Skocz do zawartości
smithpl

Oświetlenie LED - moda na testy :-)

Rekomendowane odpowiedzi

mało tego jeszcze "w papierki zawija" - jednym słowem świstak. Jakby co to to sie nazywa "selekcjonowaniem". W internecie można znaleźć kobyły na ten temat pod hasłem "BIN coding". Dla przykładu = http://www.cree.com/products/pdf/XLamp7090XR-E_B&L.pdf miłego czytania.

Super że będziesz na zlocie będzie sie z kim porównać i o to chodzi tylko nie zapomnij lampy zabrać

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:biggrin:Szkoda myślałem że sie poznamy osobiście wszak mieszkasz w tych okolicach a ja muszę pokonać 650 km ale nic straconego wyślij szpiega:biggrin:

A teraz tak poważnie to szkoda chciałem pogadać o LED myślałem że coś mi podpowiesz jak zobaczysz, podam Ci więc wszystkie dane i oceń może coś podpowiesz bo widzę że znasz sie na tym

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kusi mnie zrobienie lampy LED.

Chcialbym w jednym obwodzie miec powiedzmy 8 diod 3w,1000mA 3,7V. rozumiem ze przed diodami umieszczam driver o max 1000mA lub nieco nizej. Do drivera jest podlaczony zasilacz i tu sie pojawia moje pytanie. Jakie parametry musi posiadac zasilacz do takiego ukladu? 8A i okolo 30V ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro czy do tych świetlówek trzeba dokupić jakiś zasilacz?? daj znać jak je zamontujesz i napisz jak się sprawują (nie wiem co masz w swoim zbiorniku, ale moim zdaniem 60W LED to mało na 250L, powinno być ok 100W, przynajmniej tak wynika z dotychczasowych doświadczeń)

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza nie trzeba,podlacza sie bezposrednio pod 230v,a same ledy nie bada swiecic,nie podoba mi sie swiatlo z samych ledow,swiecic beda jeszcze 3 swietlowki t5 39w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaro czy do tych świetlówek trzeba dokupić jakiś zasilacz?? daj znać jak je zamontujesz i napisz jak się sprawują (nie wiem co masz w swoim zbiorniku, ale moim zdaniem 60W LED to mało na 250L, powinno być ok 100W, przynajmniej tak wynika z dotychczasowych doświadczeń)

Pozdrawiam

Tomek

Nie sugerujcie się mocą tylko ilością lumenów u mnie 55 W zastępuje 250 hqi

ze znakomitym efektem, raczej jakość Led ma duże znaczenie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro37, kupiłeś te Świetlówka LED T8 HiPower Led 90cm 14,000K ?? co o nich sądzisz? może pokażesz akwa oświetlone tylko nimi(prv)? mam aktualnie z RS 15W 60cm i 2xT8 18W które chce zmienić na LEDy, a te z erybki są tańsze, działają bez zasilacza, przy czym mniej mocy na cm.. proszę o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie sugerujcie się mocą tylko ilością lumenów u mnie 55 W zastępuje 250 hqi

ze znakomitym efektem, raczej jakość Led ma duże znaczenie

pozdrawiam

Sławomir, czy mogę zobaczyć opis Twojej lampy, na jakich jest ledach i driverach?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×