Skocz do zawartości
loccutus

ReefTech LED Lighting MKI codename "Prometheus"

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślałem że jeszcze za wcześnie ,a tak z innej beczki Jak by te ledy się sprawdziły to zmajstrujecie coś do małych Rafek :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co z kelwinami... masz na tacy podane ;)

1D0 bin White Cree XM-L LEDs (up to 10W!),

Teraz wejdź sobie tu http://www.cree.com/products/pdf/XLampXM_B&L.pdf i zobacz na strone 4 co to jest 1D i już wiesz.

Ok posprzątane. Wszystko co nie na temat, zgodnie z tym co obiecywałem na początku poleciało do kosza, bez informowania autorów. I proszę o porządek, nerwy na wodzy, frustracje do kosza - następnym razem polecą ostrzeżenia dla WSZYSTKICH, obojętnie czy to komu robi różnice czy nie. Spokój ma być i dyskusja na temat. Jak mawiali Apacze - HOWGH.

Seb(astian?) czy ja skończyłem ?

Teraz skończyłem, I w obie strony ponawiam prośbe. Seb BTW - Ty też sie zastanów czy żeby pokazać zdjęcie na forum trzeba mieć TOTMa na koncie. i dla Twojej (i innych) wiadomości - Rafał nie ma multikonta. To są 2 osoby. Ale żeby nie było to zamiast multikonta ma Rafał bana. Na miesiąc - czy teraz jestem wystarczająco konsekwentny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sławek dyl twierdził na forach że UV to lipa i lepiej aktynike dołożyć :whistling:. Fakt świetlówek nie mamy. Jeszcze. A poważnie.. - czy cree robi ledy UV?:geek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co z kelwinami... masz na tacy podane ;)

Teraz wejdź sobie tu http://www.cree.com/...XLampXM_B&L.pdf i zobacz na strone 4 co to jest 1D i już wiesz.

Faktycznie zgroza jak trafię 1 D czas już się do Tanganiki szykować :ninja:

Bo sławek dyl twierdził na forach że UV to lipa i lepiej aktynike dołożyć :whistling:. Fakt świetlówek nie mamy. Jeszcze. A poważnie.. - czy cree robi ledy UV?:geek:

A nie lepiej i prościej dodać do lampy actynikę ? Mamy to niskie spektrum co nas interesuje i teraz można dać dyla :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jaki problem - przecież spoko, zawsze można niebieskim dopalić. Pełniejsze spektrum.

Tylko że najpierw trzeba te aktynike w projekcie przewidzieć. Jak lampa miała być z definicji nie dłuższa niż 40cm - to co tam montować za rurki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj przymiarkę lamp do swojego baniaczka...bajka :thumbsup:

Dwie lampy zawieszone jakieś 20cm nad taflą wody idealnie oświetlają akwarium 150cm długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jaki problem - przecież spoko, zawsze można niebieskim dopalić. Pełniejsze spektrum.

Tylko że najpierw trzeba te aktynike w projekcie przewidzieć. Jak lampa miała być z definicji nie dłuższa niż 40cm - to co tam montować za rurki ??

Bo wziołbyś się do roboty i zrobił lampę np. 120 -150 cm na świecie nie ma lepszej od Twojej a jak to zrobisz to konkurencja padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co, konkurencja potrzebna jest. Mobilizuje do nie spoczywania na laurach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek gdzie Ty widzisz konkurencję :D ?Wpadniesz jutro to sam zobaczysz o czym mówię :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda pobawimy się znowu razem

Sławku, Ty jednak masz jakąś tendencje do romansowania na forumie :D

Pozdrawiam

Wybaczcie OT :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie przejmuje, ze jakiemuś " ograniczonemu" czlowieczkowi nie podoba się moje akwarium, pewnie jak mu powiem ze to dopiero założony zbiornik to i tak powie ze on takie stawia w 3 dni, ma ustabilizowne parametry po czterech a piątego dnia pełna obsadę ryb i korali bo jest przecież " profesjonalista" :)

Ja mam czas... Jak narazie wydałem $200 na 5 małych rybek i jakieś $2.000 na pare korali których ten pan prawdopodobnie nigdy na własne oczy nie będzie oglądał.

A to ze tego nie widać na zdjęciu zrobionym telefonem... Cóż nie o akwarium tu tak naprawdę chodzi tylko o lampe której on miał akurat nie będzie :)

Mnie się tam wszystkie akwaria podobają... Ale lampy akurat nie wszystkie.

Leszku co Ty z Rafałem zrobiłeś? Telefonów nie odbiera pewnie się obraził i lampy teraz sprzedaje od rana do nocy ;)

Pozdrawiam

Marek (nie Rafal)

Edytowane przez wooboodoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów edycja tematu działa wybiórczo, ale korzystając z okazji odpiszę Ci. Przechwalanie się kwotami wydanymi na baniak nie świadczy o dobrym smaku, kwoty wydane na akwarium nie swiadczą o efekcie końcowym... A że nie bedę nigdy tej lampa miał? Cóż... Pewny jesteś? A jak już się tak przechwalamy jak dzieci to ja mam wielkiego ...., którego Ty nigdy nie będziesz miał... Jak ja lampy :rolleyes:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę po raz kolejny. Wczoraj był ban, dziś ostrzeżenia na razie. Naprawde prosze skończcie te jałowe przepychanki, (Marek, Sebastian) dajcie se po browarze na zgodę czy co nie wiem... Można liczyć na porządek w temacie bez rozdawania banów i ostrzeżeń ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz, z mojej strony koniec, dopóki mnie ktoś nie zaczepi oczywiście :whistling: a bana kto dostał?

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×