Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A to wszystko ok :) Godzinę tygodniowo powiadasz ?? hmm ciekawe.Ja siedząc od miesiąca w domu nadrobiłem masę zaległości i nie po 15 min dziennie , a o wiele więcej.Praca przy zbiorniku to nie tylko gmeranie w sumpie,robienie testów ale również obserwacja.Wyciąganie wniosków i ewentualna reakcja. Zobacz np. jakim poświęceniem jest metoda zeo.Chłopaki pięknie to opisują.Pomyśl co będzie jak np.(odpukać)jakaś ryba się rozchoruje ? to już nie 15 min a wiele więcej.Przy nowo zakładanym zbiorniku spędzisz o wiele więcej czasu niż te 15 min dziennie i 1 godzinę tygodniowo.Broń Boże nie chcę cię zniechęcać :)

Sushi byłeś szybszy :P

Edytowane przez mariuszduch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie chcę cię zniechęcać :)

Spoko, ja się tak łatwo nie zniechęcam :) Myślę, że nie będzie tak źle. Na razie czekam na wyceny. Podzielę się doświadczeniami już z praktyki (czyli dopiero za kilka miesięcy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam ci dobrą radę (za darmo :D ) Poszukaj w okolicy morszczaków,pogadaj na 100% pomogą we wszystkim. W założeniu ,prowadzeniu i opiece.

W okolicach Krakowa jest ich sporo. Wyjdzie taniej i profesjonalniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam ci dobrą radę (za darmo :D ) Poszukaj w okolicy morszczaków,pogadaj na 100% pomogą we wszystkim. W założeniu ,prowadzeniu i opiece.

W okolicach Krakowa jest ich sporo. Wyjdzie taniej i profesjonalniej .

i to jest najlepsza rada , nie ma to jak bezinteresowny pasjonat służacy pomocą z własnego doświadczenia a nie sprzedawca majacy towar do opchnięcia niedoświadczonemu klientowi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mieszkał w moich okolicach to czemu nie ? Morszczaki to super ludzie no może z pewnymi wyjątkami :P

Daj hasło na forum "obok" to zobaczysz ilu chętnych się zgłosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni czekam tam na akceptację konta przez admina...

wow ;-) , wobec tego zaloguj się po nazwisku a nie reklamując się .

albo szukaj zwrotki akceptacyjnej rejestracji w zakładce "spam" swojej poczty email .

Edytowane przez presidento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym pierwszym w cenę jest wliczony transpotr jeżeli dobrzę patrzę, więc to zmartwienie Ci odpada. Jak już musisz przewieźć to auto z hakiem, wypożyczasz przyczepke na jakiejś stacji benzynowej, akwarium i zycie do auta, a szafka i beczki z woda do przyczepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy warto? Czy okiem nie laika, da się tam dostrzec jakieś wady?

O co zapytać właściciela?

Które z tych dwóch lepsze? To drugie nie ma sumpa, od miesiąca nie chodzi popsuty odpieniacz.

Jak już musisz przewieźć to auto z hakiem, wypożyczasz przyczepke na jakiejś stacji benzynowej, akwarium i zycie do auta, a szafka i beczki z woda do przyczepki.

A życie trzeba wyjąć z akwarium?

Edytowane przez coaching_net_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy warto? Czy okiem nie laika, da się tam dostrzec jakieś wady?

O co zapytać właściciela?

Które z tych dwóch lepsze? To drugie nie ma sumpa, od miesiąca nie chodzi popsuty odpieniacz.

A życie trzeba wyjąć z akwarium?

???? Czy życie trzeba wyjąć ? A jak sobie to wyobrażasz , przewiezienie takiej masy? Myślisz że załadujesz przyczepę akwarium z wodą i ze zwierzętami? W taki mróz. Rany myślałem że masz więcej wyobraźni !

Może w pierwszej kolejności poczytaj o zwierzętach,albo faktycznie zamów ekipę niech ci zrobią wszystko od zera,ty zapłacisz i po kłopocie.Chociaż z takim podejściem nie wróżę jakiejkolwiek przyszłości dla twojej "zabawki"

Mariusz

Edytowane przez mariuszduch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się skąd to się bierze ?

Ja za nim postawiłem akwarium czytałem przeszło 3 lata , fakt że na to miało wpływ inne rzeczy.

Ale nie wyobrażam sobie postawienie akwarium bez przeczytania podstaw .

Można akwarium postawić w 2 tygodnie z rybami i sps-ami , zresztą tak zrobiłem.

Ale trzeba czytać , czytać i jeszcze raz czytać.

Bo później i tak są wpadki ale można odpowiednio na to zareagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie to wyobrażasz , przewiezienie takiej masy?

Nie wyobrażam sobie - po prostu pytam, może są sposoby i zapewne są firmy, które mają techniczne możliwości coś takiego zrobić. Całkiem teoretycznie sobie dyskutując, jeśli dałoby się to przenieś "w kawałku", to chyba dla życia tylko mniej stresująco i bezpieczniej niż wyciągać i składać od nowa, nie?

Ale trzeba czytać , czytać i jeszcze raz czytać.

Bardzo wnikliwie czytam, co piszecie w tym i innych wątkach.

Jakby ktoś miał jakieś uwagi, co do tych zbiorników w ogłoszeniach, to też chętnie posłucham :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snake"u wiesz jak to jest.Sąsiad ma to ja nie będę miał ? Sorka ale jak czytam takie posty to ciśnienie mi się podnosi.

Forum jest od wymiany poglądów,od pomocy itd. ale minimum wiedzy przydałoby się. Chociaż żeby się nie ośmieszyć i z szacunku dla innych forumowiczów. Nikt nie wiedział wszystkiego na początku i raczej nigdy nie będzie wiedział ale tak elementarne sprawy.... szkło,woda,skała w jednym kawałku :(

Bez komentarza.

Panie Trenerze poczytaj ,pogadaj z ludźmi ,nikt nie chce źle.Następna dobra (darmowa ) rada

Co do tych zbiorników to są one chyba po przejściach albo były czyimś chwilowym kaprysem

Edytowane przez mariuszduch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za ciekawe te akwaria,jedno wygieta szyba bleee :down: ,drugie wąska kiszka :down:

Lepiej samemu robic pod swoje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×