Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 2021.11.24 uwzględniając wszystkie działy

 1. 1 punkt
  Pod warunkiem że pozbędzie się też skały... zwłaszcza przy discosoma i rhodactisach Miękkie koralowce mogą stworzyć całkiem fajny fragment rafy, ale część z nich jest a właściwie bywa dość ekspansywna. Dlatego część miękkiej obsady choć znanej, lubianej bym jednak odradził zwłaszcza na początku a to głównie z powodu wspomnianej ekspansywności... @Oskar3131 Odnośnie ukwiałów odpowiedział Ariel - wypada dodać do tego iż owy idący sobie na spacer quadri w połączeniu z prostymi montiporami w baniaku może skutkować martwym lasem białych koralowców. A gdy powędruje do pompy cyrkulacyjnej w ramach zemsty zza grobu może bardziej narozrabiać.
 2. 1 punkt
  Łażą jak im coś nie pasuje , trzeba zabezpieczyć pompy cyrkulacyjne bo potrafią zmielić ukwiały , mogą zjeść rybę jeśli ta w niego wpłynie . Ps : to będzie twoje pierwsze akwarium jak podasz wymiary i oprzesz się na miękkich i kilka lps i jakiś ukwiał dla błaznów to nie będzie potrzeba niewiadomo jakiego sprzętu , jednak ze względu na wymiar baniaka i jego litraż nie oszczędzał bym zbytnio , tylko kupił dobry sprzęt z możliwością rozbudowy jak już załapiesz o co chodzi nie będziesz musiał wszystkiego wymieniać tylko dokupisz jakąś pompę - lampę i będziesz mógł mieć wszystko co chcesz .
 3. 1 punkt
  Sarcopython , lobophyton, pseudogorgonia, , sinularia. Tak. anthelia, briareum, xenia, zoanthus. Tak ale na odobnej skałce. ricordea, zoanthus można rozważać bo są ładne. rhodactis, discosoma, tę grupę określił bym plagą nie urażając właścicieli baniaków z miękką obsadą. O Parazoa i PTX lub PLTX warto poczytać bo ryzyko jest. Choć sam mam je w zbiorniku. To odradzam i podciągam pod plagę. Co bym doradził do pokolorowania zbiornika to Euphyllia, Duncanopsammia, Caulastraea, Lobophyllia, Fungia, Acanthastrea czy też Blastomusa, Cyphastrea. Tradycyjne "Domki nemo" czyli ukwiały odradzam. Ich ewentualna wędrówka w połączeniu z cyrkulatorami może przyspożyć kłopotów.
 4. 1 punkt
  @Oskar3131 powiedz proszę co za sprzęt chcesz mieć : Lampa / lampy Odpieniacz ? filtracje / złoże pompy : cyrkulacyjne / obiegowa skała : sztuczna / sucha naturalna ? Przepraszam że zapytałem i nie mam aż tak dużego baniaka . Masz też chęć bardziej na ryby , więc w tej kwestii filtracja może być łatwa w obsłudze , jeśli do tego masz zamiar mieć jakiś ukwiał i nemo ( przepraszam za nazwę , ale lubię ją ) , oraz jakieś miękkie to i tak musisz się określić , bo będzie to od ciebie wymagało inwestycji w światełko . Ale jeśli dobrze wszystko opiszesz i trochę poczytasz , można wedłóg twojej idei coś mądrego doradzić i nie pójdziesz z torbami . Chwialek tobie doradził co do obsady rybnej , ale ja coś zauważyłem i chyba to twoje pierwsze akwarium morskie . Ale oczywiście mogę się mylić . Opisz proszę jak ty to widzisz od strony baniaka , czyli to o co zapytałem , jeśli czegoś nie wiesz to napisz . O obsadę nie pomogę , bo nie każdemu wszystko się podoba .
 5. 1 punkt
  Jako właściciel i inwestor to zależy głównie od Twojej inwencji twórczej. Temat zbyt obszerny by zastosować wodolejstwo wypowiedzi, zatem może ułatwisz nam zadanie pisząc co Ci się podoba w akwarystyce morskiej jakiś przykład akwarium które chciałbyś odwzorować u Siebie i co skłoniło Cię do założenia akwarium morskiego? Do jakiego widoku chciałbyś dążyć... W ciemno mogę polecić Zebrasoma Flavescens, Zebrasoma Xanthurum, Acanthurus Pyroferus, lub A. Japonicus, lub A. Leucosternon, Halichoeres chrysus, 2szt Pterapogon kauderni, 1szt Salarias ramosus, 2szt Amphiprion ocellaris. Jeśli dasz piasek to Valenciennea sexguttata... w nieco późniejszym terminie obsadę można by uzupełnić o Synchiropus Splendidus.... i człowiek tak może płynąć dalej w wymienianiu i proponowaniu obsady... tylko to właśnie Ty tworzysz swój pokojowy krajobraz domowej rafy.
×