Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Bardzo przyjemnie popatrzeć na twoje akwarium , naprawdę ładnie już wyglada . Jak wszystko porośnie będzie pięknie . Uważaj na zerowe No3 i Po4 :whistling:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Ariel napisał:

Uważaj na zerowe No3 i Po4 

Nie chcę sztucznie podbijać nutrientów,skoro są na zero,pomimo karmienia a korale jakoś tego nie odczuwają,to niech tak będzie.Może zacznę jakoś dodatkowo dokarmiać korale.Właśnie studiuję wszystkie pokarmy dla lps i sps,miękkim chyba wystarczy światło,fito,witaminy i mikro elementy.Z resztą dunka i eufilia bardzo chętnie jedzą mrożonki.

 

30 minut temu, Ariel napisał:

Jak wszystko porośnie będzie pięknie

Strasznie powoli to porastanie idzie,też się już nie mogę doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, Nowicjusz napisał:

Nie chcę sztucznie podbijać nutrientów,

Nie o to mi chodziło , masz młody zbiornik i z nitrienami różnie będzie . Stosujesz może pożywkę dla bakterii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ariel napisał:

Stosujesz może pożywkę dla bakterii ?

Nie daję pożywki, tylko bakterie special blend 6ml po podmianie wody.

Edytowane przez Nowicjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Szesnaście tygodni minęło.Testy wody NO3-0,2 PO4-0,Kh-7,Ca-430,Mg-1260,zasolenie stałe 1.025.Ostatnio spore wahania Kh,widać że są ubytki,pomimo podmian wody i dozowania Reef Carbonate.Muszę się postarać ustabilizować to Kh.Po za tym usunąłem z kaskady kulki maxpekta,został sam live bio fil,może to pomoże w podbiciu PO4 i NO3,jeśli nie to będę kombinował dalej.Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale dorzuciłem do obsady,do moich błazenków jedną chrisyptere.Oprócz tego doszła montipora peltiformis i seriatopora.Ogólnie w akwarium wszystko ok,dozowanie fito cały czas 20ml,mrożonki i suplementacja Reef Plus i Complete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej;)

Piękne akwarium, jest na co popatrzeć 🤩 Dorzuć parę zdjęć nowych domowników, zwłaszcza chrisyptere 😊 Mam pytanko odnośnie pokarmu dla rybek. Co polecałbyś z suchych pokarmów?  Kupiłam ostatnio suchy pokarm z AF Marine Mix S - 42% zawartości białka i szczególnie polecany dla błazenków, takie drobne kuleczki. Błazenki tego nie chcą, próbowałam namoczyć w wodzie, mieszać z mrożonką i nic 😥

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bea_01 napisał:

Co polecałbyś z suchych pokarmów? 

Tak szczerze,to ja nie mam suchych pokarmów.Tylko kilka rodzai mrożonek i fito.Oprócz tego robaczki  na szybach które są źródłem naturalnego białka,a których jest sporo i rybcie co jakiś czas jakiegoś skubną.I to całe karmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne karmienie, żywy pokarm i do tego fito robisz, super. U mnie jedzą cały czas mrożonki, też zmieniam i do tego płatki ze spiruliną. Tylko kupiłam karmnik na czas mojej nieobecności, a do niego mrożonek nie dam. Nie wiem, czy przeżyłyby 2 tygodnie na samych płatkach. Nie wiem też czemu ryby nie jedzą małych białych wieloszczetów z szyb. Szkoda, bo faktycznie byłby to żywy pokarm, którego nie ma u mnie w sklepie akwarystycznym. Jedynie jak miałam babkę kopiącą to na moich oczach zjadła 20 sztuk 😁 policzyłam jej to 🤣

Edytowane przez Bea_01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bea_01 napisał:

Tylko kupiłam karmnik na czas mojej nieobecności, a do niego mrożonek nie dam.

No tak,z wyjazdami jest wielki problem,szczególnie na dwa tygodnie.Jak się nie ma kogoś zaufanego,kto by coś podkarmił i rzucił okiem czy wszystko gra,to lipa.

11 minut temu, Bea_01 napisał:

Nie wiem, czy przeżyłyby 2 tygodnie na samych płatkach

Raczej by przeżyły,pod warunkiem że je jedzą.Myślę że jakiś czas dały by radę bez dokarmiania.Jak by zgłodniały to nie były by takie wybredne.

416453452_nowezdjcie.thumb.jpg.3acaf2f141ce7b97a6dfb498467f7bee.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.Chciał bym poruszyć dwa tematy.Pierwszy dotyczy kupowanie mrożonek z dostawa kurierem.Czy uważacie że mrożony pokarm który się rozmroził w czasie transportu,można znowu zamrozić i podanie takiego pokarmu będzie  bezpieczne dla ryb i korali.Zamawiacie tak mrożonki?A drugi temat,to strasznie syfią mi się szyby,zarówno zielonkawym nalotem,jak i porastają glonami zielonymi.Co prawda rybki maja uciechę bo ciągle coś tam skubią,ale wygląda to nie ciekawie.Parametry wody Kh-6,5 NO3-1,PO4-0,Mg-1410,Ca-430.Koralowce w dobrej formie.Czy przyczyną może być zbyt obfite lanie fito,lub karmienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Nowicjusz napisał:

Czy przyczyną może być zbyt obfite lanie fito,lub karmienie?

Tak.

6 godzin temu, Nowicjusz napisał:

Czy uważacie że mrożony pokarm który się rozmroził w czasie transportu,można znowu zamrozić i podanie takiego pokarmu będzie  bezpieczne dla ryb i korali.

W zasadzie to zdanie, a nie pytanie ale... produkt spożywczy zamraża się raz. Rozmrożenie powoduje rozwój "życia" w i na produkcie. Tu też bym to sugerował jednorazową drogę przez temperaturę zamarzania/rozmrażania.

6 godzin temu, Nowicjusz napisał:

Zamawiacie tak mrożonki?

Tak ale tylko w zimie przy kilkudniowych ujemnych temperaturach. W paczce zazwyczaj mam około 2kg mrożonki. Zwykle dochodzą w formie zmrożonej stałej.

Z drugiej strony człowiek robił kiedyś miksy, rozmrażał do pewnego stopnia płukał i zamrażał. Jakoś to też funkcjonowało...

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Nowicjusz napisał:

Czy uważacie że mrożony pokarm który się rozmroził w czasie transportu,można znowu zamrozić i podanie takiego pokarmu będzie  bezpieczne dla ryb i korali.

Czasami mi się pokarm lekko rozmroził , zwracałem wtedy uwagę czy nie zaczyna brzydko pachnieć . Jeśli było wszystko w porządku to go dawałem , ale jeśli brzydko pachniał to szedł do śmieci . Miksy również kiedyś robiłem i lekko pokarm się rozmrażał , ale skutków negatywnych nie miałem .

 

11 godzin temu, Nowicjusz napisał:

Zamawiacie tak mrożonki?

Nie zamawiam , bo mam 3 sklepy w odstępie 5-10 minut autem . 

 

11 godzin temu, Nowicjusz napisał:

A drugi temat,to strasznie syfią mi się szyby,zarówno zielonkawym nalotem,jak i porastają glonami zielonymi

Też mam ten problem i też leje fito w dość sporej ilości . Ale mi to nie przeszkadza , po prostu czyszczę częściej szyby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Ariel napisał:

Też mam ten problem i też leje fito w dość sporej ilości . Ale mi to nie przeszkadza , po prostu czyszczę częściej szyby .

Ok.To znaczy czyścić,ważne żeby zwierzaki były zadowolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, Nowicjusz napisał:

Ok.To znaczy czyścić,ważne żeby zwierzaki były zadowolone.

Nie wiem ile tego lejesz . Ja na 100l leje 100ml dziennie . Narazie zbiornik mam młody , bo to dopiero ponad miesiąc jak stoi , ale robali mam mnóstwo od kiedy leje fito . Mam też cyjano , ale to tak jak wyżej młody zbiornik i No3 spadło poniżej Po4 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Ariel napisał:

Nie wiem ile tego lejesz . Ja na 100l leje 100ml dziennie

Ja na moje 49 litrów dobiłem do 40 ml fito dziennie.Zwiększałem dawkę przez kilka tygodni od 5 ml.Jeśli chodzi o robaczki,to też mnogość różnych stworzeń żyje w piasku i w skałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Nowicjusz napisał:

Ja na moje 49 litrów dobiłem do 40 ml fito dziennie

Standardowo fito się leje 50ml/100 l , jeśli ma się cyjano to 100ml/100l , czyli u ciebie 20ml . Jednak jeśli nie ma negatywnych skutków , to możesz pozostać przy tej dawce . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ariel napisał:

Jednak jeśli nie ma negatywnych skutków , to możesz pozostać przy tej dawce . 

Jeżeli chodzi o koralowce i życie w akwarium to same pozytywy.Jedynym negatywnym skutkiem nadmiaru fito,jeśli oczywiście to jest przyczyna,jest nadmierne porastanie szyb.Może ograniczę na jakiś czas dawkę fito i zobaczę jak to wpłynie na życie w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Nowicjusz napisał:

Jedynym negatywnym skutkiem nadmiaru fito,jeśli oczywiście to jest przyczyna,jest nadmierne porastanie szyb.Może ograniczę na jakiś czas dawkę fito i zobaczę jak to wpłynie na życie w akwarium.

Teoretycznie na zielone szyby powinno pomóc zmniejszenie dawki fito , jednak może być to mało zauważalne . W większości zbiorników szyby czyści się raz na dwa - trzy dni . Ja teraz czyszczę ci dwa , zanim zacząłem lać fito i podnosić No3 czyściłem co 4-5 dni . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×