Skocz do zawartości
AnT

Sekta Siporax-siarzy

Rekomendowane odpowiedzi

odświeżam, stosujecie jeszcze siporax ?, ja mam kilka litrów w akwa ale sam nie wiem czy to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
43 minuty temu, kolalysy napisał:

odświeżam, stosujecie jeszcze siporax ?, ja mam kilka litrów w akwa ale sam nie wiem czy to działa

Zawsze możesz sprawdzić wyjmując go z sumpa :P

Ja ostatnio dołożyłem 2l i dodałem bakterię w dawcę jak przy starcie. W końcu widzę że glony na skale odpuszczają. Może to same bakterie może i siporax. NIe wiem do końca ale nie przeszkadza mi w baniaku więc nie mam zamiaru go wyjmować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też koło miesiąca temu dokładałem dodatkowy litr siporaxu

Używałem go w słodkim i teraz używam w słonym (oczywiście nowy :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja również mam u siebie  w sumpie 3 l  siporaxu plus skała 20 kg :) i nie widzę żadnych negatywnych skutków wg.mnie to dodatkowa powierzchnia filtracyjna dla bakterii  dodam iż no 3 mam na poziomie 0 i zastanawiam się pomału jak delikatnie je  podnieść  :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, MorskiMen napisał:

Ja również mam u siebie  w sumpie 3 l  siporaxu plus skała 20 kg :) i nie widzę żadnych negatywnych skutków wg.mnie to dodatkowa powierzchnia filtracyjna dla bakterii  dodam iż no 3 mam na poziomie 0 i zastanawiam się pomału jak delikatnie je  podnieść  :)

od długiego czasu NO3 masz na takim poziomie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, Pawku napisał:

od długiego czasu NO3 masz na takim poziomie?

Po okresie dojrzewania,czyli mniej więcej po miesiącu no3 było na poziomie 0 i już tak zostało.Zbiornik ma 4 miesiące.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, MorskiMen napisał:

Po okresie dojrzewania,czyli mniej więcej po miesiącu no3 było na poziomie 0 i już tak zostało.Zbiornik ma 4 miesiące.

Myślisz że to dobry pomysł coś tam podbijać? Akwarium się ustabilizowalo. Jeśli nie masz problemu z po4 to ja bym nie tykał. Wydaje mi się że łatwiej będzie Ci utrzymać zerowe no3 niż podbijać i trzymać stabilnie na poziomie 1,2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Pawku napisał:

Myślisz że to dobry pomysł coś tam podbijać

Gdzieś kiedyś wyczytałem że No3 wpływa na rozwój zooksantelli a co za tym idzie więcej papu dla korali,myślę że takie zerowe  no3 też nie jest za idealne.Nie mniej jednak nie zamierzam podnosić prochami no3 tylko zostawię  to naturze.Mam nadzieje że ze wzrostem ryb wzrośnie również karmienie i w końcu azotany skoczą delikatnie  do góry :) 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2019 o 11:22, MorskiMen napisał:

Gdzieś kiedyś wyczytałem że No3 wpływa na rozwój zooksantelli a co za tym idzie więcej papu dla korali,myślę że takie zerowe  no3 też nie jest za idealne.Nie mniej jednak nie zamierzam podnosić prochami no3 tylko zostawię  to naturze.Mam nadzieje że ze wzrostem ryb wzrośnie również karmienie i w końcu azotany skoczą delikatnie  do góry :) 

Bankowo skoczą do góry:), wystarczy że na obecną chwilę nie wypłuczesz mrożonek pod bieżącą wodą i wrzucisz od razu do zbiornika zmrożone+1 ekstra z dobroci serca dla zwierząt?. Nic nowego raczej nie powiedziała, ale jest to jakaś opcja na podniesienie No3 bez dłuższego czekania:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ktoś może podzieli się doświadczeniami z nowością od Sera?

 

Aby rozmnażać się i zużywać azotany i fosforany, bakterie potrzebują węgla, budulca ich tkanek. Nowy Sera Siporax Nitrat-Minus to rozwiązanie 2 w 1: biologiczny wkład filtracyjny Siporax otoczony jest kulką biopolimeru węglowego, który jest stopniowo zużywany przez bakterie, zwiększając ich proliferację, a tym samym redukując zużywane przez nie azotany.

Kiedy kulki zostaną zużyte, możesz wymienić część pozostałego Siporax na nowy Siporax Nitrat-Minus, a tym samym obracać, zachowując minimalną ilość już zaszczepionych pożywek, aby nie zakłócać niebezpiecznie filtracji biologicznej akwarium.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
44 minuty temu, Osmodeusz napisał:

A ktoś może podzieli się doświadczeniami z nowością od Sera?

 

Aby rozmnażać się i zużywać azotany i fosforany, bakterie potrzebują węgla, budulca ich tkanek. Nowy Sera Siporax Nitrat-Minus to rozwiązanie 2 w 1: biologiczny wkład filtracyjny Siporax otoczony jest kulką biopolimeru węglowego, który jest stopniowo zużywany przez bakterie, zwiększając ich proliferację, a tym samym redukując zużywane przez nie azotany.

Kiedy kulki zostaną zużyte, możesz wymienić część pozostałego Siporax na nowy Siporax Nitrat-Minus, a tym samym obracać, zachowując minimalną ilość już zaszczepionych pożywek, aby nie zakłócać niebezpiecznie filtracji biologicznej akwarium.

 

Ostatnio dużo nowości , ale skoro to dodałeś  to pociągnę Ciebie za jęzor.  Jaki przepływ,  do sumpa , filtra , jak szybko się zużywa?  . Widziałem i nie kupiłem . Jak zapobiec wachanią no3 i po4 . Czarna magia , tak ja to widzę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, Ariel napisał:

skoro to dodałeś  to pociągnę Ciebie za jęzor

@Ariel ale to ja pytam :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×