Skocz do zawartości
thcskiba

Thcskiba Dostawa żarników lamp balastów 10.11.2009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pragne poinformować iż dziś 09.11 dotarła do nas długo oczekiwana dostawa żarników , lamp typu Lumen Bright troche więcej o tych reflektorach tu http://reefkeeping.com/issues/2008-06/review/index.php oraz elekronicznych balastów firmy ReefLux oraz Coralvue

Żarniki Reefluxa o mocach 150 ,175 , 250 ,400 i 1000W i temperaturach barwowych

10000K ,12000K , 20000K dla mocowania E39 , E40

10000K ,12000K , 20000K dla mocowania Fc2 , Rx7

Balasty elektroniczne 250, 400W

Reflektory Lumen Bright Large na mocowanie E39,E40

Na dniach postaram sie rozesłać wszystkim pozamawiane elementy a reszte z tego co zostanie bede na bieżąco aktualizował

2286_thumb.attach

2287_thumb.attach

2288_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o opinie i wrażenia z użytkowania. Mam "na tapecie" dwa zbiorniki po 200 cm wysokości (słodkie i morskie) i mysale o połaczeniu 250 lub 400 watt z diodami. O tych lampach czytałem bardzo dobre rzeczy. Zdazyło mi sie montowac 1000 watt Sigifoli ale szlak mnie trafiał z powodu krótkiego kabla pomiedzy lampa a balastem, ale zdaje sie że jest ograniczenie w jego długości.

Pozdrawiam

MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

i ta optymistyczna wiadomość o dostawie otwiera mój 3 epizod akwarystyki morskiej, Rafał już nie mogę doczekać się tej lampy, więc czekam na paczkę :dance3:......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

i ta optymistyczna wiadomość o dostawie otwiera mój 3 epizod akwarystyki morskiej, Rafał już nie mogę doczekać się tej lampy, więc czekam na paczkę :lol:......

Gratuluję podejścia i życzę sukcesów.

Twardym trzeba być a nie miętkim... jak mówi poeta :dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narescie dotarła ta paczka jak dlamnie to bardzo dobra wiadomosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostia całkowita długość kabla od balastu do lampy to 4,15m

Lampa posiada odpinany kabel - spinka

Długość kabla od balastu do spinki to 3,60m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano założyłem i dziś odpalilem narazie jeszcze baniaka brak ale odpaliłem

Światlo rewelka :(

Przy okazji zrobilem maly teścik luksometrem

Lampa Lumen Bright wersja Large

Balast elektroniczny Icecap MH400 EB

Żarnik XM 400W 20000K

Luxometr polozony 76cm od zródła światła wynik 21900 lux-ów

Czujnik luxometra 25cm od żródła światła wynik po za skalą 100600 lux-ów

Dodam że bez szyby ochronnej wynik był o wiele większy - czyli trzeba zmienić oryginalną szybe na hartowane opti i sprawdzić :)

Pewno nie jeden się zastanowi co mi to dało więc dodam tyle ze lampa ATI Powermodule 10x80w świetłowki mieszane 50% na 50% aquableue spezial i blue plus dala wynik 15cm od zródła światła 83500 lux-ów

Co do pomiaru PAR nie posiadam jeszcze miernika ale jak zaleje baniak to wiem kogo będe męczył o pożyczenie :)

Jak znajde chwile czasu zrobie to samo z żarnikiem Reefluxa 12000K i 20000K

2317_thumb.attach

2318_thumb.attach

2319_thumb.attach

2320_thumb.attach

2321_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu rewelacja!!!!!!!!!! brak słów, cudo, dałbym sobie za to rękę uciąć,he,he;-)

Niech ktoś gada co chce, niema lepszego światła i już.. co tam.

Sam mam klosz Lumenarka z reefluksem (pożyczony od Łukasza;-))12000K 400W na zwykłym balaście i czachę urywa. A Lumen Bright jeszcze trochę lepiej wypadają w testach niż Lumenark. I jeszcze te balasty elektroniczne, bajer niesamowity. Nic innego nie chcę, tylko takie światło, marzenie. Zresztą przyzwyczajony do 400w jak się patrzę na inne akwaria, to jakieś ciemne się wydają, ale to też zależy od wysokości akwarium i jak wysoko się wiesza światło.

Geeeeniaaaaalneeeee uwielbiam to światło. PAR na pewno będzie też kozak, nawet niema sensu sprawdzać he, he ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zrobilem maly teścik luksometrem

A mozesz drogi Skiba polecic jakis fajny luksometr i miernik PAR ?

Lamoy sa mi znane z opinii japońskich akwarystów- użytkowników, jest bardzo dobra.

MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC 90-260V, 50/60HZ

Ja już odpaliłem trzy lumeny z reefluxami 250W każdy i efekt powalił mnie na kolana. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano założyłem i dziś odpalilem narazie jeszcze baniaka brak ale odpaliłem

Światlo rewelka :)

Przy okazji zrobilem maly teścik luksometrem

Lampa Lumen Bright wersja Large

Balast elektroniczny Icecap MH400 EB

Żarnik XM 400W 20000K

Luxometr polozony 76cm od zródła światła wynik 21900 lux-ów

Czujnik luxometra 25cm od żródła światła wynik po za skalą 100600 lux-ów

Dodam że bez szyby ochronnej wynik był o wiele większy - czyli trzeba zmienić oryginalną szybe na hartowane opti i sprawdzić :)

Pewno nie jeden się zastanowi co mi to dało więc dodam tyle ze lampa ATI Powermodule 10x80w świetłowki mieszane 50% na 50% aquableue spezial i blue plus dala wynik 15cm od zródła światła 83500 lux-ów

Co do pomiaru PAR nie posiadam jeszcze miernika ale jak zaleje baniak to wiem kogo będe męczył o pożyczenie :)

Jak znajde chwile czasu zrobie to samo z żarnikiem Reefluxa 12000K i 20000K

Myślę, że żeby uzyskać porównywalne warunki pomiarów Luxometrem trzebaby wszystkie świetlówki T5 80W zwinąć w spiralę :) i umieścić w oprawie lampy lumen bright inaczej znaczna część światła ( w końcu świetlówki mają 140 cm długości) idzie na boki równomiernie rozłożona nad zbiornikiem nie skupiona w czujniku pomiarowym. Porównywalne wyniki można uzyskać stosując różne źródła świetła zastosowane w jednej oprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AC 90-260V, 50/60HZ

Ja już odpaliłem trzy lumeny z reefluxami 250W każdy i efekt powalił mnie na kolana. Pozdrawiam

Jedna mała fotka zbiornika pod nowymi lampami by sie przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam klosz po zdjęciu folii ochronej robi wrażenie, co dopiero jak zabłyśnie, ja narazie skrobie się po głowie jak zawiesić to nad akwarium (sufit odpada) i szukam przejściówki do wtyczki USA ........(pozdrowienia dla Rafała :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×