Skocz do zawartości

naFiji

Użytkownik
 • Zawartość

  68
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O naFiji

 • Tytuł
  Advanced Member

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Akwarium
  280
 • Skąd
  Wrocław

Ostatnie wizyty

327 wyświetleń profilu
 1. naFiji

  Sucha żywa skała - czy uzywać w sumpie?

  To co na niej i w niej żyło z pewnością padło i teraz może oddawać różne związki do wody. Zanim wrzuciłeś do sumpa trzeba było kilka razy wymoczyć w RO.
 2. naFiji

  Bakterie jak podać

  Trochę żywego piachu wystarczy, żeby wystartować cykl azotowy. Może być też jakaś gotowa pożywka. Co do bakterii dobrze by było sprawdzić jakie szczepy zawierają poszczególne produkty, ale podejrzewam, że w większości skład się pokrywa a dalej to już tylko kwestia odpowiedniego opakowania i marketingu .
 3. naFiji

  AnT - Kropla Oceanu

  Coraz ładniej się robi, teraz tylko doglądać i czekać aż wszystko się rozrośnie .
 4. naFiji

  Bakterie jak podać

  Startujesz na suchej naturalnej skale czy na suchej sztucznej skale? Moczyłeś/moczysz tą skałę w RO lub solance?
 5. naFiji

  Akwarium morskie

  W Krakowie na pewno Olivier z Akwa Marin zajmuje się zakładaniem i serwisowaniem akwariów morskich, spróbuj tam popytać. 50 litrów to dość mało jak na akwarium morskie, musiałby to być zbiornik raczej bez ryb. Nie wiem też czy są do dostania akwaria narożne (typu delta) o takiej pojemności, najmniejsze z jakimi się spotkałem miały około 80 l.
 6. naFiji

  Pomóżcie

  Ozonator wyłącz, niepotrzebna Ci sterylizacja wody podczas dojrzewania. Jeżeli to naprawdę była żywa skała i została umyta myjką ciśnieniową to z pewnością nie jest już taka żywa...
 7. naFiji

  Projekt lampy led do oceny

  Masz rację co do zasilacza, błędnie się zasugerowałem parametrami samych diod. Diody full spectrum mogłyby się sprawdzić np. w refugium, ale nad solniczką średnio.
 8. naFiji

  Projekt lampy led do oceny

  Cool white + royal blue są ok, ale po co te full spectrum? O jakich diodach mowa, Bridgelux? Ten zasilacz ma zbyt małą wydajność dla podanej konfiguracji diod, licząc ok. 750 mA max prądu na sztukę to już 9 A, zasilacz teoretycznie zapewnia 4,5 A, w praktyce jeszcze trzeba brać poprawkę na to że zazwyczaj parametry na etykiecie odbiegają od rzeczywistości.
 9. naFiji

  Pomoc w doborze sprzętu

  Można, natomiast wg. mnie jest z tym więcej zachodu. Trzeba przygotować dla nich reaktor, oświetlić, etc. Absorbery wrzucasz do filtra w razie potrzeby i po prostu działają, od razu. Matrix nie jest absorbentem tylko porowatym wkładem, typowo biologicznym. Pozostałe wymienione są absorbentami różnych związków, Phosguard usuwa fosforany i krzemiany, a Purigen amoniak, azotyny i azotany. Zastosowanie konkretnego wkładu powinno zależeć od wyników przeprowadzonych wcześniej testów wody w akwarium.
 10. naFiji

  Fitoplankton

  W poprzednim baniaku (180 l) lałem 10-20 ml zazwyczaj późnym popołudniem lub wieczorem, ze strzykawki bo automatyzacja baniaka nie dotarła tak daleko .
 11. naFiji

  Filtr di?

  W procesie przygotowania wody do akwarium morskiego chodzi o to, żeby była ona jak najczystsza, najlepiej 0 ppm. Prefiltry i membrana osmotyczna nie zawsze są do tego wystarczające dlatego stosowanie żywicy jonowymiennej ma sens. To, że dzisiaj woda po RO ma 004, nie oznacza, że jutro czy za tydzień będzie trzymać te parametry. Inna sprawa to jakość samego miernika TDS, te najpopularniejsze wśród akwarystów są mocno niedokładne i nie przyjmowałbym wyników takiego pomiaru za pewnik. Urządzenie to bardziej ma służyć do określenia stanu zużycia membrany RO niż badania jakości wody.
 12. naFiji

  Sucha skala

  Cierpliwości . Pilnuj parametrów i czekaj, zazwyczaj glony wapienne pojawiają się w okolicach 4-6 miesiąca od startu.
 13. naFiji

  72l z Pszczyny

  Witaj na forum Według mnie ułożenie skały wygląda trochę zbyt płasko, przydałoby się wyciągnąć konstrukcję trochę wyżej i zrobić nieco więcej miejsca z przodu. Przy czym zaznaczam, że to tylko moje zdanie, zrób przede wszystkim tak, żeby Tobie się podobało bo najczęściej oglądasz to akwarium .
 14. naFiji

  akwarium kostka 80l

  Bardziej to taki diwajs atrakcyjny dla ludzkiego oka. Być może jakiś minimalny wpływ na mieszkańców akwarium ma, ale nie wiem czy są na to poważne dowody naukowe .
 15. naFiji

  Zmiana 162 l akwarium roślinnego w morskie

  Taki zestaw na początek jest ok. Oba produkty dobrze znane i wielokrotnie przetestowane, nie ma problemów z dostępnością
×