Skocz do zawartości
loccutus

ReefTech LED Lighting MKI codename "Prometheus"

Rekomendowane odpowiedzi

A i Zlot na Kaszubach szykujcie z Miodówką :good2:

Spoko Włodziu już nad tym pracuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę zejdę z tematu.

Jestem w trakcie upgradu systemu - wymieniam zbiornik na większy. Będzie miał kształt trapezu prostokątnego ( wymiary na rysunku ).

Jak sprawowałby się Prometeusz w czymś takim? np. "dopalony" T5.

Drugie pytanie: czy istnieje możliwość zakupu samego wnętrza lampy albo wykonania lampy ( ze zmodyfikowanym kształtem obudowy ). Jak sprawowałoby sie wtedy chłodzenie?

Pzdr

MC

post-52-035796400 1298151330_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę z niczym problemu. Szczegóły możemy dogadać na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedzi biedny Rafal I lampy rozdaje...

Na forum wejsc nie moze to nawet software z Davidem poprawil dzisiaj! ;)

software%20preview%2010.jpg

software%20preview%2011.jpg

software%20preview%2012.jpg

Pozdrawiam,

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Mozesz opisac co nowego Chlopaki wymislili.

Sk

Ps jak Ta lampa bedzie mogla sprzatac,gotowac itp

Spakuje mojej tesciowej walizki.

Edytowane przez SteveK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steve znając pomysłowość Lecha , to ta lampka za jakiś czas będzie robiła takie rzeczy,że żonę spakujesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steve znając pomysłowość Lecha , to ta lampka za jakiś czas będzie robiła takie rzeczy,że żonę spakujesz :D

A lody z bitą śmietaną też będzie robić :ninja: osobiście uwielbiam waniljowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steve znając pomysłowość Lecha , to ta lampka za jakiś czas będzie robiła takie rzeczy,że żonę spakujesz :D

No wiesz samochody sie stazeja.........Tylko u nas

Kodex prawny nie byl napisany dla mezow.....

Naogol zostajesz goly......

Sk

Ps Slawek Ta smietane to recznie czy z puszki?

Edytowane przez SteveK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Mozesz opisac co nowego Chlopaki wymislili.

Sk

Ps jak Ta lampa bedzie mogla sprzatac,gotowac itp

Spakuje mojej tesciowej walizki.

Steve jak widzisz na zdjeciach... poprawili troszke grafike, jest jedna opcja wiecej "Temp" i takie tam ;)

Mi sie podoba ;)

P.S. Steve co Ty masz w swoim avatarze bo tak patrze na to i sie zastanawiam czy to jakis chiller?

Pozdrawiam,

marek

Edytowane przez wooboodoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ten temat stał się tak mało merytoryczny, a szkoda bo produkt jest ciekawy choć nie jest pozbawiony wad. Dlatego bo do oświetlenia boku zbiornika Tomajka (2m) zostały użyte 4 lampy, a ja mam 2 (długość zbiornika 1.8m) i tak samo jasno czyli dla mnie jako użytkownika coś jest nie tak. Lampy są zamontowane w pokrywie zbiornika 15cm nad lustrem wody.

Powracając do tematu podłączyłem miernik zużycia energii i moje panele 200-watowe rzeczywiście pobierają przeszło 200W. I tu przyłączę się do opinii Włodzimierza " Ważne dla mnie że moja świeci i działa. A reszta jest milczeniem."

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Jacku u nas wlasciciele sklepow tez milcza.

I zmieniaja Te wasze lampy na wystawach I zakladaja Te

"slabsze"

Sk

Marku Te badziewo to do BBQ kulkowego.

Edytowane przez SteveK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to że do Tomka mam 200km to wybrałbym się jeszcze raz, tylko po to żeby pokazać ile można oświetlić jedną lampą.....

Z czystej ciekawości ;) można wiedzieć ile pokazał ten miernik? bo rozumiem mierzyłeś pobór całego systemu - lampa i zasilacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardziej interesuje z jakich elementów lampa została zrobiona. Bo za chwilkę obudzimy się z ręką w nocniku.

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj światła było baardzo dużo, a to że na filmiku jest ciemniej to zasługa manualnych ustawień w kamerze, czyli ekspozycja mocno w dół by efekt działania sprzętu (chodzi o płynne przejścia kolorów itp.) był jak najbardziej widoczny, to po pierwsze a po drugie kręciliśmy za dnia więc światło zewnętrzne mocno man psuło szyki, sądzę że w takich warunkach światło słabszych lamp byłoby ledwie widoczne. Moje akwarium stoi jak w AKWARIUM, czyli okna mam na wszystkie strony i nie takie "strzelnicze" popierdułki tylko konkretne od sufitu do podłogi. Do tego śnieg na dworze, więc dla fotografa czy filmowca to tragicznie wręcz warunki. Mimo to te 4 szt. podawały prawie dwukrotnie więcej niż w tej samej części 650W HQI oraz 162W T5 czyli łącznie 812W. Więc łatwo wyliczyć iż skuteczność mają dwukrotnie większą niż tradycyjne źródła światła. Zapytacie się pewnie skąd wiem, że dwa razy więcej światła, ano po POMIARZE światła światłomierzem, to potrafi każdy fotograf. Nie mam żadnych danych PAR czy PUR nie dysponuje takim sprzętem pomiarowym, zmierzyłem tylko światło widzialne dla człowieka ale skoro subiektywnie oceniacie tzgw, JASNOŚĆ więc i pomiar też można powiedzieć z lekka "subiektywny" :D

Dwie lampy uniesione na wysokość ok. 15-20cm oświetliły by również ten fragment akwarium, trzeba byłoby tylko zrezygnować z oświetlania bocznych szyb.

Ale to jest właśnie też zaleta, po kiego licha świecić na szyby, mi możliwość oświetlania obszaru z koralami i dna właśnie bardzo odpowiadała. A to o czym Juwewaldi wspominał, że ryby wypływają z ciemności, jest jeszcze lepsze, akwarium nabiera dopiero wtedy głębi.

Wracając do mocy to filmowana część akwarium ma około 1000L więc jakby wziąć do wyliczenia tylko te WATY to mówcie co chcecie, ale biorąc tylko 0,6W/L (nie 1W jak to przy T5 czy HQI) to trzeba zapakować tam 600W więc nie inaczej a 3 lampy, a te 3 lampy oświetlą w 100% takie akwarium. No chyba, że ktoś ma same miękasy i nie zależy mu tak bardzo na natężeniu oświetlenia, wtedy jest ciut może gorzej, bo jednak na 2m to faktycznie będą ciut niedoświetlone boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jedna taka lampka wystarczy na kosteczkę 100x100x60? planuje do tego dołożyć wsumie 4x t5 39W... co sądzicie? pytanie kieruję zwłaszcza do użytkowników:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnym rozwiązaniem przy tak dużej powierzchni będzie użycie dwuch lamp.Przy jednej powinienes doświetlić boki T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można prosić zdjęcia kogoś, kto ma tą lampkę nad akwarium? I jakąś opinie na dzień dzisiejszy, odnośnie kultury jej pracy i światełka jakie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×