Skocz do zawartości
snakecharner

Lampa UV za a nawet przeciw

Czy jesteś za stosowaniem lampy  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za stosowaniem lampy

    • Tak
      10
    • nie
      9


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie będę komentował, widocznie wszyscy się mylimy, przepraszamy...

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie będę komentował, widocznie wszyscy się mylimy, przepraszamy...

wszyscy to ty i dwoch kolegow? hmmm moze faktycznie nie komentuj. Bo rozumiem ze o rzeczowe merytoryczne komentarze raczej nei mozna sie doprosic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju, zasilanie glonów świeżymi porcjami mikro i makroelementów w młodym niestabilnym systemie jest faktem, potwierdzonym wiele razy, a o faktach sie nie dyskutuje. Pańska teoria o podmianach 20% tygodniowo zapewni świeżemu systemowi doskonaly poligon doświadczalny do hodowli wszelakich "plag" przez kilkakrotnie dłuższy czas niż miałoby to miejsce przy ograniczeniu podmian, to również fakt. Więc proszę wziać pod uwagę że udzielając rad moze Pan bezpośrednio wplynąć na CZYJŚ baniak, jak i na zapał czy też zniechęcenie do tego pięknego hobby jago właściciela. W tym poście nie ma absolutnie żadnej prywaty, wyłacznie "merytoryczne komentarze".

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem podmiany wody gdy moje akwarium było zaatakowane przez dino, wbrew zaleceniom. Odsysałem wężykiem ile się dało tego paskudztwa z akwarium, tak około 10% na tydzień i w to miejsce dolewałem świeżą solankę. Do tego przy przenosinach włączyłem na pełen gwizdek oznonator wpierw na kostce przed pompą powrotną, po około 6h do odpieniacza i po takiej miesięcznej kuracji po dino zostało tylko nie miłe wspomnienie. Przed tą akcją przez prawie 6 tygodni nie robiłem żadnej podmiany, w tym czasie dino raz lekko znikało by po 2 dniach powrócić ze zdwojoną siłą.

Zauważyłem też, że cyjano porasta głównie miejsca gdzie był taki śluzowaty bezbarwny nalot bakteryjny, wraz z cyjano odsysałem również ten śluzik, po takim zabiegu jeśli udało mi się zrobić to dokładnie za pierwszym razem nic więcej się tam nie pokazało. Za to ładne różowe algi nabrały koloru. Teraz podmianiam 10% na tydzień i z wszelkim paskudztwem mam spokój nie ma też już co odsysać, reszta z niedostępnych miejsc sama zniknęła. Raz na tydzień podaję 10kropli ZeoBac a co 2 dni 1ml Zeo Start. Może to nie jest zgodne z zaleceniami, ale u mnie podziałało. Nie kombinowałem też nic z RODI, nawet raz zabrakło mi wody, wiec chyba z 50L wlałem takiej prosto po prefiltrach z przed osmozy, bo nie było czasu. Jednym słowem przestałem się cackać w sterylność bo doprowadziły mnie te plagi do wściekłości już i miałem alternatywę, albo robić coś, zmienić postępowanie albo sprzedać w diabły bo widok nie był zbyt piękny, choć wszystko żyło o dziwo.

Po czasie doszedłem do wniosku, że na początku to "szczepienie" bakterii w baniaku w którym tak naprawdę jeszcze nic nie ma spowodowało nadmierny ich rozrost, dla tego ozon i mocne podmiany doprowadziły do zredukowania ich ilości oraz składu. Nie wiem czy to jest dobra metoda, jak na razie minęło 6 tygodni, to może trochę zbyt wcześnie by wysnuwać wnioski, ale warto może i to wziąć pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju, zasilanie glonów świeżymi porcjami mikro i makroelementów w młodym niestabilnym systemie jest faktem, potwierdzonym wiele razy, a o faktach sie nie dyskutuje.

Panei Sebastianie to nie jest zaden fakt. To po prostu Pana przekonanie, prosze o jakies rzeczowe argumenty, co do swojej tezy. Z checia zrewiduje swój pogląd jesli będa do tego przesłanki.

Póki co cjano to wzrost organiki - organiki nie ma w solance, moze bardzo sladowe ilosci fosforanow ale bez watpienia mniejsze niz w wodzie w akwarium, podmian to zmnijszenie stezenia organiki - zmniejszenie cjano.

Poprosze o kontrargument.

Pańska teoria o podmianach 20% tygodniowo zapewni świeżemu systemowi doskonaly poligon doświadczalny do hodowli wszelakich "plag"

To bzdura. Co ma powodwoac te plagi jaki komponent soli? Moze wody? Moze antymaterii? bardzo prosze o wskaznie tego co powoduje plagi w swiezej mieszance soli BioActic TM , wysle natychmiast mail do P.Bailina z informacja o tym wielkopomnym odkryciu.

POKI CO NIE MA ZADNEJ MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI CZY ARGUENTOW Z PANA STRONY .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się... Proszę tylko wziąć pod uwagę to co napisałem wcześniej, mianowicie to że ktoś może Pańskie rady i teorie wziąć za dobrą monetę... Może jeszcze w odpowiedzi na Pańskie pytania, to nie mam bladego pojęcia który składnik soli powoduje wydłużenie walki z cyjano, dino czy okrzemkami, nie muszę tego wiedzieć więc nawet nie staram się dowiedzieć, wystarczy mi praktyka, doświadczania moje i osób których akwaria widziałem. Pańskiego nie widzialem, może stąd moje wątpliwości co do Pańskich teorii. Co do teorii że cyjano powoduje organika, to proszę sprecyzować o co konkretnie chodzi i jakie wartości graniczne uważa Pan za powodujące bądź też zapobiegające powstawaniu cyjano?

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat: wystarczy mi praktyka, doświadczania moje i osób których akwaria widziałem.

Panie Sebastianie od 1999 zrealiowalem ponad 100 zbiorników morskich. Wydałem ksiażek i napisałem ponad 30 artykułów. Moje zbiorniki sa do obejrzenia na stronach www.siren.pl oraz www.rafa.pl. Wykonałem projekty filtracji min do Arfikanarium we Wrocławiu oraz do dwóch ogrodów zoologicznych. Może warto dodac rotunde morska w Akwarium Gdyńskim.

Jednak nie wy...pierdalem, zalośnego argumentu ze co prawda nic nie wiem, nie obchodzi mnie że nie wiem , ALE MAM PRAKTYKE.

Jeszce raz pytam na jakiej podstawie twierdzi Pan (i odradza innym podmiany) iz podmiany woda o 5 ms plus np. BioActic TM , buforowane 12 godzin powoduja wzrost plag? ( chyba egipskich).

Prosze odpowiedziec, być może to wazne dla tych którzy np rozprowadzaja produkty TM ? (powodujace plagi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście w miejscach gdzie pojawil sie ( nie wiem czy to cyjano ) bordowy nalot-warstwa na piasku odsysalem piasek ( warstwa ta jest dosc zwiezla )

Potem to do garnka, wygotowanie, plukanie, do piekarnika suszenie i ... do akwa. Na tak wsypanym piasku sie dlugo nie pojawia.

Swoja drogą co to jest ten bordowy nalot-warstwa ?

PS. Panowie przestancie kolejny watek rozwalac jak dzieci. Piszcie konkrety ale nie personalnie!!! albo ( sorki ) zmiencie forum.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha raczej trudno sie dziwc ze po takiej steryzlizacji nic sie nie pojawiało. Ciekawy pomysl ale troche kłopotliwy, np jak sie ma 8 m2 dna. Z sterylizacji stosowałem silny ozon ( mam takiego potwora 500), na redox contr do 480 i szybko zaczynało mi ten nalot szarzeć. Jednak przy koralowacach byłoby to kłopotliwe, bo była by szansa na ich poprzenie UV, mozna by ew dozowac solanke. Tyle ze to stosowałem na duzych zbiornikach pow 1000 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju, proszę trzymać się tematu, a nie urządzać sobie darmowej reklamy. Po drugie ciekawe dlaczego firmy dla których realizował Pan swoje projekty już z Panem nie współpracują i w jakich okolicznościach zazwyczaj ta współpraca się kończyła... Po drugie prosze nie próbować przypisywać mojej opinii do produktów konkretnej firmy, napisałem o SOLI a nie o soli TM, której zresztą nazwę Pan przekręcił. Na jakiej podstawie? Na podstawie własnych obserwacji, już to napisalem. Na koniec prośba, proszę zacząć korzystać z jakiegoś edytora tekstu, ponieważ niektóre części Pańskich wypowiedzi tracą sens ze względu na błędy, poprzestawiane litery itp. Kto to jest Bailin?

iz podmiany woda o 5 ms plus
tutaj też nie wiem o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałem to co Pan poruszył - PRAKTYKĘ. Moja kontra Pana - na ten moment mi nieznaną, a z chęcia bym sie dowiedział co Pan dokonał w tym hobby. Może jakś strona www ? Jeśli to nie Tropik Marin powoduje plagi to jak inna sol? Prosze się podzielic ta wiedzą.

Woda z RO nie powinna mieć więcej niż 5 Ms.

Nie wiem skąd bierze Pan informacje (plotki) na temat mojego biznesu, ale nie wystepuje tutaj w tej roli, Nyśle że w tej dyskusji chodzi o styrylizacje UV, i na ten temat próbuje rozmawiać. Jeśłi jest Pan zainteresowany moimi firmami zapraszam na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opisałem to co Pan poruszył - PRAKTYKĘ. Moja kontra Pana - na ten moment mi nieznaną, a z chęcia bym sie dowiedział co Pan dokonał w tym hobby
w moim odczuciu nie ilość realizacji świadczy o poziomie profesjonalizmu, ale ich jakość, a żeby realizację można było uznać za udaną, potrzebne jest również zadowolenie zleceniodawcy... Może ktoś choćby z Akwarium Gdyńskiego mógłby się na ten temat wypowiedzieć... Co osiągnąłem? Pozbyłem się cyjano. Odniesię się Pan do tej organiki? Będzie w temacie przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy ze mam sie odniesć do organiki? Cały czas czekam na informacje jaka sol powodowuje PLAGI. To własnie jest pytanie w temacie, nie zaś dywagacje o marketiingu moich usług. Domysłam sie że odpowiedzi nie dostane z prostego powodu. Bo to piramidalna bzdura. Mysle ze na tym warto skończyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam... Myślę że kto chciał wyciągnął wnioski i z Pańskich wypowiedzi i z moich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić :-)

To mam dobrą wiadomość , białobrody wcina algi aż mu się uszy trzęsą .

Ospa coraz mniej widoczna . Naso też już lepiej wygląda .

Przez jaki okres zostawić włączony uv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zakończenie kompletowania obsady rybnej i ustaniu ostatniego nawrotu krypto ;-)

Potem tylko w nawrotach chorób, lub problemów z wodą. Co do ryb, nie badź rozczarowany, jak będziesz miał kolejny nawrót ospy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<...>

oooo, korelacja karmienia czosnkiem z cjanobakteria ? Czy jakis inny zwiazek skutkowo przyczynowy? Może chcesz osłabic watrobe ryb bo maja pasozyta skóry?

Co ma dac podniesienie temp? Czcesz zmniejszyc saturacje? Sprawic iz czosnek bedzie cieplejszy?

Nie nadązam.

Jeżeli mówimy o ospie (nie jestem pewny czy tego samego pasożyta, który atakuje ryby słodkowodne), ale jeżeli tak, to podwyższenie temperatury skraca cykl rozrodczy kulorząska, co ułatwia unicestwienie plagi.

BTW. Z tego co pamiętam, kulorzęsek nie jest wyłącznie pasożytem skóry. W którejś z gazet (niestety ciężko mi to teraz odnaleźć), były opublikowane badania nad kulorzęskiem i co ciekawe, u wielu zainfekowanych ryb cysty pierwotniaków gromadnie osiedlały się w narządach wewnętrznych tworząc rozległe stany patologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×