Skocz do zawartości
piterb1975

Pomoc w identyfikacji choroby

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pokolec złapał chyba jakiegoś pasożyta. Wszystkie inne ryby w akwarium są zdrowe. Potrzebuję pomocy w identyfikacji problemu i sposobie leczenia. Oprócz widocznych kropek, które raczej nie wygladają na ospę, a raczej na jakiegoś pasożyta, zachowanie i stan pokolca nie odbiega od normy.27f3570fed94dd4cb1a1f6b882bacf02.jpga04d4bdf206e1a50844b3bbff33caae9.jpg0c68afcf25d2f3a5d0a60de04cd71632.jpga3d105724217ac0663add3621b04c6c9.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo pływa w Twoim akwarium? Jak dawno pojawiły się objawy?
Trochę mało wyraźne zdjęcia, ale mnie też nie wygląda to na ospę.
Masz w akwarium doktorka?

Kurację zacząłbym delikatnie, czosnek + witaminy, np. fish V-power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo pływa w Twoim akwarium? Jak dawno pojawiły się objawy? Trochę mało wyraźne zdjęcia, ale mnie też nie wygląda to na ospę. Masz w akwarium doktorka?

 

Kurację zacząłbym delikatnie, czosnek + witaminy, np. fish V-power.

 

 

W akwarium pływa od około 4-5 miesiecy. Problem zaczął się okolo 2-3 tyg. temu. W tym czasie nic nie wkładałem do baniaka oprócz jednego koralowca. Pozostałe ryby są zdrowe. Problem zrobił sie większy po ostatniej podmiance wody. Jutro odłowie pokolca do drugiego akwarium i zastosuje argumor i medimor. Mam nadzieje ze pomoże. Doktorka niestety nie mam-nie kupowałem bo według mojej wiedzy to ryba wymagająca specjalistycznego karmienia.  

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogła krewetka czyszcząca. W 4 dni Pokolec jak nowo narodzony... To musiały być jakieś pasożyty skórne. Na szczęście inne ryby zdrowe. Nie wiem co będzie ze mną po częstym moczeniu rąk w akwarium ;)07690427178a07c27a7c4517d63203ba.jpg

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czytać dobre wiadomości :). Widać, że wygląda dużo zdrowiej.
Pochwal się zdjęciami całego baniaka, nieźle zarośnięte połacie tam widać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak ma niecały rok. Do zarośnięcia jeszcze mu brakuje, ale niektóre miękasy dość mocno się rozrastają - np.Rhodactis. Problemem jest oczywiście wywarzenie parametrów odpowiednich dla miękasów (większe bagienko), a korali twardych takich jak np. montipora, które też siedzą w baniaku. Generalnie im bardziej czysta woda tym większy zanik briareum . Zbieram też na trzecie kelo, bo światełka więcej by się przydało. 1f81983b5ac0de349b3ef1920266eb79.jpg

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×