Skocz do zawartości
smithpl

Hodowla phyto i zoo planktonu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupisz u nanokaczora z NR. Ja mam od niego fito i uruchomioną hodowlę.

Teraz myślę o zooplanktonie też od niego. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niego nie mogę się doczekać odpowiedzi . Daj znać jak będziesz miał jeszcze zoo :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do sprzedania brachionusa 15zł za 0,5l+10zł przesyłka,jak ktos chętny to proszę pisać . :whistling: pozdrawiam

P.S.w niedługim czasie także dostępne będą widłonogi :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam fito ładnie pracuje zooplankton kupiony porcja startowa i potrzebuję waszej pomocy mam 0,5 litra zooplanktony ile mam dolewać fito i jak często i co dalej robić żeby nic nie spartolić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako zielony w temacie - może głupie pytanie. Hodujecie fito jako pokarm dla zooplanktonu. Rozumiem. Dopiero zoop. traktujecie jako pokarm dla korali lub narybku? czy tak? - czemu pytam - może sie mylę ale jeśli w akwa żyje coś z zooplanktonu to może fito też przydałoby się dozować dla podtrzymania tego co w baniaczku żyje. Jeśli źle kombinuję to proszę o sprostowanie, bo może takim działaniem zrobiłbym więcej szkody niż pożytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najnowsza moda w akwarystyce, lanie fito i hodowla zoo.

Być może robi to jakąś rewelację w zbiornikach niefoto, jednak w swoim nie widziałem szału i zrezygnowałem po kilku miesiącach.

Tak czy tak całe wlane fito wyląduje w odpieniaczu...

Odwiedzam regularnie profesjonalną hodowlę i oni mają całe cysterny fito i zoo, ale karmią tym narybek... a tak czy lać do normalnego baniaka jest jakiś sens to przyznam że z własnego doświadczenia nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chłopski rozum - plankton czy fito czy foto powinien poprawiać równowagę biologiczną i "poprawiać" sytuacje w zbiorniku. W końcu uzupełnialibyśmy brakujące ogniwa w łańcuchu pokarmowym. Ale może korale są bardziej selektywne i korzystają tylko z specyficznej grupy gatunkowej planktonu? Co innego narybek - tu można zastosować "zamienniki" pokarmowe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoo bedzie juz niedlugo narazie sie legnie smile.gif

Co do preparatow Grotecha hm ostatni zakup 3 szt okazal sie totalnym niewypalem raz ze stracona kasa dwa szkoda czasu jaki zajelo proba ich wylegu

Prawdopodobnie w butlach cale zycie bylo martwe

Wiec jesli ktos bedzie mial problemy z tym srodkiem najprawdopodobniej trafil na to samo co ja

Dopiero szczepy przywiezione z niemiec zaowocowaly swietnym efektem

 

Czesc

A wiesz jakie masz gatunki, mam na mysli fito....mozesz podeslac mi info na filiph_k@ymail.com

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię rozczarować, ale w Polsce dostępny jest tylko Nanochloropsis i wrotki (Brachionys plicatilis szczep L) Wrotki wyhodowałam sama z 1 sztuki-mozna kupiś w woreczku i jak się znajdzie jakiegoś żywego to odłowic pipetą.

Od kilku lat próbuję kupić widłonogi pływająe w toni, czy inny gatunek glonów. Ale to fata - morgana. Jak piszesz do kogoś, to zwykle nie ma , sam potrzebuje, albo hodowla padła. A do zapoczątkowania hodowli wystarczy 1 samica z jajami . Glonów to już musi być kieliszek :) 

Widłonogów jest hodowanych sporo gatunków. Wrotki - podobno istnieje szczep SS ktory jest dużo mniejszy używa się go do karmienia małych larw ryb, np Gobiodonów.

kiedyś na nano proponowałam wspólny zakup w UK -bo przesyłka prawie 300zł, ale nie było chętnych. 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo przywiozę trochę widłonogów, także za jakiś czas będą dostępne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phyto zlewasz jak bedziesz mial juz gesta kulure mieszasz porcje z solanka

To co ma byc matecznikiem nie moze byc geste

Przechowujesz w lodowce okolo 7 stopni ponoc najbardziej optymalna temperatura

Trwalosc takiego matecznika to srednio 3 miesiace ale i doczytalem ze nawet przetrzymuja 9 miesiecy

Zoo karmisz phyto ale jak bedziesz dawal tylko phyto Nannochloropsis salina bedzie ono miernej jakosci

 

 

Można precyzyjniej określić czym dodatkowo  karmić skoro samym fito hodujemy niskiej jakości pokarm???Dzięki

 

Edytowane przez adianosss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niestety nie ma z kim pogadać.  No i temat hodowla fito i zooplanktonu jest prawie tak ogólna jak akwarium  morskie.  

Kupiłam sobie (a co, zaszalałam) Arcatia tonsa.  Buteleczka 20funtów i przesyłka  tez coś tak.  W buteleczce  200 ml było ze 40 sztuk  widłonogów.  Przez trzy miesiące padały i w końcu nic nie zostało. 

Hodowlę Tigriopus mam chyba juz pół roku. Mogę napisać, że mam dwa razy tyle ile na początku.   Czyli za rok starczy na jedno dobre nażarcie  dla mandaryna.

Największy problem jest z fito.   Bo nawet nie wiadomo co rośnie,  ile tego (bo w artykułach podają oczywiscie liczbe komórek na ml, a tak to można  sobie wrotki policzyć) o koszcie odpowiedniego nawozu nie wspominając. 

Tematem jestem zainteresowana, ale jak to praktycznie ogarnąć?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×