Skocz do zawartości
slawomirdyl

A ja już wyleczyłem się z LED dlaczego ?

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co mi wiadomo to i diody markowe maja swoje gatunki. to tak na boku. ale wracajac do mojej wczeniejszej mysli - jezeli przyjac, ze Przemek chcialbym ryzykowac i sprzedawac bylejakie diody aby tylko sprzedac iles tam lamp przez rok czy dwa to chyba mija sie z celem. stracilby wtedy poszanowanie nie tylko w polsce ale tez u tych ktorzy sprzedaja jego lampy za granica. wiec uwazam, ze bedzie dbal o dobro jakosciowe lamp i przypuszczam, ze beda wchodzily nowe rozwiazania. kwestia bedzie obslugi w przypadku wykrycia niedociaglosci czy problemow czy ogolnie reklamacji - jezeli zajdzie taka potrzeba.

Masz rację dlatego robię to na na markowych diodach

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loccutus

Ja nie mam zamiaru robić złej reklamy komu kolwiek ja tylko napisałem że diody potrafią tracić do 17 % na rok Ty nie chciałeś podać co to za ledy rozumiem może nyślisz że to

zaszkodzi Twoiej skarbonce i to szanuję za radę co do CREE, z serii XRE dziękuję pbrałem jednak inną drogę i naprawdę może mi nic nie wyjdzie stracę kilka tysięcy ale to już moja sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma innej metody - tylko szacunkowa. Jakim niby cudem realnie czekać 100 tys godzin badając leda którego opracowano w zeszłym roku ?

Loccutus tak jak napisałeś powyżej, wszystko to tylko szacunki, więc utwierdzanie kogokolwiek w przekonaniu, że LED jest dobry może nie być do końca zgodne z prawdą.

A skoro taka poważana firma ja Citizen, nie publikuje danych o swoich LED jak sam zauważyłeś, to dziwi mnie Twoja odwaga bądź kogoś kto ten wykres zrobił i uważa że jest wiarygodny.

Wiarygodną i ostateczną opinia dla mnie będzie dopiero te 10 tys. godzin świecenia.

Podsumowując dziwi mnie fakt, że taki specjalista jak Ty tzn. z górnej półki, wierzy w lampy LED które maja już czwartą wersją w ciągu kliku miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ loccutus

Czytając Twoje wypowiedzi wnioskuję, że jedynie lampa wyposażona w komputer sterujący zasilaniem LED zapewnia właściwe parametry pracy diód, a tym samym zapewnia długą żywotność lampy. Czy mógłbyś coś napisać o lampie BP bez komputera, czy jest warto interesować się tym produktem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku albo Ty albo ja źle zrozumieliśmy bo ja zrozumiałem loccutusa tak, że lampa z komputerem może mieć nawet DŁUŻSZĄ żywotność niż podaje producent, a ta bez komputera mają teoretycznie taką żywotność jak podaje producent i nie ma się czym martwić:P

Ogólnie dziwny temat ja tu nie widzę, że loccutus na kogokolwiek atakował wręcz przeciwnie, ale no subiektywne odczucia więc nie ma o czym rozmawiać :no: Ja tylko uważam, że skoro Sławku chcesz się dzielić to podaj konkrety jakie są założenia konstrukcji tej lampy na jakich modelach diod i tyle, a nie teraz to Ty robisz wielkie "tajemnice" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiarygodną i ostateczną opinia dla mnie będzie dopiero te 10 tys. godzin świecenia.

Podsumowując dziwi mnie fakt, że taki specjalista jak Ty tzn. z górnej półki, wierzy w lampy LED które maja już czwartą wersją w ciągu kliku miesięcy.

Ekolodzy twierdza że butelka PET rozkłada sie w ziemi 600 lat. Skąd to wiedza - czekali aż sie rozłoży ??

Dziękuję ci za uznanie, ale to że lampa się zmienia w żaden sposób zle nie swiadczy o firmie. Idąc tym tropem powinnismy wciąż uzywac w komputerach PC DX486 a tu co pół roku nowy, jeszcze lepszy procesor...

Co w tym złego że 4ta wersja. To że dostrzegając wady i zalety eliminuje się te pierwsze a eksponuje te drugie jest dyskwalifikujące dla lampy? To że robi się to na bieżąco a nie tłucze bez opamiętania żeby zrobić "sztuki" ??

To tak jak byś powiedział że Golf I i II to był szmelc bo dziś mamy którą to już serię VI ?

Spajdi - dobrze zrozumiałeś. Elektronika ma tą przewagę że może bez pogorszenia jakości światła przedłużyć żywotność LEDów. Nie znaczy to że Bez komputera lampa nie działa. Działa zgodnie z zaleceniami producenta LEdów. Bez komputera mamy normalne warunki pracy, z komputerem ledy są "rozpieszczane" taka różnica.

Gdyby Lampy bez komputerów były gorsze w jakikolwiek sposób, nie byłoby ku uciesze Danego 5tej wersji :)

master_slave.jpg

Prezentuję zatem zapowiedź lamp pracujących w trybie Master-Slave, co było życzeniem użytkowników.

Sławek - nadaje sie znacznie bardziej niż 5000K.

Musisz dobrać jeszcze odpowiednią liczbę niebieskich żeby mieć dobrą barwę wypadkową. Kolor ma ci sie podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to to ja rozumiem :) czyli mogę dziś kupic sobie slave'a i będzie on działał jako samodzielna lampa bez komputera, a w przyszłości dokupić mastera? czy muszę zacząć od mastera a potem slave'y dokładać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny model ? A tamte były złe ? to już piąty na przełomie roku.

jak byś powiedział że Golf I i II to był szmelc bo dziś mamy którą to już serię VI ?

Więcej już nie piszę

Z poważaniem

Sławomir Dyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeju loccotus - miód na moje oczy i uszy :) na to czekałem

Nie kolejny model tylko ewolucja w kierunku narzuconym przez rynek!!

Jestem jak najbardziej za!! Jak to mówi Pudzian - Polska górą!!

Poczekam z wymianą v2 na coś nowszego jak się pojawi opcja Master - Slave

btw - czy będe mógł mieć do Ciebie prośbe w innej sprawie dotyczącej elektryki?

oczywiście przez gg lub PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za wyjaśnienie.

A jaką temperaturę barwową światła mają te lampy bez komputera? Nie mogę się nigdzie doczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loccutus butelki PET mamy od nastu lat a lampy LED od kliku miesięcy więc to akurat porównanie nie jest właściwe.

Co do golfa- VW zmienia modele co 5-10 lat, a modyfikacje np. w komputerach częściej natomiast baza zostaje ta sama.

Miałem okazje zakupić jedną z pierwszych wersji Audi A6 model 2004 dziś samochód ma 6 lat został poddany lekkiemu liftingowi w ubiegłym roku, a oprogramowanie w przeciągu 6 lat zmieniło się 2 razy.

Więc baza została ta sama, a tylko program się zmienił, w przypadku LED z RS baza zmienia się jak w kalejdoskopie, stąd brak jakiejkolwiek wiarygodności, skoro sam Przemo pisze ze wersja 1 nadaje się do oświetlania miękasów po pół roku od ich wprowadzenia, to co napisze za kolejne pół roku, że BTX to tez pomyłka? Stąd moje sceptyczne podejście do LED.

Więc poczekam te 10 tys. h :)

Co do Twojego oprogramowania nie czuje się kompetentny, aby poruszać ten temat bo to zupełnie inna beczka, więc nie poruszam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz loccutus moje bezpośrednie pytanie, ale czy jesteś w jakiś sposób związany z produkcją/dystrybucją/testowaniem lamp od Przemka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, pisałem o tym w tym wątku ze dwa razy co najmniej, ale w czym rzecz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocelocik przeczytaj najpierw cały wątek dokładnie bo Loccutus dokładnie wyjaśnił jakie ma powiązanie z lampami i NIE UKRYWAŁ tego... Loccutus jako jedyny podaje merytoryczne argumenty przytacza wykresy i karty katalogowe jednak widzę, że jak to w życiu do wielu taką drogą dotrzeć się nie da bo ich jest racja i to święta racja czyli jak poprawiali lampę kilka razy to znaczy, że było to totalny szmelc i w ogóle nie ma co nawet sobie głowy zawracać...:P Tak a propos tego co ktoś tam o Audi pisał to poczytajcie sobie ile akcji serwisowych koncerny prowadzą i ile samochodów rocznie wraca do serwisów, żeby wyeliminować jakieś wady fabryczne i to są OGROMNE koncerny ta produkcja lamp przy tym to manufaktura i wymagacie, żeby od początku były idealne ? :)

Panowie dajcie szansę... Mi bardzo podoba się to, że coś jest robione u nas w końcu to napędza gospodarkę i pokazuje, że mimo takiej konkurencji jaką są Azjaci potrafimy coś zrobić i sprzedać i to nie tylko na naszym rynku, a do tego cena wcale nie jest tak wysoka jak niektórzy sugerują zależy jaki przyjąć punkt odniesienia :no:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loccutus

Przepraszam, nie doczytałem tego. Topic ma już 9 stron, z czego 1/3 stanowi dotarcie do slawomirdyl - wybacz, ale szybko przeskoczyłem ten jakże ciężkostrawny fragment :) Szkolę się w branży, gdzie tzw. "konflikt interesów" jest pisany wytłuszczonym drukiem na początku praktycznie każdej wypowiedzi pisemnej. Albo docelowo powinien być. Stąd moja dociekliwość, nie czuj się proszę urażony tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Spajdi nie ktoś coś tam napisał tylko ja Dany, więc jak się do mnie zwracasz to było by mi miło gdybyś robił to per Dany a nie per ktoś:)

Co do Twojej sugestii dotyczącej akcji serwisowych, jak widać koncerny je przeprowadzają, natomiast kiedy moja koleżanka miła problem ze świetlówkami LED z RS to napisano jej, jak ma je sobie naprawić, zamiast przyjąć do reklamacji.....

I żeby była jasność, nie mam nic przeciwko rozwojowi polsko-chińskiej technologi LED, bo pewnie za te 10tys. godzin i pozytywnych opiniach sam się zastanowię nad lampą LED.

Szkoda tylko, że nikt nie pisze o tym, że jesteśmy królikami doświadczalnymi tej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Dany, ale było późno i nie chciało mi się już przeszukiwać 8 stron, żeby znaleźć kto to napisał więc sory jeśli Cie uraziłem, ale nie byłem pewny kto to pisał więc napisałem bezosobowo. No to co napisałeś zmienia postać rzeczy nie powinni się tak zachować choć czasem robi się tak celowo, żeby klient miał szybciej naprawione i jeśli chodziło o te "złamane" luty na lampie to troszkę się nie dziwię bo to poprawi każdy radioamator z lutownicą, a po co tracić czas i pieniądze na odsyłanie lampy do RS skoro zgadzają się, ze ktoś to może zrobić sobie sam bez utraty gwarancji :smile: Chyba, że sprawa dotyczyła czegoś poważniejszego no to nie powinni tak robić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×