Skocz do zawartości

marking

Użytkownik
 • Zawartość

  54
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana marking w dniu 13 Luty 2017

Użytkownicy przyznają marking punkty reputacji!

Reputacja

1 Neutral

O marking

 • Tytuł
  Advanced Member

Informacje

 • Płeć
  Nie powiem
 • Akwarium
  220
 • Skąd
  Warszawa

Ostatnie wizyty

1041 wyświetleń profilu
 1. Odbiór TYLKO osobisty Warszawa może być Ochota, lub w Arkadii. Więcej informacji i ustalenie odbioru na PW. Lysmata amboinensis 60 zł/sztuka po 55 zł od 3 sztuk w górę Lysmata debelius 90 zł/sztuka po 80 zł od 3 sztuk w górę Lysmata kuekenthali 60 zł/sztuka - 200 zł za 4 sztuki Kraby pustelniki mniejsze i większe od 25 zł - 35 zł / sztuka (RÓŻNE GATUNKI) Krab porcelanowy FIOLETOWY 80 zł/sztuka (ma duże szczypce, ale tak jak oshimai odżywia się przez filtrowanie wody dodatkowymi mackami, a szczypcami nie robi nikomu krzywdy), z tego samego rodzaju co oshimai. Rurówki żółte, fioletowe i łaciate XL po 75 zł sztuka. 2 za 140, 3 za 200 od 4 w górę po 60 zł/sztuka. Piękny i dorodny ślimak mitra 50 zł Ślimaki na cyjano po 40 zł/sztuka Inne ślimaki trochus, tectus, strombus od 20 zł do 30 zł/sztuka.
 2. marking

  Seachem reef dip

  Ja jestem raczej za AF Protect DIP, ale Seachema nie używałem mówię szczerze.
 3. marking

  biale korzenie na żywej skale

  Fresz rurówki też to mogą być, ale nie widze nawet jednego pióropusza, u mnie np. lubiły dzikusy być w takim nurcie i też się majtały.
 4. marking

  biale korzenie na żywej skale

  Będą to pozostałości na żywej skale po jakims glonie, lub czym innym, a wije się dlatego, że jest cytkulacja w tamtym miejscu, to jest moje zdanie. Jak ci bardzo przeszkadza i masz możliwość wyciągnięcia, to gąbeczką taką do mycia naczyń powinno dać się tego pozbyć, choć ja bym zostawił, zwłaszcza że w morskim nigdy nie wiadomo do końca co to jest.
 5. marking

  do zamkniecia

  up
 6. marking

  do zamkniecia

  up
 7. Ładnie widać, że wcyhodzi baniak na prostą :). Ciekawe akwarium, choć chyba nie odważyłbym się bez odpieniacza przy takich koralach i takim zbiorniku :).
 8. marking

  do zamkniecia

  do zamkniecia
 9. marking

  Metoda uczenia błazenków aby zasiedlały ukwiały

  To chyba zależy w takim razie od tego jakie Ci się trafiły, albo z jakiego źródła, albo jak zareagowały na dany zbiornik, bo akurat co do tego "ruchliwsze" to nazwijmy, nie ma reguły.
 10. marking

  do zamkniecia

  UP
 11. marking

  do zamkniecia

  do zamkniecia
 12. marking

  Metoda uczenia błazenków aby zasiedlały ukwiały

  Przecież nikt się nie spiera Waldku ;), dobrze że opisałeś tą metodę. To wszystko oczywiście zależy od osobników, ale teraz mam np. małe czarne i standardowe i już w ukwiałach możę nie jakoś mocno, ale buszują. Co najśmieszniejsze, to że np. błazenek śmiga w ukwiale w jednym akwarium, nie oznacza, że w innym też będzie, bo takie cuda też widziałem ;).
 13. marking

  Metoda uczenia błazenków aby zasiedlały ukwiały

  Z tym się z Tobą całkowicie nie zgodzę, że nigdy. Miałem wiele par, które nie widziały ukwiała na oczy, potrafiły jednak po 2-3 latach (podkreślę LATACH), same zorientować się że powinny w czymś zamieszkać. Co do wytworzenia śluzu tak samo ma się to np. do koralowców jak Euphyllia. Własnie posiadana przeze mnie para, która na oczy nie widziała nic, zamieszkała po 2 latach najpierw w Sarcophytonie, później w Euphylli. Początkowo nie wiedziałem dlaczego pływają z opuchniętym pyskiem, a dopiero później rozmawiając ze znajomymi doszliśmy o co chodziło. Otóż samica i samiec podpływały do Euphylli, co zresztą udało mi się zaobserwować, brały w pysk polip i jakby go zasysały. To właśnie miało za zadanie wytworzyć (a przynajmniej takie informacje udało mi się zdobyć) odporność na "toksyczność" Euphylli. Co do powiedzenia "na siłę" było to raczej skeirowane do osób, które zamykają błazenki w ekstra małym pomieszczeniu, albo np. właśnie w doniczce, w której jest ukwiał, bo takie cuda też już niestety widziałem. Tyle jakby w temacie ode mnie :). Dobrego dzionka :).
 14. marking

  Zbyt wysokie zasolenie

  Obniż sobie zasolenie dolewając samej RO i ewentualnie preparaty typu kh plus, ca plus i mg plus, jeśli parametry miałyby Ci polecieć (Balling też się nadaje). Co do refraktometru ja zawsze mierzę także dodatkowo spławikiem, jakoś tak się nauczyłem.
 15. marking

  Metoda uczenia błazenków aby zasiedlały ukwiały

  Często jest tak, że ryby czasami same z siebie potrafią zamieszkać w ukwiale, czy innym koralu. Wydaje mi się, że takie uczenie na siłę nie jest dobre, ale to moje zdanie. Jak już koniecznie chcemy, to raczej skupiłbym się na jakimś kotniku większym zawieszanym w akwarium, gdzie przełożyłbym ryby wraz z ukwiałem, albo osobny zbiornik z ukwiałami i błazenkami do takiej nauki.
×