Skocz do zawartości
slawomirdyl

LED - zrób to sam

Rekomendowane odpowiedzi

Sławek, zkąd masz taki radiator do jednej diody? i daj więcej zdjęć tego oświetlenia w domu, bo jak będę zmieniał białe, to chce je właśnie tak wykorzystać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pisałem o oświetleniu domowym tutaj

http://aqua-reef.pl/topic/2259-zarowki-led-power-led/

co do radiatorka na jedną diodę oraz wszystkich tego typu konstrukcji to mam sąsiada który ma firmę obróbki metalji i po starej znajomości struga mi co potrzebuję. Jak masz jakieś pytania co do oświetlenia domu to pytaj miło mi będzie coś podpowiedzieć.

daimen może w końcu wybrał byś się do mnie i to wszystko zobaczył na własne oczy ? Było by Ci łatwiej

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam co to będzie ponieważ byłbym zainteresowany takim niebieskim ustrojstwem jeśli cena by był taka faktycznie ponieważ ostatnio myślałem oo dołożeniu dodatkowej T5, ale pomyślałem o tym, żeby zrobić zamiast tego mieszane oświetlenie T5+LED.

Aktualnie mam 2x AM Reef Blue + 1 AM Reef White, a chciałbym zrobić 2x AM Reef White + 1x AM Reef Blue + ok. 15-18W LED Royal Blue/Blue czyli zrobić boost niebieskiego z LED bo strasznie mi się podoba ten granat jaki osiąga się z led (mam nocne na zwykłych ledach SMD i nie widziałem, żeby jakakolwiek świetlówka dawała taki kolor jak te LED'y dlatego chcę niebieskiego dać więcej z LED, a białe niech będzie z T5 ze względów finansowych póki co).

Także Sławomir chętnie dowiem się o co chodzi z tym 15W/60zł bo cena atrakcyjna no i jeśli możesz na PW napisać po ile byłbyś w stanie załatwić/sprzedać małe ilości Royal Blue (najchętniej już na MPCB STAR) to będę wdzięczny.

Pozdrawiam :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita moc światła na 12 modułach uzyskałem ok 1 500 lumenów przy 240 W co prawda wynik słabiutki z efektywności ale cena powala

Tak mocna lampa za 1 000 zł !!!!!! takie dwie wystarczą na oswietlenie baniaka 150 cm długości i 80 szerokości bo nad takim testowałem.

post-622-011966600 1284381897_thumb.jpg

post-622-023819500 1284381909_thumb.jpg

post-622-068358200 1284381917_thumb.jpg

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10000zł czy 1000zł?? :) to są fotki tych modułów chińskich? czy twoich?

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych modułach zrobiłem tą lampkę a jedno zero się zawieruszyło już poprawiam :lol: 1 000 zł

adres gdzie można je dostać.

http://www.tme.eu/pl/

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa no to bardzo ciekawe, a jeszcze bardziej interesujące co na to światełko powiedzą koralowce :) czy mógłbyś podać dokładną specyfikację ile i czego trzeba zamówić? tzn chodzi mi o zamówienie z TME np. symbole poszczególnych elementów.

Rozumiem że obecnie testujesz tego "sładaka" nad swoim baniakiem?

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie wystarczą 3 białe i trzy niebieskie moduły

białe - HPLB-59K15×W× series Cool White 8000°K / 1088lm

niebieskie - HPLB-5×K15× series Blue 465nm / 435lm

Zasilanie

SKS-100-12 Zasilacz impulsowy do wbudowania 100W 12V 8.5 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

białe 3 x 78 zł = 234

niebieskie 3 x 90 zł = 270

zasilacz 87 zł

_____________________________

suma 591 zł

do tego radiatorek

dałbym dość spory bo się grzeją np 50 cm coś takiego

A 6023

http://www.hydrogig.dos.pl/radiator-stdt.php

Co do jakości się nie wypowiadam bo nie wiem a koralą będzie OK poprostu to inne diody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeeeeezu Sławek, coś Ty za shit wykopał ... W sprzedaży to leży u nich od stycznia 2009 roku, technologia made in Taiwan i to z dolnej półki. Gdzieś ty tu te moc światła widział 1017lm na moduł na 15W to daje raptem 68lm/W - tyle co powerledy pierwszej generacji.

Naprawde nie rozumiem - trzeba Cie opier... chyba :D , masz dostęp do dobrych ledów markowych, wydajnych, a pakujesz sie w szajs co to nawet kijem nie powinieneś dotknąć ?? po co?? to już nawet XP-C jest wydajniejsze zobacz - lezy ich od cholery w maritexie po 4,66złnetto

XPCWHT-L1-0000-00901 - 80lm/W - żeby uzyskać to samo czyli 1017lm potrzebujesz ich 13 sztuk i zapłacisz 60,58zł - tymczasem za ten shit bulisz 79 netto - i w zamian dostajesz 3 letni szmelc z tajwanu - gdzie tu logika przyjacielu no...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahahaha wiedziałem że tak będzie wykopałem ją podczas segregacji odpadów a faktycznie była robiona ze dwa lata temu no i staneło że zawiśnie w ogrodzie muszę jednak wpakować to w coś szczelnego będę nią topił zaspy zimą bo daje sporo ciepła :D albo dam proboszczowi do oświetlenia kościoiła B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łeee nieładnie, nieładnie - i po co ludzi podpuszczać ? przecież wiesz że nadprądowy takiego tematu nie prześpi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×