Skocz do zawartości
loccutus

Mały update dla posiadaczy sterowników aqualed.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Leszku a czego dotyczy się wpis "śmieci po starym sofcie" ?? czy może to zaszkodzić działaniu sterownika ? wolał bym żeby lampa po update mi nie zwariowała i nie padła :(

Edytowane przez marcmonk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę. Każdy soft zapisuje sobie informacje do pamięci eeprom pod pewnymi adresami. Na przykład pod adresem "A" stary soft zapisuje sobie godzinę wschodu,, pod "B" godzinę zachodu itd..

Nowy - może z tych adresów odczytywać inne dane np punkt krzywej jakiejś barwy i jeśli dane te nie będą spójne to potraktowane zostaną jak śmiecie.

Nie ma żadnego ryzyka uszkodzenia, istnieje ryzyko"dziwnego zachowania" -żeby temu zaradzić, po prostu wystarczy dokonać na nowo wszelkich ustawień w lampie - niezależnie od softu, dane wskoczą na swoje miejsce. Po restarcie wszystko wraca do normy i po krzyku.

Wyszedł jeszcze jeden nieoczekiwany problem - nowy soft może nie współpracować ze sterownikami BlueSoleil pod Windowsem XP. Zalecam osoby które nie posiadają win7 i sterowników bluetooth od Microsoftu - wstrzymać się od update do czasu pojawienia się odpowiedniej łatki. Poinformuję was o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff hilfe u mnie poszlo cos nie tak. nie wiem byc moze z mojej winy. Przy aktualizowaniu program firmeware zawiesił sie .... Kompa trzzymałem prawie ze na sterowniku. Pozniej nie mogłme dostac sie do strownika przez zadena z wersji programow (nie było nawiazywane połączenie). Probowałem bootloaderem wrzucis staru frim . ale tez nie pomoglo. Tak jakby sterownik nie odpowiadał na polaczenie BT ale komp go widzi.

Lampa wyswietla czas, temp, i pozazuje kanaly..

Win XP

Edytowane przez pikaczu2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie doczytałem postu Leszka ostatniego o problemach z XP i sie pospieszyłem...

Zdobyłem kompa z vista i tam wersja MB3 zadziałała. Dzieki niej wrociłem do poprzedneij wersji FRMW i program działa na sarym dobrym oprogramowaniu uffff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny problem przy ustawieniach lampy jak chcę kliknąć w punkt który jest na godzinie 5.00 to się nie da bo mi pasek przeskakuje z 4.59 na 5.01 dodatkowo tak jak by nie było pełnych godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.ja panowie mam taki problem ze laptop nie widzi tego komputerka.wykrywa wszystkie inne urządzenia a tego komputerka nie wykrywa,tak jak by w nim wogóle nie bylo BT.wszelkie manipulacje z win XP nie pomogly.lampka dziala na pierwotnych ustawieniach bez problemu,no ale nie jest mi dane pobawic sie tymi pokretelkami w programiku:)bo lapek nie wykrywa tego urządzonka.nie wiem co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak mam zmienic firmware jasli laptopem nie moge polaczyc sie z lampka bo nie jest komputerek wykrywany przez BT.laptop poprostu nie wykrywa tego komputerka przez BT.inne urzadzenia wykrywa(inne komputery,myszka,klawiatura,telefony itp.) a CMP/E nie znajduje.wyglada to tak jak by ten CMP/E nie wysylał sygnalu BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne urządzenie z interfejsem BT, nie wykrywa sterownika lampy. Zaczynam się zastanawiać czy wogóle w tym sterowniku jest BT ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic nie było zmieniane. Poprostu przyjechał sterowniczek podłączyłem wszystko jak należy i lampka działa ale na ustawieniach które Leszek zapodał. Niestety ja nie mam już możliwośći aby sobie po swojemu wszystko ustawić bo nie ma tego BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Leszka,

A jak wygląda algorytm włączania wiatraków ?? jest możliwość ustawienia temperatury ale do jakiego schłodzenia działają ?? wydaje mi się że -3 stopnie względem wartości ustawionej, ale czy tak jest ??

Może udało by się również dać użytkownikom możliwość ustawienia dolnej wartości ?? U mnie akurat te 3 stopnie to troszkę mało bo wiatraki mi się wtedy włączają co chwila, wolał bym żeby chodziły dłużej ale rzadziej :)

Pozdrawiam

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba uwaliłem lampe... podczas próby wgrania fw coś poszło nie tak i teraz lampa cały czas świeci a na wyświetlaczu wyświetla... brak hosta, loader aktywny....

Co z tym zrobić ? Aplikacja cały czas łączy i nic poza tym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×