Skocz do zawartości

AniaWol

Użytkownik
 • Zawartość

  219
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana AniaWol w dniu 29 Luty

Użytkownicy przyznają AniaWol punkty reputacji!

Reputacja

10 Good

O AniaWol

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

1619 wyświetleń profilu
 1. AniaWol

  Caribsea Life rock shapes

  tak też myśłałam. Skała sama w sobie jest ciekawa z wyglądu, jednak nie wiem czy to łączenia widać czy jak ją produkują ale niektóre kawałki wyglądają jak z betonu klejona. Niewątpliwie kształty arches są super. Daj znać jak temat się rozwinie.
 2. AniaWol

  500l Nano-Rafki

  już teraz rozumiem skąd ta płaska konstrukcja na piasku:).
 3. AniaWol

  Caribsea Life rock shapes

  Czy ta skała jest do dostania u nas w kraju? Skąd chcesz ją ściągać?
 4. AniaWol

  Kupię Maxspect Gyre

  Jeśli ktoś ma na sprzedaż sprawnego Gyra XF130 to chętnie odkupię.
 5. AniaWol

  500l Nano-Rafki

  Będzie dobrze. Jak byś gdzieś wypatrzył parę ładnych kawałeczków skałek to mógłbyś dodać bardziej porowatej, lekkiej skały do całości. PS. Ciekawe czy te Asteriny z kawałka żywej skałki przetrwały :)?
 6. AniaWol

  500l Nano-Rafki

  Za mało czasu minęło żeby się do tych samych reakcji ponownie odnieść. Z kolei nigdy nie stosowałam biogro, chociaż słyszałam same zachwyty na ich temat. Wolę nie wymyślać co by mogło być przyczyną skoro widzę, że trzeba jeszcze tą "kwarantannę" przeczekać z dojrzewaniem. Napowietrzaj dobrze cały zbiorniki i nie przesadzaj z świeceniem. Jak dozować bio gro to już sam z instrukcji pewnie wywnioskowałeś, więc tu nie podpowiem bo zwyczajnie nie znam dozowania tego produktu. Wrzuć świeżą fotkę to może coś wspólnie podumamy.
 7. AniaWol

  [S] sprzęt lampa odpieniacz i pompa plus reszta

  Witaj, aktualne? W zasadzie chciałam Maxspecta Gyre ale zauważyłam, że jest rezerwacja. Gdyby coś uległo zmianie, poproszę o info na Priv.
 8. AniaWol

  Filtr ro/di wymiana wkładów

  Mam w domu tapety na ścianach niemalowalne. Więc jedynie pozostaje wymiana tapet na nowe.
 9. AniaWol

  Do identyfikacji

  najwyżej jeszcze się trochę nad nami "poznęca" i przeczeka przez weekend z odpowiedzią:).
 10. AniaWol

  Do identyfikacji

  coś tak podejrzewałam ale że naiwna to dałam się jak zwykle nabrać ☺️
 11. AniaWol

  nieaktualane :)

  aktualizacja. Ze względów epidemiologicznych związanych z aktualną sytuacją, odbiór będzie możliwy dopiero po ustabilizowaniu sytuacji epidemiologicznej w kraju. Zostańcie proszę w domach na czas epidemii.
 12. AniaWol

  Do identyfikacji

  Aiptasia ma swoistą stopę/nogę, która może siedzieć w skale na foto..super słabe zdjęcie Osmodeusz. Mimo wszystko stawiałabym na Aiptasie.
 13. AniaWol

  Filtr ro/di wymiana wkładów

  😉😁 Brawo Ty. Dokładnie tak jak piszesz. Ogólnie mówiąc, żeby nie rozwijać tematu i powielać w nieskończoność kwestie wymyślone przez starych akwarystów z dawnych dziejów:) jak i między innymi przez matkę naturę, to jest kolejność poszczególnych faz i zachowanie prostych zasad funkcjonowania ekosystemu. Nie piszemy tu nic nowego więc nie ma szans na zachwyty , i tu w zasadzie można podpiąć filmik seba veles gandalf. Dlaczego od pięciu lat nie mam plag a zwierzaki wyłażą ze zbiornika. Pod wieczór cyklicznie parę razy do roku zachodzi tzw. Coral Spwawning czyli koralowce wypuszczają tysiące jak nie miliony jajeczek/zarodników w toń mojego akwarium. Po pierwsze cyrkulacja (6 pomp curkulacyjnych, falownik i mocna obiegówka), 30% zbiornika żywej skały, regularne podmiany co 2 tygodnie nie mniej nie więcej i solidne oświetlenie dopełnia całość. Dodatkowo pilnowanie tego co z zewnątrz, nie maluje nie palę w mieszkaniu i regularnie co dwa miesiące wymieniam wszystkie filtry osmozy włącznie z żywicą demi i czyszczę z osadów korpusy i zbiornik dolewki. Aaa bym zapomniała:), gapa ze mnie:), balling bez soli w soli i bez soli lol sam MG, CA i KH. Dobrze rozwinięta biologia czy to w skale czy ceramice czy w jednym i drugim jest podstawą do walki z niepożądanymi procesami w akwarium. Mamy teraz wyjątkową sytuację w kraju i na świecie. Z naszym akwarium jest jak z układem odpornościowym. Albo jest silny i ma prawidłowo funkcjonującą równowagę przy wsparciu procesów nitryfikacyjnych albo ciągle to zaburzamy i osłabiamy ten "system", właśnie lejąc różne ulepszacze i witaminki nie wiedząc tak na prawdę czy nasz zbiornik tego potrzebuje. To jak dla przykładu z witaminą C. Nie można w nieskończoność ładować wit C bo nasz organizm i tak przyswoi do pewnego momentu pewną wartość, reszta wróci do Wisły. Nasz zbiornik może nie być tak wyrozumiały jak nasz organizm i mamy później skałę przesiąkniętą chemią, pełno plag na piasku i na skale a koralowce coś niedomagają i zastanawiamy się gdzie był błąd bo przecież my nic złego nie zrobiliśmy. Kolejność prostych zależności i systematyka z cierpliwością= zamierzony efekt końcowy i szczęśliwa rafa na długie lata. Polecam AniaW
 14. AniaWol

  Filtr ro/di wymiana wkładów

  Właśnie, po moim wpisie przeczytałam o Twoim dojrzewaniu zbiornika. U Ciebie nawet nie zamknął się jeszcze cykl azotowy i to główną i podstawową przyczyną dino. Nie martw się, jak nie będziesz "nadgorliwy" to dojrzewanie sprawnie przejdzie. Jak to mówią cierpliwości ale to już sam dobrze wiesz. Ja swoją obserwację zauważyłam przy dojrzałych zbiornikach w których pojawia się dino i wszyscy szukają przyczyny co mogło być. Wtedy warto zacząć od sprawdzenia parametrów swojej osmozy. Wyczyścić korpusy, wymienić wkłady i zasypać świeżą demi.
 15. AniaWol

  500l Nano-Rafki

  , to nie jest dziwne dojrzewanie Pawku, to jest dojrzewanie :). Dzikie rurówki są bardzo pożyteczne akurat, więc nie bój żaby 😉.
×