Skocz do zawartości

Nowicjusz

Użytkownik
 • Zawartość

  115
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana Nowicjusz w dniu 19 Marzec

Użytkownicy przyznają Nowicjusz punkty reputacji!

Reputacja

7 Neutral

O Nowicjusz

 • Tytuł
  Advanced Member

Informacje

 • Akwarium
  49
 • Skąd
  Busko_Zdrój

Ostatnie wizyty

1 169 wyświetleń profilu
 1. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

 2. Nowicjusz

  Czy ktoś rozpozna

  Na 99% montipora,jakaś odmiana supermen.Musisz poszperać.
 3. Nowicjusz

  Pierwsze zalanie kostki Aqael nano ref 49l

  Mam temat założony Nowicjusz,opisy i zdjęcia jak to szło od początku.Możesz przejrzeć.
 4. Nowicjusz

  Pierwsze zalanie kostki Aqael nano ref 49l

  Jeśli chodzi o cyrkulatory,to u mnie dmuchają dwa Coralia 900 i Voyager 1000,co prawda sterowania nie mają ale dają radę.Co do skimmera to obecnie mam SunSun 300 l/g na prawdę daje radę,a plus jest taki że nie trzeba wyjmować go z wody,żeby wymienić watę,cena też groszowa.Wcześniej miałem AquaNova to nie ma porównania.A co do waty to na wierzch kaskady wyłóż,będzie dodatkowo filtrować.
 5. Nowicjusz

  Pierwsze zalanie kostki Aqael nano ref 49l

  Jeśli mogę coś doradzić,bo mam identyczną kostkę.To dokup jakiś mały cyrkulator Coralia 900 albo coś podobnego i skimmer powierzchniowy.
 6. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Witam z kolejnym pytaniem.Właśnie robię podmianę wody w solniczce,okazuje się że sól zaczyna się brylić,po wielokrotnym otwieraniu wiaderka nastąpiła jakaś nie szczelność.Zostało jej już nie wiele.Ale pytanie brzmi-Czy kolejną sól kupić taką samą,do tej pory używałem Ocean Instant,czy zmienić na jakąś inną?
 7. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Mieszkam w domu swoim i myślałem nad agregatem,tylko problem taki że agregat musimy uruchamiać ręcznie,a co jak prądu braknie jak mnie nie ma w domu?
 8. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Witam.Wczorajszy dzień,a właściwie noc,dostarczyła mi nieco wrażeń.Po burzy jaka przeszła,zabrakło zasilania.Niestety nie posiadam zasilania zastępczego,dla tego przez pięć godzin,bo tyle nie było prądu,starałem się ręcznie utrzymać natlenienie wody.Chyba udało się to nie źle,bo dzisiaj koralowce ładnie się pompują,oprócz małego sarko,który nie może się zebrać.Chyba trzeba będzie zainwestować w jakiś UPS.I tu moje pytanie.Czy mógł by ktoś polecić jakiś nie za drogi a sprawdzony,i czy warto na przykład szukać używki?
 9. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Witam wszystkich.Dawno nic nie pisałem,ale właściwie nie było o czym.Akwarium za dwa tygodnie stuknie pół roku.Wydaje się że wszystko idzie w dobrym kierunku,koralowce mają się raczej dobrze,oprócz zoa,dla których chyba woda jest zbyt czysta.Za to sps-y,mają się świetnie,szczególnie montipory. Mały rzut na całość.
 10. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Wyczytałem też że na szybkie zielenienie szyb ma wpływ Kh.I faktycznie po analizie moich wyników,mogę stwierdzić że jak Kh utrzymywało mi się powyżej ośmiu to tego problemu nie było.Teraz jak koralowce zaczęły intensywniej pobierać pokarm i Kh spadło poniżej siedmiu,zaczęły się problemy z szybami.
 11. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Jeżeli chodzi o koralowce i życie w akwarium to same pozytywy.Jedynym negatywnym skutkiem nadmiaru fito,jeśli oczywiście to jest przyczyna,jest nadmierne porastanie szyb.Może ograniczę na jakiś czas dawkę fito i zobaczę jak to wpłynie na życie w akwarium.
 12. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Ja na moje 49 litrów dobiłem do 40 ml fito dziennie.Zwiększałem dawkę przez kilka tygodni od 5 ml.Jeśli chodzi o robaczki,to też mnogość różnych stworzeń żyje w piasku i w skałach.
 13. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Ok.To znaczy czyścić,ważne żeby zwierzaki były zadowolone.
 14. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Hej wszystkim.Chciał bym poruszyć dwa tematy.Pierwszy dotyczy kupowanie mrożonek z dostawa kurierem.Czy uważacie że mrożony pokarm który się rozmroził w czasie transportu,można znowu zamrozić i podanie takiego pokarmu będzie bezpieczne dla ryb i korali.Zamawiacie tak mrożonki?A drugi temat,to strasznie syfią mi się szyby,zarówno zielonkawym nalotem,jak i porastają glonami zielonymi.Co prawda rybki maja uciechę bo ciągle coś tam skubią,ale wygląda to nie ciekawie.Parametry wody Kh-6,5 NO3-1,PO4-0,Mg-1410,Ca-430.Koralowce w dobrej formie.Czy przyczyną może być zbyt obfite lanie fito,lub karmienie?
 15. Nowicjusz

  Akwarium 95l, 60x45x40

  Bartek Stańczyk jak zawsze zwięźle i na temat.Teraz się zastanawiam jaki gatunek mam u siebie.
×