Skocz do zawartości

AniaWol

Użytkownik
 • Zawartość

  268
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana AniaWol w dniu 26 Kwiecień 2020

Użytkownicy przyznają AniaWol punkty reputacji!

Reputacja

14 Good

O AniaWol

 • Tytuł
  Advanced Member
 • Urodziny 1978.05.27

Informacje

 • Akwarium
  0
 • Skąd
  Wwa

Ostatnie wizyty

3 739 wyświetleń profilu
 1. AniaWol

  Żywa skała przechowywana w wiaderku

  Weź pod uwagę możliwość łatwiejszej wymiany tlenowej bez pokrywy co za tym idzie, lepsze PH wody. PS. "różyczka"-ukwiał aiptasia. Zostaw, nie dłub nie ingeruj, albo oddaj komuś całą skałę i wystartuj na suchej i dokładnie wymyj przy restarcie szkło i sump. Najlepiej zostawić jak nie parzy inne korale i nie wpadać w panikę. Prawie każdy je ma, mniej lub więcej ale też nie każdy o tym wie .
 2. AniaWol

  Wysokie no3

  Chyba że tak jak u mnie na obrzeżach wewnętrznej strony ścianki kubka osadza się maziste błotko i to może przeszkadzać pianie przedostanie się przez krawędź kubka do samego zbiornika. Czyli odpieniacz musi dłużej ubijać pianę, żeby ta z kolei wpadła do kubka jako urobek.
 3. AniaWol

  Wysokie no3

  Aż poczujesz smród w pokoju albo osiągnie granicę bliską przelania . Ja podłączam wężyk od kubka pod "kanalizę". Co do bakterii to ciekawy temat, biorąc pod uwagę że nie każdy zbiornik koniecznie przyswoi z sukcesem te same szczepy.
 4. AniaWol

  Wysokie no3

  Bardzo dziękuje za wspaniałą wiedzę. Właśnie takich informacji szukałam. Na marginesie, ciekawa konkluzja.
 5. AniaWol

  Wysokie no3

  Ano właśnie:), starałam się zrozumieć jaka jest wystarczająca ilość węgla organicznego w systemie aby stosunek był wystarczający do zamierzonego efektu? Sorry ale zadaje pytania bo mnie to zwyczajnie interesuje a widzę, że koledzy przy udziale googla mają niezłą wiedzę w tym temacie. Zastanawia mnie jeszcze kwestia uzupełnienia systemu w organiczny węgiel. O jakim organicznym węglu piszesz Osmodeusz? Zrobię u siebie próbę na "oko" bo nijak to sprawdzić inaczej ale najpierw muszę dowiedzieć się jakie są źródła organicznego węgla. Czy można według was stosować węgiel aktywny w przepływie i jednocześnie absorber na Po4 przy dozowaniu bakterii w zachwianej równowadze biologicznej systemu?
 6. AniaWol

  Wysokie no3

  :), w opisie produktu napisane jest, że zalecane są szczególnie do zbiorników z niewykrywalnymi No3 i PO4 a następnie że włączają azotany i fosforany do biomasy. Może Osmodeusz będzie wiedział o co w tym chodzi. Jeśli klient nie ma wykrywalnych no3 i po4 to jak może włączyć no3 i po4 do biomasy skoro są niewykrywalne ?? ? "Tropic Marin NP Bacto Balance NP Bacto Balance to pokarm dla koralowców i gąbek, zalecany zwłaszcza do zbiorników z niewykrywalnymi wartościami NO3 i PO4.Dzięki starannie dobranej kompozycji nieorganicznych oraz organicznych odżywek, Tropic Marin® NP-BACTOBALANCE włącza azotany i fosforany do biomasy, zmniejszając stężenie tychże w wodzie, a przy tym poprawia wybarwienie i wspomaga wzrost koralowców, gąbek i innych zwierząt filtrujących. W ten sposób deficyt azotanów i fosforanów w akwarium jest korygowany nie zaburzając jednocześnie równowagi w ekosystemie."
 7. AniaWol

  Przygotowanie akwarium do wyjazdów wakacyjnych

  kamerka ip...świetna sprawa...na ostatnich wakacjach, kupiłam kartę lokalnego operatora i podglądałam jak mają się nasze krzaczki ?. W razie nagłej sytuacji, szybki telefon do przyjaciela żeby leciał na miejsce i reagował na zdarzenie :). Karmnik i podłączenie wężyka od odpieniacza rurą do kanalizacji. Oczywiście zakładam, że masz automatyczną dolewkę i odpowiedniej wielkości zbiornik na 2 tygodnie:).
 8. AniaWol

  Wrzucić coś na pokarm dla bakterii?

  Być może. Wszystko zależy jakim silikonem był klejony zbiornik. Standardowo, zamawiane u producentów u nas w kraju, czekasz minimum 2 tygodnie po sklejeniu, chyba że chcesz później palcem dziury zatykać .
 9. AniaWol

  Wrzucić coś na pokarm dla bakterii?

  :), jeśli tak to pół biedy. Z krótkich wypowiedzi, wynikało że wymoczył wszystko w czystej rodi. W każdym razie, mam nadzieję, że odratuje cały zbiornik.
 10. AniaWol

  Wrzucić coś na pokarm dla bakterii?

  Słabo kolega zrobił w takim razie. Nic nie musisz wrzucać, wystarczy że wymoczyłeś żywą skałę i piach w surowej wodzie RODI , procesy gnilne są już pewne. A tak na poważnie to jest duże prawdopodobieństwo, że w zależności od tego jak długo trzymałeś w rodi całość życia, zwyczajnie większość zarówno w skale jak i piachu, obumarło na skutek surowizny w której je trzymałeś. Mogłeś to zrobić jeszcze w inny sposób, zapytać znajomych o wodę z podmianki, wlać do zbiornika, którego litrażu nie podałeś :), resztę uzupełnić świeżą solanką w nie większym procencie niż 25-30% procent obiegu. Wiem, że to może być dużo wody ale, gdybyś mnie zapytał w odpowiednim momencie, to byś na raz dostał z podmianki 200L. W przypadku kupowania używanego zbiornika, warto było zalać go zwykłą kranówką na 24h żeby sprawdzić szczelność (Ja bym nie zasnęła?). Kupić kuwetę 100L w markecie budowlanym i wsadzić całą żywą skałę do ŻYWEJ WODY z działającego zbiornika. Włączyć mocne cyrkulatory żeby przedmuchać skałę i nawet wpakować do kuwety odpieniacz jak się uda. Taki prowizoryczny system, niech by popracował parę dni do momentu jak sprawdzisz szczelność zbiornika i na spokojnie zastanowisz się nad planem startu zbiornika. PS. Piszesz, że zbiornik cieknie, więc rozsądnie było by jednak wyciągnąć życie z nieszczelnego zbiornika i wsadzenie do jakiegoś dużego plastikowego pojemnika z grzałką i dobrą cyrkulacją na czas naprawy zbiornika. Jeśli skleisz ponownie, to miej na uwadze, że zalejesz akwarium nie wcześniej niż za miesiąc. Może warto rozważyć kupno nowego, gotowego akwarium. Usługę klejenia, reklamuj tam gdzie to wykonali i leć po drugie szkło.
 11. AniaWol

  Odławianie

  U mnie same wpadają do siateczki w trakcie karmienia. Zwykle karmie z koszyczka z nierdzewki, takiego do zaparzania herbaty. Ryby tak są podekscytowane, że często same wpływają do siatki. Chromisy są bardzo towarzyskie, może skuszą się na ten numer z siatką i 2 kostkami lasonogów :).
 12. AniaWol

  Pęcherzyki powietrza

  Do jedzenia to one pierwsze ☺️ , czy to bombel czy kupa kolegi, bez znaczenia dla nich. Z resztą z moją Dori jest podobnie lol. Więc u ryb wszystkich biotopów to jest standardzik taka przekąska lol.
 13. AniaWol

  Sekta Siporax-siarzy

  Bankowo skoczą do góry:), wystarczy że na obecną chwilę nie wypłuczesz mrożonek pod bieżącą wodą i wrzucisz od razu do zbiornika zmrożone+1 ekstra z dobroci serca dla zwierząt?. Nic nowego raczej nie powiedziała, ale jest to jakaś opcja na podniesienie No3 bez dłuższego czekania:).
 14. AniaWol

  Pęcherzyki powietrza

  Brawo Ty. Dobrze powiedziane. Można dodać jeszcze, że czym drobniejsze tym lepiej rozpuszczalne. Widzieliśmy nie raz w słodkowodnych zbiornikach kamienie "natleniające" akwarium. Bąble wielkości 5złotówek i każdy myślał że czym więcej tak dużych bąbelków tym lepiej natleniona woda a pyszczaki pod powierzchnią tafli wody nerwowo gromadziły się aby zaczerpnąć powietrza.
 15. AniaWol

  IDENTYFIKACJA. CO TO?

  Jak masz coś takiego na grzałce to musi mieć rureczkę płasko przyklejoną do grzałki z której wychodzi "rurówka". Jeśli nie ma takiego tworu a jest pionowa, tęga nóżka/podstawa a czułka nie mają macek niczym dmuchawce latawce to aiptasia. Tyle w temacie. Na zdjeciu jest dosyć prześwietlony ten stworek, prędzej stawiam na aiptasie. Dzikiej rurówki miałbyś znacznie więcej w bliskiej okolicy niż jedną sztukę. Dlatego też obstawiam na aiptasie. Pytasz co z Pseudogorgonią? Dogorywa biedna w mękach.
×