Skocz do zawartości

AniaWol

Użytkownik
 • Zawartość

  262
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Zawartość dodana przez AniaWol

 1. AniaWol

  Pompa Dozują Grotech Tec III NG

  Czy udało się sprzedać?
 2. AniaWol

  Pompa Dozują Grotech Tec III NG

  trochę drogo
 3. Nie zdecydowanie to nie jest Tumida, która nie jest tak włochata. Dobrze że przynajmniej co do jednego się zgodziliśmy, że jest to Acropora 🤣. Ale w przyrodzie wszytko jest możliwe.
 4. AniaWol

  Przygotowanie akwarium do wyjazdów wakacyjnych

  kamerka ip...świetna sprawa...na ostatnich wakacjach, kupiłam kartę lokalnego operatora i podglądałam jak mają się nasze krzaczki 😁. W razie nagłej sytuacji, szybki telefon do przyjaciela żeby leciał na miejsce i reagował na zdarzenie :). Karmnik i podłączenie wężyka od odpieniacza rurą do kanalizacji. Oczywiście zakładam, że masz automatyczną dolewkę i odpowiedniej wielkości zbiornik na 2 tygodnie:).
 5. Witajcie, Dziś wieczór odkryłam na korzeniu euphylli glaberescens setki drobnych czarnych jajeczek pilnowanych przez rodzinkę błazenków:). Załączam fotki, ponieważ chcę się z Wami tą ciekawostką podzielić:) pozdrawiam, Ania
 6. AniaWol

  Wrzucić coś na pokar dla bakterii?

  Być może. Wszystko zależy jakim silikonem był klejony zbiornik. Standardowo, zamawiane u producentów u nas w kraju, czekasz minimum 2 tygodnie po sklejeniu, chyba że chcesz później palcem dziury zatykać .
 7. AniaWol

  Wrzucić coś na pokar dla bakterii?

  :), jeśli tak to pół biedy. Z krótkich wypowiedzi, wynikało że wymoczył wszystko w czystej rodi. W każdym razie, mam nadzieję, że odratuje cały zbiornik.
 8. AniaWol

  Wrzucić coś na pokar dla bakterii?

  Słabo kolega zrobił w takim razie. Nic nie musisz wrzucać, wystarczy że wymoczyłeś żywą skałę i piach w surowej wodzie RODI , procesy gnilne są już pewne. A tak na poważnie to jest duże prawdopodobieństwo, że w zależności od tego jak długo trzymałeś w rodi całość życia, zwyczajnie większość zarówno w skale jak i piachu, obumarło na skutek surowizny w której je trzymałeś. Mogłeś to zrobić jeszcze w inny sposób, zapytać znajomych o wodę z podmianki, wlać do zbiornika, którego litrażu nie podałeś :), resztę uzupełnić świeżą solanką w nie większym procencie niż 25-30% procent obiegu. Wiem, że to może być dużo wody ale, gdybyś mnie zapytał w odpowiednim momencie, to byś na raz dostał z podmianki 200L. W przypadku kupowania używanego zbiornika, warto było zalać go zwykłą kranówką na 24h żeby sprawdzić szczelność (Ja bym nie zasnęła🤔). Kupić kuwetę 100L w markecie budowlanym i wsadzić całą żywą skałę do ŻYWEJ WODY z działającego zbiornika. Włączyć mocne cyrkulatory żeby przedmuchać skałę i nawet wpakować do kuwety odpieniacz jak się uda. Taki prowizoryczny system, niech by popracował parę dni do momentu jak sprawdzisz szczelność zbiornika i na spokojnie zastanowisz się nad planem startu zbiornika. PS. Piszesz, że zbiornik cieknie, więc rozsądnie było by jednak wyciągnąć życie z nieszczelnego zbiornika i wsadzenie do jakiegoś dużego plastikowego pojemnika z grzałką i dobrą cyrkulacją na czas naprawy zbiornika. Jeśli skleisz ponownie, to miej na uwadze, że zalejesz akwarium nie wcześniej niż za miesiąc. Może warto rozważyć kupno nowego, gotowego akwarium. Usługę klejenia, reklamuj tam gdzie to wykonali i leć po drugie szkło.
 9. AniaWol

  Proste porady i podstawy akwarystyki morskiej

  Tak tak, ależ oczywiście, nie inaczej 🤣🤣
 10. AniaWol

  Proste porady i podstawy akwarystyki morskiej

  Świetny akcent 🤣. Swoją drogą, testowałam reef plus parokrotnie 20kg wiadra i jedno co zauważyłam to znacznie szybszy spadek mikro/makro elementów co za tym idzie, większe zużycie ballinga przy ich solach vs aquaforesta zwyklaka reef salt. Po ich produktach nie zauważyłam żadnych innych problemów. Irytujące jest sprawdzanie parametrów poprzez wpisywanie numeru partii soli na ich stronie. Finalnie, cena vs jakość jest dobra.
 11. AniaWol

  Odławianie

  U mnie same wpadają do siateczki w trakcie karmienia. Zwykle karmie z koszyczka z nierdzewki, takiego do zaparzania herbaty. Ryby tak są podekscytowane, że często same wpływają do siatki. Chromisy są bardzo towarzyskie, może skuszą się na ten numer z siatką i 2 kostkami lasonogów :).
 12. AniaWol

  Pęcherzyki powietrza

  Do jedzenia to one pierwsze ☺️ , czy to bombel czy kupa kolegi, bez znaczenia dla nich. Z resztą z moją Dori jest podobnie lol. Więc u ryb wszystkich biotopów to jest standardzik taka przekąska lol.
 13. AniaWol

  Sekta Siporax-siarzy

  Bankowo skoczą do góry:), wystarczy że na obecną chwilę nie wypłuczesz mrożonek pod bieżącą wodą i wrzucisz od razu do zbiornika zmrożone+1 ekstra z dobroci serca dla zwierząt😋. Nic nowego raczej nie powiedziała, ale jest to jakaś opcja na podniesienie No3 bez dłuższego czekania:).
 14. AniaWol

  Pęcherzyki powietrza

  Brawo Ty. Dobrze powiedziane. Można dodać jeszcze, że czym drobniejsze tym lepiej rozpuszczalne. Widzieliśmy nie raz w słodkowodnych zbiornikach kamienie "natleniające" akwarium. Bąble wielkości 5złotówek i każdy myślał że czym więcej tak dużych bąbelków tym lepiej natleniona woda a pyszczaki pod powierzchnią tafli wody nerwowo gromadziły się aby zaczerpnąć powietrza.
 15. AniaWol

  IDENTYFIKACJA. CO TO?

  Jak masz coś takiego na grzałce to musi mieć rureczkę płasko przyklejoną do grzałki z której wychodzi "rurówka". Jeśli nie ma takiego tworu a jest pionowa, tęga nóżka/podstawa a czułka nie mają macek niczym dmuchawce latawce to aiptasia. Tyle w temacie. Na zdjeciu jest dosyć prześwietlony ten stworek, prędzej stawiam na aiptasie. Dzikiej rurówki miałbyś znacznie więcej w bliskiej okolicy niż jedną sztukę. Dlatego też obstawiam na aiptasie. Pytasz co z Pseudogorgonią? Dogorywa biedna w mękach.
 16. AniaWol

  Czarne cuś?

  Gąbka na 99%
 17. AniaWol

  Solniczka 126l

  Każde akwarium jest śliczne na swój sposób:). Pokaż fotki bez aktyniki, będzie wyraźniejszy obraz. Czy po środku jest jakaś otwarta grota na wylot? PS. Czy to harlequing shrimp na pierwszym planie od lewej strony?:)
 18. AniaWol

  GroTech III NG

  Cześć, Od roku czasu głośno pracuje dozownik Grotecha a dokładnie moment obracania głowiczek w trakcie dozowania ballinga. Czy jest jakiś sposób na naoliwienie czy nasmarowanie mechanizmu zamiast kupować nowe dysze? Może ktoś zna problem i podzieli się rozwiązaniem.
 19. AniaWol

  GroTech III NG

  super, dziękuje Ci. Przyznam szczerze, że nie byłam pewna jakiego smaru zastosować. Dobrze jednak, że nie użyłam oleju Kujawskiego 😋. Znalazłam oryginalnie zamieszczony przez Grotecha film na Youtube, pokazujący krok po kroku jak rozebrać i wyczyścić głowice. Może się przyda innym zainteresowanym tematem.
 20. AniaWol

  Identyfikacja Acropor

  A propos Acropor, w pogoni za wiedzą☺️, natknęłam się na ciekawą stronkę http://www.coralsee.org/#.
 21. AniaWol

  IDENTYFIKACJA. CO TO?

  jasne, wszytko na "nie" lol, to do Ciebie nie podobne:)
 22. AniaWol

  IDENTYFIKACJA. CO TO?

  Pewnie po to jest forum . Pytasz i dostajesz odpowiedz od ludzi, którzy przekazują swoje doświadczenia przy zakładaniu akwariów i chcą żeby twoje akwarium za jakiś czas wyglądało równie ładnie😊. Zapytaj Osmodeusza o dobre materiały do przestudiowania na początek. Wiem, że facet ma dużą wiedzę i lubi czytać. Spróbuj zmniejszyć do 7h. wystarczy. Bardzo dobrze natleniaj wodę.
 23. AniaWol

  IDENTYFIKACJA. CO TO?

  O rzesz ty orzeszku, dojrzewanie u kolegi jest na całego. Rozumiem twoje zainteresowanie wszystkim co pojawi się na skale ale przy tak silnym dojrzewaniu to jedyne co musisz robić to być cierpliwym i poza mocną cyrkulacją, zmniejszeniem świecenia i regularnym laniem bakterii nic więcej nie robić. Nie rób żadnych podmian, daj zbiornikowi dojrzeć i nie ingeruj w zbiornik wsadzaniem rąk czy na siłę czyszczeniem glonów szczoteczką do zębów. Za parę tygodni kup Salariasa fasciatus a problem z łąkami zniknie. Jednak nie prędzej jak za parę tygodni wpuszczaj życie, bo cokolwiek wpadnie do wody wcześniej, na pewno nie będzie czuło się komfortowo a wielce prawdopodobne że padnie. Więc jak się dowiem, że przechwalasz się na forum za tydzień że masz nowe rybki to będzie obsztorc forumowy 😉. Za 2 tygodnie, napisz jakie będą parametry No3, PO4, Ph, KH, Ca i Mg. Oczywiście na bieżąco poproszę żebyś pilnował zasolenie i aby była czysta po demi osmoza na odparowanie na tds. Jeśli nie masz tds to kup za 100 parę złotych na allegro z 2 czujnikami na wejściu i na wyjściu. Jak zobaczysz że skała i piach zaczynają być wolne od cyjano i dino, po tygodniu zrobisz małą 10% podmiankę. Następnie przez kolejny tydzień obserwuj parametry i czy nie ma nawrotu/większego rozkwitu plag. Jeśli będzie ok to możesz wpuścić salariasa, oczywiście pod warunkiem że nie będzie krytycznych wartości parametrów i będą jeszcze zielone glony dla Salariasa. To tyle na najbliższe 3 tygodnie.
 24. AniaWol

  IDENTYFIKACJA. CO TO?

  dino, cyjano i cała reszta plag "Egipskich". Przejdzie tylko zadbaj o dobrą cyrkulację żeby to wszytko nie skisło, bo będzie kisiel.
 25. AniaWol

  IDENTYFIKACJA. CO TO?

  Może to gąbka ją obrosła. Ogólnie dużo tam teraz rośnie lol. Daj im czasu dużo cyrkulacji i dodawaj bakterie regularnie.
×