Skocz do zawartości
loccutus

Tani ale skuteczny LED driver.

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak dokładnie tak jest  :) diody mocy grzeją się "jak diabli" - i to mało powiedziane :) to zupełnie normalne. Jeślibyś chciał żeby były zimne chłodzone samymi podłożami typu STAR, to musiałbyś zasilać je prądem nie większym niż 20% nominalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to, że LEDy w standardzie grzeją się jak diabli oznacza, że mogą w takich warunkach pracować i nic im nie będzie bo "tak ma być" czy też trzeba walczyć z tą temp. radiatorami, wentylatorami itp.? Nie mówiąc już o ostrożnym dotykaniu łapkami po chwili pracy :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że nie mogą i dlatego cała ta walka z wiatrakami, radiatorami i "innym szpejstwem" :) ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Skoro nasz moderator nie ma juz na dysku schematu sterowania pwm na ne555 :( to zwracam sie z prosba do kogos, kto zbudował ten układ i może posiada jeszcze gdzieś info na ten temat aby udostepnil bo z montowalem juz drivery na 2 X 3 diody i potrzebuje to ciut sciemnić.

Mam tu schemat ale nie wiem czy bedzie dobry...

 

uPWM_NE555_schemat.png
 
 
I przy okazji pytanie do Ciebie Loccutus, jak to było podłaczone, czy do wyjścia drivera tam gdzie sie podłacza diody  podłaczamy pwm czy w jakiś inny sposób.
Chciałbym to zrobić ale wiedza ciut za mała.
 
pozdrawiam
Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma te schematy gdzieś zapisane na dysku? :(

Też byłbym zainteresowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie mnie  schemat ten temat zaciekawil , przymierzam sie do zabawy z Led a taka regulacja bylaby dlamnie idealnym rozwiazaniem w np.samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinny być wartości kondensatorów C1 i C2 w pierwszym omawianym schemacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinny być wartości kondensatorów C1 i C2 w pierwszym omawianym schemacie?

 

Oba chyba po 100nf 

Poprawcie mnie jeśli się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie do umiejscowienia rezystora ze schematu z pierwszego postu:

lm317a.jpg

Google wyszukało mi że w schematach rezystor ten jest umieszczony w innym miejscu. Tak jak tu:

LM317-Current-Regulator.png

 

Ze strony: http://diyaudioprojects.com/Technical/Current-Regulator/

 

Teraz pytanie czy tak może być czy to jest błąd?

 

Próbowałem zrozumieć jaka będzie różnica ale poległem.

W obu przypadkach różnica potencjałów między Vout i ADJ będzie identyczna, ale napięcie Vout w drugim schemacie będzie większe o 1,25V ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Interesuje mnie ten temat, ale niestety nie są dostepne grafiki z pieszych postów. Dało by radę poprawic żeby były widoczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×