Skocz do zawartości

barto125

Użytkownik
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O barto125

 • Tytuł
  Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. barto125

  Profesjonalne wykonanie Sump-a

  Właśnie po zdjęciach nie byłem pewien czy to klejone, czy to jeden element. Jak chcesz się sam pobawić, to rozrysuj i tu: http://plyty.fabertec.pl Ci wytną.
 2. barto125

  Profesjonalne wykonanie Sump-a

  Firmy są, ale przygotowanie formy dla wykonania jednej sztuki jest nieopłacalne.
 3. barto125

  Pierwsze morskie 160l+50 - póki co budżetowo

  Jak widać. Wszystko nisko, korale wyglądają dobrze, nic nie grymasi, z glonami też nie ma jakiegoś dużego problemu, nic, trzeba obserwować. A poza tym zacząłem się bawić w DIY hybrydę. 2xT5 (Giessman PowerChrome Aqua Blue Coral + Pro-Power Pure Actynic) I do tego ledy 3W: 3x 10k, 3x 20k, 3x 8,5k, 2x Full Spectrum, 4x Royal Blue, 2x Deep Red, 4x UV Póki co jest za mało niebiesko, dołożę jeszcze do tego 3x Royal Blue i 3 jakieś jeszcze wymienię. Na pewno gdy będę wymieniał świetlówki pójdzie 2x Actynic. Wszystko na arduino od Magu. Bałagan jest, ale to wersja robocza, docelowo wszystko będzie zabudowane + 2 wolnoobrotowe wentylatory (w sumie nie grzeje się to bardzo (koło 40 stopni ma ) ale tak zapobiegawczo, żeby było odprowadzanie ciepła lepsze jak to zamknę.
 4. barto125

  Metoda uczenia błazenków aby zasiedlały ukwiały

  Ile tak powinny być?
 5. barto125

  Metoda uczenia błazenków aby zasiedlały ukwiały

  @waldek123blau wziąłem miseczkę szklaną, umieściłem w niej dwa błazny i przykryłem skałę tak że ukwiał i błazny były w środku, nie miały jak wypłynąć.
 6. barto125

  Pierwsze morskie 160l+50 - póki co budżetowo

  Jak go kupiłem to postawiłem na tej skale co jest na środku, poszedł w lewo, obszedł cały zbiornik, wszedł na skałę po prawej i tam siedzi cały czas, raz jak kombinowałem z falownikami to przeniósł się o 10 cm w prawo.
 7. barto125

  Mini dolewka

  Nie lepiej automatyczną? https://www.nano-reef.com/forums/topic/373184-ato-cheap-safe-well-explained/ W bieda wersji zasilacz 5V, pompka i jeden pływak, uchwyt i mamy dolewkę za ~50 zł
 8. barto125

  Metoda uczenia błazenków aby zasiedlały ukwiały

  U mnie niestety nie zadziałało, wziąłem przeźroczysty pojemnik, złapałem błazny umieściłem je razem z ukwiałem, ale nawet do niego nie podpłynęły.
 9. barto125

  Pierwsze morskie 160l+50 - póki co budżetowo

  @Kmil W sumie skała na której jest briareum jest docelowo pod ukwiały/euphyliie, ma sporo fajnych wgłębień. Myślisz że mimo to lepiej zdjąć?
 10. barto125

  Pierwsze morskie 160l+50 - póki co budżetowo

  Mały update, dawno nic nie wrzucałem, ale akwarium cały czas żyje i ma się dobrze. Przede wszystkim pozbyłem się Acrossoty, rzeczywiście to cholerstwo się szybko rozrasta. A ze strat nieplanowanych niestety euphylia padła, podejrzewam przyczynił się do niej krab który co chwilę ją zrzucał... Zacząłem dozować bakterie microbe lift specjal blend, chyba dają radę, glony jakieś tam rosną, ale tragedii nie ma. Do komina trafił Sera silocate, raz w tygodniu dozuję również AF amino Mix 100% i AF vitality 100%. Z nowości, to do oświetlenia dołożyłem 2x T5 i pompę obiegową wymieniłem na DCS 3000Tak to wygląda: Wpadło też kilka nowych korali: Capnela i Sinularia: https://i.imgur.com/PSYVGl6.jpg Anthelia: https://i.imgur.com/M1ZbcNm.jpg Kolejna szczepka Briareum: https://i.imgur.com/zqZJLCD.jpg Xenia: https://i.imgur.com/egWUukB.jpg i Discosoma https://i.imgur.com/rz0bEJJ.jpg Quadri jak widać też dobrze się trzyma. https://i.imgur.com/UqIanOU.jpg Z życia doszedł jescze mitrax i krewetka czyszcząca: https://i.imgur.com/2VvlRgX.jpg A z rzeczy technicznych, automatyczna dolewka DIY ze zbiornikiem 30l: https://i.imgur.com/wyFS1JJ.jpg I również popełniłem uchwyt na watę do filtracji: (proszę nie patrzeć na brzydki wąż, tylko tymczasowo jest) https://i.imgur.com/c42oChR.jpg W planach na najbliższy czas zajęcie się oświetleniem, wygląda to tak, prowizorka totalna: https://i.imgur.com/fFCewfN.jpg Docelowo zetalighty wywalam, robię belkę led DIY i zamykam wszystko w jednej obudowie.
 11. barto125

  Pierwsze morskie 160l+50 - póki co budżetowo

  Bakterie leję, NO2 i NO3 nie wiem dlaczego nie pokazało, ale NO2 jest niewykrywalne, NO3 w granicach 10 jak mierzyłem ostatnio. NH4 nie mam testu. Z życia nie dopisałem, ale wpadła babka kopiąca, później ze zdjęciem podam łacińską nazwę. Do cyklu azotowego to mam chyba szczęście, w słodkowodnym tez zaczynałem z połową wody i wkładem do filtra z działającego akwa i cykl przeszedł bezobjawowo - po 2 tygodniach wpuściłem życie (od razu 15 sztuk) i przez dwa lata nic nie padło
 12. barto125

  Pierwsze morskie 160l+50 - póki co budżetowo

  Póki co wszystko ok, ale z ciekawości zrobiłem testy. Niskie PH jest wynikiem niskiego KH pewnie, niskie KH jest przez niski poziom Ca, ale skąd niski poziom Ca jak tam nie ma co go wciągać? Chyba że glony wapienne zaczynają się budować a ja ich nie widzę. Czy jest jakaś inna możliwa przyczyna tak niskich parametrów? Jadę póki co na soli sea salt od AF. Później zacznę dozować ballinga.
 13. barto125

  Pierwsze morskie 160l+50 - póki co budżetowo

  Tak, teraz jestem pewien, że jest to acrossota, póki co jest odizolowana, a w najbliższym czasie skałę oczyszczę mechanicznie i wygotuję/wykompię w RODI. Parametry póki co NO2, NO3 i PH4 0, bakterie leję Biodigest raz na tydzień. Cykl się nie zaczyna i powinienem wrzucić coś martwego/pokarmu żeby ruszyło, czy ze względu na połowę żywej skały i żywą wodę odbywa się bezobjawowo? Skała ustawiona raczej finalnie, ale jeszcze nie poklejona: W międzyczasie doszło trochę życia: - 2 ślimaki (Trochus histrio i rapana?) Na piasku widać coś brązowego delikatnie się dzieje, okrzemki? Szczepka briareum: I jeden krab: Jeszcze do kolekcji, zdjęcie sumpa:
 14. barto125

  Pierwsze morskie 160l+50 - póki co budżetowo

  @jaro37 wygląda to na xenie i słyszałem że jest to ekspansywne, ale docelowo planuję trzymać to na osobnym kawałku skały nie przyczepionym do niczego innego, czy mimo to jest ryzyko, że przejdzie na resztę?
 15. barto125

  Pierwsze morskie 160l+50 - póki co budżetowo

  Coś tam zaczyna ożywać ze skały Poza tym pełno malutkich robaczków podobnych do miniaturowych krewetek wychodzi ze skał gdy jest ciemno. NO2 i NO3 póki co niewykrywalne. Po jakim czasie cykl powinien się zacząć?
×