Skocz do zawartości
Hubert

Moje 280 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Kto zgadnie co na fotkach Tubastrea ma "za pazuchą"? :D

Prawdopodobnie mała tubka;-) czyli larwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosek, :lol: strzał w dziesiątkę :D To jedna z kilku larw jakie zauważyłem u T. faulkneri, ta akurat zechciała popozować do zdjęć :wink:

Dodatkowo, w tym samym czasie trzy polipy T. diaphana również miało widoczne larwy, tylko ustawienie korala uniemożliwiało cyknięcie czytelnej foty. Następnego ranka i diaphana i faulkneri były "puste", więc teraz staramy się coś wypatrzeć, choć jak na razie bez rezultatów.

Dodam tylko, że bobas T. coccinea rozwija się jak należy :wink: więc jeśli z larw pozostałych Tubek coś się wykluje to płciowo rozmnożyły by się już wszystkie Tuby jakie mam w akwa :dance3:

Pozdrawiam

Hubert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc są!!! :P

Mam najświeższe wieści - Agnieszka znalazła trzy nowe bobasy T. faulkneri B) Umiejscowiły się w takim miejscu, że gdyby nie małe przemeblowywanie podobno nie byłoby szans aby je zobaczyć. Wszystkie są na jednej, dość sporej skale w odległości kilku centymetrów od siebie, tylko po różnych jej stronach (miejsce/skałka musiała im wyjątkowo podpasować, że zamieszkały na niej aż trzy larwy).

Podobno niewiele brakowało aby Agnieszka zrobiła w akwa totalną rozpierduchę - rozochocona znaleziskiem chciała szukać nowych T. diaphana :)

Fotki "dzieciaków" wstawię pewnie w weekend, po powrocie do domu...

P.S. czuję się trochę niepotrzebny :frown:, akwa na żywca nie widziałem od prawie 3 tyg. a kobita donosi, że w akwa wszystko hula jak powinno, żre nie grymasi, zwierza przybywa i jeszcze się "kocą"! Przyjadę i być może usłyszę, żebym się nie wpierniczał, bo coś jeszcze zepsuję :redface::good:

Czy na forum jest jakaś grupa wsparcia dla wygryzionych z hobby??? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałabym się ze wszystkimi przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum :P

Forum odwiedzałam dość często jako gość lub spoglądając przez ramię mojego męża Huberta B) ale mam zamiar to zmienić i logować się tu częściej. Tyle wstępu.

@Hubert, kochanie :smile:, bój się bój, bo jak wrócisz to nie poznasz akwarium :smile: Trochę w nim posprzątałam, przemeblowałam, co nieco poprawiłam po swojemu - nie mogłam się powstrzymać :) Ale nie martw się, wszystko jakoś się kręci i nic nie przymiera z głodu B):wink:

A to żebyś jeszcze bardziej za nami tęsknił :good:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tylko nie martw się, że korale nie polipują, bo zdjęcia robione były na szybko parę minut po zapaleniu się światła :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoooo matko,

mało z krzesła nie spadłem... "...posprzątałam, przemeblowałam, ... poprawiłam..."??!!?? :good: No dobra o małym (prawda, że małym?) przemeblowaniu wiedziałem ale reszta... Chyba czas wracać do domu :P

Zdjęcia super, polipy widzę w avatarze :wink: ale do akwa już rąk nie wkładaj B) widziałaś przecież jakie tam hefalumpy żyją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Hubercie dobrze że żona nie sprzątała mopem i miotłą, pozdrowienia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

kto wie, kto wie :wink:

A tak poważnie, wczoraj widziałem zdjęcia całości i muszę przyznać, że na fotach akwa prezentuje się o wiele lepiej niż wcześniej :good: Podoba mi się ale muszę je obcykać jeszcze na żywca, a to dopiero jutro rano :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak można by było prosić zdjecie całości ;] wtedy bedziemy chwalić Panią Agnieszkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hefalumpy powiadasz? :) Ano znalazłam takie dwa:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

:P

Przedpremierowych zdjęć całoście nie będzie, poczekam z nimi na Huberta i jego ocenę na żywo :good:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lekkim opóźnieniem ale mam - foty akwarium po tym jak żoncia dodała swoje 3 grosze :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeeee......... cofam to co powiedziałem podczas mojej wizyty

Mówiłem że akwarium dalej wygląda na przerobione z SPSowego że tradycyjna zabudowa. Teraz jest przestrzennie i WYPAS.

Agnieszko jak wreszcie wstawie nowe akwarium to poprosze o pomoc w budowaniu konstrukcji.

Jeszcze raz naprawdę super.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za miłe przyjęcie moich przeróbek :wink: Miałam lekkiego stracha przed powrotem Huberta :) Kiedy wpadł do domu to leciał do zbiornika, że o mało nie zapomniał się ze mną przywitać :lol: Ja lekki stresik ale jak zobaczyłam uśmiech w jego oczach no to już lajcik ;)

Oczywiście żeby Huberta zagonić do wstawienia zdjęć to trzeba się nagadać, a i tak pominął te, które mi się podobają :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przyłącze się do kolegi, bo myśle że każdy kto ma przynajmniej jedną główke tuby w baniaku jet ciekawy co tam też się dzieje w Twojim baniaku....może sumpa byś popstrykał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×