Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Ariel napisał:

Teoretycznie na zielone szyby powinno pomóc zmniejszenie dawki fito , jednak może być to mało zauważalne

Wyczytałem też że na szybkie zielenienie szyb ma wpływ Kh.I faktycznie po analizie moich wyników,mogę stwierdzić że jak Kh utrzymywało mi się powyżej ośmiu to tego problemu nie było.Teraz jak koralowce zaczęły intensywniej pobierać pokarm i Kh spadło poniżej siedmiu,zaczęły się problemy z szybami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Dawno nic nie pisałem,ale właściwie nie było o czym.Akwarium za dwa tygodnie stuknie pół roku.Wydaje się że wszystko idzie w dobrym kierunku,koralowce mają się raczej dobrze,oprócz zoa,dla których chyba woda jest zbyt czysta.Za to sps-y,mają się świetnie,szczególnie montipory.

zdjęcie4.jpg

Mały rzut na całość.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wczorajszy dzień,a właściwie noc,dostarczyła mi nieco wrażeń.Po burzy jaka przeszła,zabrakło zasilania.Niestety nie posiadam zasilania zastępczego,dla tego przez pięć godzin,bo tyle nie było prądu,starałem się ręcznie utrzymać natlenienie wody.Chyba udało się to nie źle,bo dzisiaj koralowce ładnie się pompują,oprócz małego sarko,który nie może się zebrać.Chyba trzeba będzie zainwestować w jakiś UPS.I tu moje pytanie.Czy mógł by ktoś polecić jakiś nie za drogi a sprawdzony,i czy warto na przykład szukać używki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mieszkasz w bloku ? Bo jeśli nie , to agregat. Ps : używany można kupić , ale baterie bym wymienił . Polskie firmy mają dobre recenzje i ceny . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ariel napisał:

Mieszkasz w bloku ? Bo jeśli nie , to agregat

Mieszkam w domu swoim i myślałem nad agregatem,tylko problem taki że agregat musimy uruchamiać ręcznie,a co jak prądu braknie jak mnie nie ma w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z kolejnym pytaniem.Właśnie robię podmianę wody w solniczce,okazuje się że sól zaczyna się brylić,po wielokrotnym otwieraniu wiaderka nastąpiła jakaś nie szczelność.Zostało jej już nie wiele.Ale pytanie brzmi-Czy kolejną sól kupić taką samą,do tej pory używałem Ocean Instant,czy zmienić na jakąś inną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 7.08.2021 o 11:37, Nowicjusz napisał:

Witam z kolejnym pytaniem.Właśnie robię podmianę wody w solniczce,okazuje się że sól zaczyna się brylić,po wielokrotnym otwieraniu wiaderka nastąpiła jakaś nie szczelność.Zostało jej już nie wiele.Ale pytanie brzmi-Czy kolejną sól kupić taką samą,do tej pory używałem Ocean Instant,czy zmienić na jakąś inną?

Pewnie już kupiłeś , ale to powinieneś sam wiedzieć czy podmiany zapewniają odpowiednie ilości Ca/Kh/Mg . Po tych parametrach jeśli lecą mocno można dobrać sól , po pewnym czasie jednak same podmiany mogą nie wystarczyć . To zależy od obsady w baniaku .

Ps: ładny baniaczek

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×