Skocz do zawartości

Flipper

Użytkownik
 • Zawartość

  215
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Flipper w dniu 2 Kwiecień 2016

Użytkownicy przyznają Flipper punkty reputacji!

Reputacja

1 Neutral

O Flipper

 • Tytuł
  Advanced Member

Informacje

 • Płeć
  Nie powiem
 • Akwarium
  450
 • Skąd
  ten pomysł?

Ostatnie wizyty

1109 wyświetleń profilu
 1. Flipper

  Moja solanka 300 l

  Bardzo ładnie się wszystko rozwija, fakt w postaci pojawienia się maluchów również o tym świadczy . Takie "bonusy" zawsze są fajne dla akwarysty w zamian za te godziny spędzone przy akwarium. No i jest też argument dla żony, że zwierzaków przybywa nie tylko ze sklepu gdy jednocześnie ubywa pieniędzy z konta .
 2. Flipper

  Po przerwie 450l + sump

  Niezła kumulacja nieszczęść Ci się trafiła niedługo po starcie, ale dobrze, że akwarium wychodzi na prostą. Nieźle wygląda ta Nero 5, w opisie obiecują szeroki strumień, pytanie tylko jak szeroki i na ile jest on silny przy tej szerokości? Ma regulacje kąta, ale z tego co widać to w bardzo niewielkim zakresie w porównaniu chociażby z Tunze. Vortechy są mocowane całkiem na na płasko, ich największa zaleta to silnik i kable na zewnątrz baniaka. Tunze robi pompy od lat, z mniejszymi lub większymi zmianami, ale bez rewolucji i to po prostu działa. Jeżeli nie potrzebujesz aplikacji na smartfona do sterowania pompami to się sprawdzi .
 3. Flipper

  Po przerwie 450l + sump

  Trochę zieleniny jest ale widać, że ekipa czyszcząca dzielnie walczy . Wersja sprzed 5 miesięcy też bardzo ładna i klimatyczna, jak zaczynałem dawno temu ze słodkim to marzyły mi się Altumy jednak finanse nie pozwalały i stanęło na zwykłych Skalarach, kilka lat pływały u mnie i się szczęśliwie rozmnożyły. P.S. Fajny montaż filmu, brakowało mi tylko na końcu: "w kinach już od .. października" .
 4. Flipper

  Wysoki Magnez

  Jeżeli nie dozowałeś magnezu dodatkowo to podwyższenie jego zawartości może być spowodowane przez sól oraz niewystarczającą konsumpcję w akwarium. Jaką sól stosujesz? Otwierałeś może ostatnio nowe opakowanie? Zdarza się, że sól nie trzyma takich samych parametrów w różnych partiach produkcyjnych.
 5. Flipper

  Poziom wody.

  Mam deja vu, wydaję mi się, że ten temat był poruszany wcześniej . Możesz ich użyć jako powrót w ten sposób, a jeżeli nie znajdują się dużo poniżej poziomu wody w akwarium to zrezygnuj też z zaworu zwrotnego. Przy małej różnicy poziomów jego użycie jest nieuzasadnione, bo wiele nie zmieni w przypadku braku prądu, za to będzie stale ograniczał wydajność pompy.
 6. Flipper

  Pierwsza solniczka

  Też mi wygląda na małą rurówkę. Podoba mi się ułożenie skały w akwarium, nie sprawia wrażenia gruzowiska . Czarne tło zdaje egzamin w tej konfiguracji, przy okazji maskuje nieco sprzęt wewnątrz baniaka.
 7. Flipper

  Po przerwie 450l + sump

  Zapowiada się ciekawie . Chyba pierwszy raz się spotykam z tego typu skałą, zazwyczaj widywałem mniejsze/większe kawałki, czasem płaskie, ale nie takie, wyglądające jak kawałki wielkiego koralowca. Pod skałą robiłeś jakąś dodatkową konstrukcję, czy ją tylko układałeś w taki sposób?
 8. Flipper

  Pierwsza solniczka

  No to mnie troche zdziwiłeś. Nie miałem okazji przjrzeć się zestawom Cube z bliska, ale sądziłem, że jeśli sa w pewnym sensie produktem premium za taką też premium kasę to większych niedoróbek tam nie spotkam... Co do tych retrofitów to ceną też mnie trochę zdziwili, bo nie ma tam skomplikowanej technologii, ot kilka przeciętnych ledów i zasilacz. Nie podają też jednego z najważniejszych parametrów, czyli ile one dają lumenów (albo ja kiepsko szukałem do tej pory). Nad tematem oświetlenia warto się jeszcze zastanowić, akwarium Glossy Cube jest dosyć głębokie i pewnie będzie ciężko z doświetleniem dolnych patrii, nawet jeśli tych modułów dasz z 5.
 9. Flipper

  Oświetlenie do 130l zbiornika

  Ua, tanio nie jest jak na tak niewielkią lampkę. Trudno powiedzieć, czy jakikolwiek inny moduł będzie działał z tym sterownikiem i jak długo. Może lepiej sprzedać to co masz i kupić inną lampę, albo dołożyć zupełnie osobne oświetlenie bez kombinowania z dorabianiem czegokolwiek?
 10. Flipper

  Pierwsza solniczka

  Reefpack specjalnie dużego przepływu nie generuje, 250-850 l/h i można go traktować jako lekki wspomagacz cyrkulacji. Dużo zależy od tego jak "umeblujesz" akwarium wewnątrz, dopiero wtedy można tak naprawdę ocenić czy cyrkulacja jest wystarczająca, czy jednak brakuje. Myślę, że możesz spokojnie zacząć od jednej 6020, ale gdyby okazała się niewystarczająca to miej gdzieś w dalszej perspektywie zakup drugiej sztuki.
 11. Flipper

  Pierwsza solniczka

  Mnie również podoba się Glossy Cube . Z chęcią rzucę okiem na kawałek rafy w takim ładnym opakowaniu. Ta deklarowana długość świetlówek faktycznie nie za bardzo zgadza, ale skoro już zamówiłeś to najlepiej będzie jak sprawdzisz i pomierzysz wszystko kiedy już dostaniesz zestaw.
 12. Flipper

  Oświetlenie do 130l zbiornika

  Zacznijmy od ustalenia dwóch rzeczy. Jaką obsadę zamierzasz trzymać w akwarium? Koralowce miękkie na początek? Druga to typ modułów ledowych, które pokazałeś. Podejrzewam, że są to chyba Aquaray Aquabeam 600 Ultima, na powiększeniu widać że jeden z modułów to Marine Blue, a pozostałe?
 13. Flipper

  Poziom wody.

  Hmm, nie jest to za dużo, ale zastosowanie przelotu w tym przypadku nie jest konieczne. Jeżeli wylot pompy będzie miał zbliżoną średnicę to może uda się dopasować jakiś wąż elastyczny przechodzący przez otwór.
 14. Flipper

  Falownik do 130l

  SW4. Trzeba brać poprawkę, że ich wydajność na papierze może się znacznie różnić od rzeczywistej. Gdyby za mocno dmuchała zawsze można zmniejszyć obroty regulatorem.
 15. Flipper

  Poziom wody.

  Jakie średnice mają te otwory? Użycie jako powrót nie jest złym pomysłem (jeśli średnica wystarczająca), zawór zwrotny właściwie nie będzie konieczny. W przypadku zaniku zasilania poziom wody spadnie nie niżej niż do krawędzi otworu, w najgorszym wypadku dojdzie do wyrównania poziomów między akwarium i panelem.
×