalenia zasad do nieprzestrzegania ich jest niedaleka droga :P i za chwilę będzie jak na tamtym forum, albo wolna amerykanka bo widzę że ten dział moderowany jest tutaj od przysłowiowej niedzieli o czym napisał Admin i już jest bałagan bo ogłoszenia nie są zgodne z regulaminem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy napisać cenę ,aktualne zdjęcie, i skąd forumowicz jest. To jest niezbędne minimum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, karol86 napisał:

Wystarczy napisać cenę ,aktualne zdjęcie, i skąd forumowicz jest. To jest niezbędne minimum

No tak ale pomimo tego minimum pojawiają się ogłoszenia które tego nie spełniają :P albo ostatnie ogłoszenie z zoanthusami gdzie osoba nie ma żadnego udziału na forum a jest ogłoszenie i to bez cen, a na pw okazuje się że ma 70 odmian zoanthusów i nimi sobie handluje :P  to jest to o czym tu wcześniej pisaliśmy.

A konkretnie to ogłoszenie i pewnie jurko też o to bije bo mu konkurencja wyrasta :P

A 13 wrześnie tego roku ADMIN pisał i tu cytuję:

Cytat

Druga sprawa, handel komercyjny, niekomercyjny, obwoźny, czy obnośny. Konia z rzędem temu kto mi podpowie jak to jednoznacznie rozróżnić i sankcjonować.
Dotychczas robiłem tak, że zaglądałem w zawartość danego użytkownika i jeżeli większość dodawanych treści stanowiły te z targowiska to najpierw upominałem, jeżeli nie skutkowało to kolejnymi krokami było wymaganie akceptacji postów przez moderatora lub ban. Powiedzmy, że to jakoś tam działało, ale takich przypadków było raczej niewiele.
Cały czas głęboko wierzę, że jesteśmy na forum akwarystycznym, a nie na dziale akwarystycznym darmowej platformy ogłoszeniowej i podstawę treści powinny stanowić dyskusje a nie ogłoszenia i reklamy. Tak długo jak mogę dostrzec, że dany użytkownik jest tutaj właśnie na forum, a nie na targu, nie mam problemu z tym czy dodaje w ogłoszeniu 5 szczepek czy 200 ryb.
Natomiast w przeciwnym wypadku problem mam, bo nie zamierzam nikomu dokładać do jego januszowego pseudobiznesu robionego cudzym kosztem, dzisiaj akurat moim bo płacę za serwer i domenę z własnej kieszeni. Wcześniej forum działało również ze składek użytkowników oraz dzięki kilku sponsorom, więc analogicznie pokrzywdzonych tym januszowym byznesem było jeszcze więcej osób.

Edytowane przez fresz33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fresz33 jak dla mnie to każdy może sobie wystawiać i po sto szczepek Ale każda powinna mieć nazwę i cenę . I bez znaczenia jest dla mnie co kto sprzedaje.  Regulamin jest dla wsżystkich bez wyjątku 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o to konkretne ogłoszenie z zoanthusami to moja wina, że się pojawiło. Pomyliłem się przy zmianie uprawnień dla grup i tym sposobem przez jakiś czas użytkownicy od razu po zarejestrowaniu na forum mogli dodać ogłoszenie, a zgodnie z regulaminem powinno to być możliwe co najmniej 30 dniach od rejestracji.
Dlatego, że w tym przypadku ja popełniłem błąd, nie skasowałem ogłoszenia od razu. Z drugiej strony autor ogłoszenia jest zobowiązany do przedstawienia cen, poinformowałem go o tym poprzez PW i czekam na reakcję. Jeżeli nie zostaną uzupełnione, ogłoszenie wyląduje w koszu.

Na pewno targowisku potrzeba więcej uwagi z naszej strony, ale i potrzebne są zmiany w samym funkcjonowaniu, pracuję obecnie nad nimi i zostaną wkrótce wprowadzone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, jurko napisał:

Czy jest tu jakaś osoba która zajmuje się pożądkami na targowisku ?  

Po co tyle piany bijecie i bronicie innego forum :)? Niech cała toksyna zostanie w starym systemie. My tu odpalamy nowy zbiornik bez nieproszonych gości :). Ktoś bardzo chce, żeby i na tym forum nie było sprzedaży życia. Może sklepy zaczną brać szczepki od detalistów. To dopiero dbanie o środowisko :).

Jak ktoś ma problem z napisaniem ceny i lokalizacji to jaki jest sens trzymać takiego delikwenta? Z drugiej strony, jeśli administrator ma się użerać z jakimiś ogłoszonkami i śmiesznymi upomnieniami to chyba też nie ma to sensu. Proponuje wprowadzić system 0/1.

Jeśli ktoś nie spełni wytycznych, jego ogłoszenie będzie zamknięte. Bez upomnień, bez bicia piany bo ten to ma tak a tamten inaczej. 

PS. Dla mnie ważniejsza jest kultura na forum. Do reszty można się dostosować.

"porządkami" piszemy przez RZ :). Pośpiech nie jest wskazany w pisaniu, chociaż chciałam coś dodać w temacie Asterin po przeczytaniu tytułu ogłoszenia i okazało się, że było chyba ze sto odpowiedzi lol. Widać, że forum nabiera tempa :)...pozdrawiam wszystkich gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcecie to mogę się zająć moderowaniem targowiska.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja 

2 godziny temu, elespero napisał:

Jak chcecie to mogę się zająć moderowaniem targowiska. emoji16.png

Może być .proste zasady i mam nadzieje że forumowicze to uszanują

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest kilka kwestii tj. błędów które to forum nie powinno popełnić. Niestety odnosimy się do innego forum,  bo tamto jest przykładem patologii w tym temacie, np. nachalne reklamowanie sponsorów (AF), czepianie się formalności przy ogłoszeniach z targowiska. Np.  oczekiwanie, że musi być zdjęcie szczepki, a nie może być korala z którego utnę głowkę w sytuacji, gdy nie wysyłam tylko jest odbiór osobisty więc i tak każdy weźmie co widzi.

To sa patologie, które je odbierałem jako celowe utrudnianie dodawania ogłoszeń, aby promować sponsorów albo ewentualnie głupota moderatorów. Zresztą spotkałem kilku akwarystów którzy mieli podobne zdanie.

A jak zacząłem dyskutować, ze regulamin jest w tej kwestii inny, to od razu dopisali co chcieli w regulaminie. I znowu nie chodzi o pisanie o innym forum tylko unikanie tych właśnie nieprawidłowości. Bo to jest przykład jak nie powinno być.

Poza tym, wszyscy wiemy jak drogie jest to hobby, więc w mojej ocenie trudno zarzucać akwaryście, że sobie handluje koralami, które mu wyrosną (do kibla przecież nie wyrzuci) no chyba, ze ktoś sprowadza celowo z rafy i sprzedaje (podobno to się zdaża i to jest inna sytuacja).

Niestety jak się zrobi za dużo formalności i ludzie zaczną się bawić w (nad) intepretację regulaminu (przecież każdy wie najlepiej jak to zrobić) to się zrobi bigos, niejasności i nieporozumienia. A przecież tu chodzi o wzajemną sprzedaż korali tak aby kazdy mógł je nabyć w cenie lepszej niż w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, kolalysy napisał:

Jest kilka kwestii tj. błędów które to forum nie powinno popełnić. Niestety odnosimy się do innego forum,  bo tamto jest przykładem patologii w tym temacie, np. nachalne reklamowanie sponsorów (AF), czepianie się formalności przy ogłoszeniach z targowiska. Np.  oczekiwanie, że musi być zdjęcie szczepki, a nie może być korala z którego utnę głowkę w sytuacji, gdy nie wysyłam tylko jest odbiór osobisty więc i tak każdy weźmie co widzi.

To sa patologie, które je odbierałem jako celowe utrudnianie dodawania ogłoszeń, aby promować sponsorów albo ewentualnie głupota moderatorów. Zresztą spotkałem kilku akwarystów którzy mieli podobne zdanie.

A jak zacząłem dyskutować, ze regulamin jest w tej kwestii inny, to od razu dopisali co chcieli w regulaminie. I znowu nie chodzi o pisanie o innym forum tylko unikanie tych właśnie nieprawidłowości. Bo to jest przykład jak nie powinno być.

Poza tym, wszyscy wiemy jak drogie jest to hobby, więc w mojej ocenie trudno zarzucać akwaryście, że sobie handluje koralami, które mu wyrosną (do kibla przecież nie wyrzuci) no chyba, ze ktoś sprowadza celowo z rafy i sprzedaje (podobno to się zdaża i to jest inna sytuacja).

Niestety jak się zrobi za dużo formalności i ludzie zaczną się bawić w (nad) intepretację regulaminu (przecież każdy wie najlepiej jak to zrobić) to się zrobi bigos, niejasności i nieporozumienia. A przecież tu chodzi o wzajemną sprzedaż korali tak aby kazdy mógł je nabyć w cenie lepszej niż w sklepie.

Zgadzam sie z Tobą kolalysy w kwestii nagonki na domowych hobbystów. Jednak jest to dla nielicznych właścicieli sklepów w kraju intratny biznes i będą robić wszystko żeby to ukrócić. 
Ambitnym pomysłem jest poprawiać forum przez pryzmat błędów innych (czytaj NR). Jednak uważam, żebyśmy zapomnieli o tym co gdzieś tam jest i było i skupili się na tym co tu i teraz. Dajmy spokój z oczekiwaniem od admina/ właściciela forum, żeby miał obowiązek robienia dla nas poprawek i updatow. Niech w końcu „Facet” ma trochę czasu dla sienie i rodziny :). 
A tak na poważnie, to wszystko zejdzie do jednego czyli do „dinero” € :). Jesli z forumowiczów nie będzie w stanie pokryć kosztów serwera a z reklam, których raczej tu nie ma, to komu będzie się chciało dla idei płacić i czas marnować na prowadzenie forum. 

Ps. Przecież ”oni„ sklepy żyją miedzy innymi z tych, którym to hobby nie do końca się udaje. Więc jak Tobie koralowce rosną pięknie, zdrowo i polipują, dla wielu niestety jest to „sól w oku”. 

Chcę wierzyć, że to forum i jego właściciel przemyśli temat i nie przejdzie na ”ciemną stronę mocy”:). Będzie ciężko ale jest szansa. 

Niektórzy zapaleni Morszczaki, też potrafią kupić dobry sprzęt w postaci drogich lamp, odpieniaczy i nowych większych zbiorników jak rownież suple czy przecież nawet życie w postaci smaczków z Australii czy innych ultra kolorowych regionów. 

Chcę tylko powiedzieć, że chytry dwa razy traci, i nikt nie uwierzy w bajki odnośnie regulaminu formie targowiska. 

ludzie są coraz bardziej świadomi możliwości kupna drogiego sprzętu nie tylko w kraju. Jest duże grono osób, które wybierze ten sklep, w którym właściciel potrafi zadbać o klienta a nie traktują go jak naiwnego „Janusza”. 

Więcej nie będę pisała w treści tego wątku. Są to moje osobiste przemyślenia, obserwując to hobby od dłuższego czasu:). 
Nasze hobby jest piękne i jest nadal niszą jeśli chodzi o specyfikę branży. 

Dbajmy o to aby propagować to co natura nie zawsze może utrzymać w ryzach. Dla nas samych i dla naszych pokoleń. 

Edytowane przez AniaWol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko że to użytkownicy forum ten regulamin na NR wymyślili hehe to oni chcieli widzieć co konkretnie kupują i tak samo przez użytkowników ten dział został zamknięty

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie to temat bez sensu. Każdemu się niedogodzi.
Jest regulamin i wszystko.
Komu się nie podoba zawsze zostają portale aukcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może by tak zrobić wątek z polecanymi użytkownikami na forum od których bezpiecznie można coś kupić

Coś takiego ułatwiło by zakupy dla nowych osób i nie tylko

Wiadomo jakie mamy czasy i lepiej jest dmuchać na zimne niż się sparzyć

Jakby nie patrzeć korale i inne rzeczy nie należą do tanich a nie za każdym razem jest na po drodze do sprzedającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi