Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

chcesz tanio postawić zbiornik???, określ maksymalny budżet jaki możesz poświęcić na ten cel a myślę że reszta sama wypłynie.

sprowadzimy Cię na ziemie co za ta kasę jesteś w stanie kupić ,żeby to wszystko się kręciło.

kupując kompletne akwa morskie w Twoim przypadku to porażka, nie uda ci się tego bezpiecznie przenieść bo nie masz o tym zielonego pojęcia.

w takie rzeczy można się bawić jak ktoś siedzi już w temacie i myśli na przykład o powiększeniu baniaka w Twoim przypadku to duże ryzyko które może cię później tylko zniechęcić do ciągnięcia tego dalej.

co do kosztów to zbiornik 300l da sie prowadzić za 200zł miesięcznie.ale można i za 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz tanio postawić zbiornik???, określ maksymalny budżet jaki możesz poświęcić na ten cel a myślę że reszta sama wypłynie.

sprowadzimy Cię na ziemie co za ta kasę jesteś w stanie kupić ,żeby to wszystko się kręciło.

kupując kompletne akwa morskie w Twoim przypadku to porażka, nie uda ci się tego bezpiecznie przenieść bo nie masz o tym zielonego pojęcia.

w takie rzeczy można się bawić jak ktoś siedzi już w temacie i myśli na przykład o powiększeniu baniaka w Twoim przypadku to duże ryzyko które może cię później tylko zniechęcić do ciągnięcia tego dalej.

co do kosztów to zbiornik 300l da sie prowadzić za 200zł miesięcznie.ale można i za 400

Święte słowa nawet w 100l można władować kilka K. ale co z tego

Ja miałem największą satysfakcję z samego zakładania zbiornika. Dosłownie czekanie na szkiełko,zalewanie,reszta prac.Poezja :D znowu bym tak chciał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwa rozwiązania :).

Płacisz komuś, kto się na tym zna za założenie i opiekę nad akwarium, swoje czynności ograniczasz do karmienia zwierzaków. Plusy są takie, że oszczedzasz czas, życie kilku zwierzaków, swoje nerwy, masz ładne akwarium, dzieciaki są zadowolone, sąsiad jest jeszcze bardziej zdenerwowany i zazdrości. Minusy - chyba nie będzie tanio (kwestia tego jaka jest dla Ciebie definicja 'tanio').

Druga opcja, poświęcasz czas, czytasz, oglądasz, wciągasz się, planujesz i zakładasz akwarium od początku po swojemu, wiesz o co chodzi i jak się nim opiekować. Plusy: istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie taniej niż w opcji nr. 1, będziesz miał fajne hobby, jeśli się postarasz akwarium będzie ładne, dzieci zadowolone a sąsiad też będzie zazdrościł, nie będziesz robić wioski nazywając głośno Błazenka - 'Nemo' :wink: .

Minusy: potrzeba na to troche czasu i chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sorry, ale musze napisac,przeczytaj wczesniejsze posty kolegow,przeczytaj ze ZROZUMIENIEM 10X , bez obrazy ale chcesz uczyc ludzi ale sam sie uczyc nie chcesz....jak czytam takie rzeczy ze chcesz baniak z zyciem przewozic to....bez komentarza :( Ludzie chcą BEZINETRESOWNIE :D Ci pomoc, a Ty nie zadasz sobie trudu zeby ogarnąć podstawy...echhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa rozwiązania :

Płacisz komuś, kto się na tym zna za założenie i opiekę nad akwarium, swoje czynności ograniczasz do karmienia zwierzaków. ciach...

Druga opcja, poświęcasz czas, czytasz, oglądasz, wciągasz się, planujesz i zakładasz akwarium od początku po swojemu, wiesz o co chodzi i jak się nim opiekować. Plusy: istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie taniej niż w opcji nr. 1, będziesz miał fajne hobby, jeśli się postarasz akwarium będzie ładne, dzieci zadowolone a sąsiad też będzie zazdrościł, nie będziesz robić wioski nazywając głośno Błazenka - 'Nemo'

dobra rada , dwie opcje do wyboru .

natomiast nie podoba mi się ośmieszanie nazwy "Nemo" .

bardzo sympatyczne jest korzystanie z tej potocznej nazwy spopularyzowanej przez film animowany .

sam osobiście podchodząc do aquarium widząc baraszkującą parę tych rybek przy ukwiale - myślę o nich pieszczotliwie "nemonki" .

czyli nie "Amphiprion" , nie "błazenek" , nie "nemo" tylko "nemonek" , podobnie jest z innymi nazwami , nie mówię "Zebrasoma flavescens" tylko potocznie "żółtek" , a niektóre z ryb nawet ciężko nazywać encyklopedycznie - łatwiej powiedzieć "skrzydlica" aniżeli przekręcać język wymawiając "Pterois antennata" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak mam...che che... miałem taką rybkę w kratkę i był u mnie mój instalator co....zobaczył ją i krzyknął "jaka fajna Podłogówka" (folia pod instalację podłogową c.o. jest w kratkę) - i została Podłogówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: czy warto inwestować w szkło optiwhite czy wystarczy float? Mam nadzieję, że to pytanie mieści się w kategorii "Dla początkujących". Z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oplaca sie inwestowac w opti

jeszcze jedna propozycja, znajdz baniak ktory ci sie najbardziej podoba, pogadaj z wlascicielem i skopiuj wszystkie rozwiazania.

tak chyba bedzie najprosciej. jak cos spieprz......sz to przynajmniej bedzie mozna szukac od strony biologiczno-chemicznej a nie od strony sprzetowej ;)

i sluchaj jednej doswiadczonej osoby a nie wszystkich bo skonczysz jak Inmar ;)))))

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100x60x50

jak ciężko jest wszystkim nowym przetłumaczyć że w akwarium morskim ze względu na słoną wodę i załamanie światła w niej najważniejsza jest głębia czyli szerokość akwarium a nie głębokość zbiornika czyli wysokość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwa rozwiązania :).

Płacisz komuś, kto się na tym zna za założenie i opiekę nad akwarium, swoje czynności ograniczasz do karmienia zwierzaków. Plusy są takie, że oszczedzasz czas, życie kilku zwierzaków, swoje nerwy, masz ładne akwarium, dzieciaki są zadowolone, sąsiad jest jeszcze bardziej zdenerwowany i zazdrości. Minusy - chyba nie będzie tanio (kwestia tego jaka jest dla Ciebie definicja 'tanio').

Druga opcja, poświęcasz czas, czytasz, oglądasz, wciągasz się, planujesz i zakładasz akwarium od początku po swojemu, wiesz o co chodzi i jak się nim opiekować. Plusy: istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie taniej niż w opcji nr. 1, będziesz miał fajne hobby, jeśli się postarasz akwarium będzie ładne, dzieci zadowolone a sąsiad też będzie zazdrościł, nie będziesz robić wioski nazywając głośno Błazenka - 'Nemo' :wink: .

Minusy: potrzeba na to troche czasu i chęci.

Trzecia opcja,kupujesz kulę ze złotą rybką a sąsiadom naściemniasz ,że to unikalny i piekielnie drogi egzemplarz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie podłączę się do wątku jakbym miał wziać pod uwagę głębię to 100x60 x 40h czy też mialy by sens takie wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40cm wysokości to już trochę nisko, pamiętaj,że realny poziom w baniaku będzie wtedy 35-37cm, lepiej daj wysokość 45cm. Jeśli chodzi o podstawę 100x60, to dla mnie rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecia opcja,kupujesz kulę ze złotą rybką a sąsiadom naściemniasz ,że to unikalny i piekielnie drogi egzemplarz :D

Czwarta opcja, zbiornik "Only Fish"

Tu mały zbiornik

Tu trochę większy -

Pozdrawiam i Wesołych :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×