Skocz do zawartości

Nowicjusz

Ikra
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

O Nowicjusz

 • Tytuł
  Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Myślę że eufilia sobie poradzi,bardziej się obawiam o caulastreę.Po pompuje dwóch dniach eufilia się super pompuje a na około jej szkieletu rośnie chyba siedem malutkich główek,jak to urośnie to będzie ekstra.Walka z glonem oczywiście ciągle trwa i pewnie jeszcze potrwa.
 2. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Ok,dzięki wielkie.Poczytałem trochę opinie użytkowników i zdania są mocno podzielone,jak zawsze i we wszystkim.Zostanę na razie przy tym co mam.
 3. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Hej Bart,mam pytanie natury technicznej.Ten od pieniacz białek Resun którego używałeś,działa u Ciebie cały czas,czy był tylko w czasie dojrzewania,i jak się sprawdził?Bo się zastanawiam nad kupnem takiego do mojej kostki,nowy ok.100zł i dać go zamiast tego skimera powierzchniowego.
 4. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Może tak być,jest jeszcze tego syfiastego glona sporo a i z życia też coś pada i wydala,zastanawiam się czy nie spróbować jednak z jakimś absorberem,albo zacząć robić podmiany wody,żeby tego syfu usuwać jak najwięcej.Na razie będę obserwował i nie dodaję żadnego życia do póki się to nie uspokoi.
 5. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Witam.Świeżutkie badania wody z mojej czterotygodniowej kosteczki:zasolenie-1.025,No3-2,Po4-0,Kh-8,7 Ca-480,Mg-1440.Są też nowi mieszkańcy 2xNassarius,2xTurbo,1xCaulastrea niebieska jedna główka,oraz mała Euphilia Paraankora,ta chyba najczęściej spotykana.Kolejne życie jeśli będzie wszystko ok,chyba za tydzień.
 6. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Na razie temat krabów odłożę na inny termin,co do ślimaków to zobaczę co będą mieli na stanie,ale dzięki za podrzucenie kolejnej nazwy,poczytam o tych strombusach. Ciężko się zdecydować przy tak małym akwarium,jak się ogląda ile gatunków tych koralowców jest,a wszystkie są fajne i miękkie i lps i sps.
 7. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Ta u mnie też się trzyma właśnie takiego bardziej zacienionego kawałka skały,na bezpośrednie światło nie wychodzi.Jak się jej dobrze przyjrzałem to jest taka raczej ładna granatowa a nie czarna.
 8. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  rozmnażaniu różnych ślimaków pisze,ale o Nericie nic,mógł by mnie ktoś oświecić. Ok,pustelniki odpuszczam,może kiedyś ten Mitrax A jakieś pomysły jak tą gąbkę usunąć,przynajmniej jej część,gdyby się za bardzo rozrastała.
 9. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Poczytałem trochę o tej gąbce,jest dosyć ekspansywna,ale jak będzie więcej korali i akwarium się bardzie ustabilizuje ma ponoć sama odpuścić,na razie wygląda dość ciekawie,chociaż przyznam że nie miałem pojęcia że to gąbka.Jeśli chodzi o kraba myślałem bardziej o pustelniku Elegans z niebieskimi nogami,ale mitrax też mi się przewinął,ciekawy krabik,malutki,ale z krabem jeszcze poczekam.Jeśli chodzi o ślimaki myślałem też o Babyloni- ślimaku kopiącym x1 i Nericie ponoć dobrej na wszelkiego rodzaju glony x2,do tego Turbo x2 i Nessarius x1.To na pierwszy rzut,do tego ze dwie malutkie szczepki korala.
 10. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  No jeszcze zobaczymy,kusi mnie ten pustelnik niebiesko nogi, przed zakupami jeszcze odbędę konsultacje z kimś kto się lepiej zna,ale to już bliżej soboty.
 11. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Tak zrobię.Na początek jakieś ślimaki,mam co prawda kilka małych turbo,ale trzeba coś dorzucić,może jakiegoś krabika,no i ze dwie szczepki malutkie korala.
 12. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Rozumiem że dojrzewanie,ale te sps-y były razem z żywą skałą i szkoda mi ich było wyrzucić,po za tym obserwując je już trzy tygodnie śmiało mogę stwierdzić że nie jest im źle,ładnie się pompują i polipy porastają fragmenty gdzie ich nie było.Akwarium zakładałem na żywej skale,cała woda też była z działającego zbiornika,największą niewiadomą był żywy piasek.Ostatnie pomiary robiłem tydzień temu w sklepie z morszczyzną:No3-5,Po4-0,02,Kh-8,Ca-475,mg-1380,zasolenie-1.025.Poczekam jeszcze ten tydzień i w sobotę zrobię testy w sklepie,jak będzie ok,to jakieś życie dokupię.Pozdrawiam
 13. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Witam.Jutro solniczce stuknie trzy tygodnie.Glony zielone ciągle są,pocieszające jest to że po usunięciu ręcznym,nie odrastają już tak ochoczo,a nawet wcale.Wszystko co żyło przy zakładaniu akwarium żyje nadal.Widziałem dwa malutki ślimaczki,moje turbo się mnożą,ekipy czyszczącej przybywa.Nie wiem czy wpuścić już jakieś nowe życie np:jakieś ślimaki,kraba,ewentualnie jakieś szczepki miękkich korali,czy jednak zaczekać jeszcze tydzień?Dodaję małą fotorelację. i kolejne
 14. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Witam.Testy wody dzisiaj zrobione-No3-5,Po4-0,02,Kh-8,Ca-475,Mg-1380,zasolenie-1.022 do stopniowego podniesienia,nie wiem co jest przyczyną spadku zasolenia w ciągu dwóch tygodni z 1.024.Glony zielone ciągle są,chociaż wydaje mi się że w niektórych miejscach jakby traciły tą soczystą zieleń,zobaczymy za kolejne dwa tygodnie jak to będzie wyglądać.
 15. Nowicjusz

  Nano Reef 49l

  Kędzierzyn Koźle było do Bea_01,coś mi się źle wcisnęło.Ok,jeszcze dwa tygodnie poczekam,na gołą skałę nie patrzę,jutro będę w akwarystycznym morskim w Kielcach to zrobię dokładne testy wody i będę wiedział co tam się dzieje po tych dwóch tygodniach.
×