Skocz do zawartości
smithpl

Hodowla phyto i zoo planktonu

Rekomendowane odpowiedzi

Z samego fito faktycznie nie ma duzo pozytku ale w polaczeniu z zoo daje juz niezle efekty

osobiscie fito grotecha jak dla mnie nie nalezy do idealnych ale jest tez potrzebne bo ma odpowiednia wielkosc uzupelniajac inne gatunki ktore roznia sie wlasnie miedzy innymi wielkoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w różnych miejscach piszą że im niższa temperatura tym lepiej, pytanie tylko jaka ??

Ja chciałbym to hodować w garażu mam tam od 5 do 8 stopni o tej porze roku, czy ta temperatura nie jest za niska??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym aktualizować temat smith możesz napisać jakie spostrzeżenia ?? już jest dość sporo czasu chwiałbym hodować zoo i phyto tylko pytanie czy to się w ogóle opłaca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również zamierzam hodowle tylko, że fitoplanktonu oraz artemie. Fito jak pożywka dla artemi oczywiście :D Mogę prosić o jakieś wskazówki do tego typu hodowli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co ci hodowla artemii?? Albo inaczej po co ci wzbogacona duża artemia skoro świeżo wylęgnięta jest całkiem niezła?

instrukcje do fito masz w linku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to aby wykarmić mandaryna. A bez fito artemia długo nie pożyje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mandaryn powinien jeść mrożonki.

Artemia bardzo długo rośnie i nie jest zbyt "pożywna". Mandaryn będzie dużo jej jadł i trudno ci będzie wyhodować duże ilości dużej artemii. Zresztą wyrośniętą artemię można kupić i taką możesz wzbogacać.

Myślę że lepiej zrobić hodowlę kiełży, mysis itp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zoo się hoduje tak jak fito??? czyli napowietrzanie , fito jako amciu, i światło ??? chciałbym hodować wrotki ale czy to ma sens ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mandaryn powinien jeść mrożonki.

Tak i jeszcze powinien pływać na widoku i pomagać przy czyszczeniu akwarium.

Niestety większość mandarynów Twoje powinien ma bardzo glęboko i nie chce jeść mrożonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak i jeszcze powinien pływać na widoku i pomagać przy czyszczeniu akwarium.

Niestety większość mandarynów Twoje powinien ma bardzo glęboko i nie chce jeść mrożonek

Zależy co przez czyszczenie rozumiesz. Jeśli kiełże albo wirki w akwarium są dla ciebie brudem [dla mnie kiełże są spoko ale wirki strasznie mnie denerwują] to napewno mandaryn pomoże w czyszczeniu. :)

I będzie pływał na widoku jak zrobisz akwarium, w którym nie będzie gruzowiska i nie będzie miał się gdzie schować. B)

Jeśli kupujesz mandaryna który nie chce mrożonego to chyba powinieneś się do tego przygotować... Zanim hodowla ci się rozwinie to minie z miesiąc. . Znajdź w googlach stronę o konikach morskich [pierwsza największa która ci wyskoczy z królową brytyjską na banerze] tam masz instrukcje hodowli kiełży mysis wrotków widłonogów itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim się rozwinie będę karmił artemią z sklepu (żywą). Angielska strona... :) w dodatku żeby coś znaleźć trzeba być zarejestrowanym. Jak tak o tym gadasz to nie możesz tutaj napisać jak się do hoduje? Wystarczą na początek kiełże z akwa (mojego) jakaś pożywka dla nich, jaka? Płaski zbiornik, woda mocno napowietrzona... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daimen zooplankton hodujesz tak samo jak fito

Warunki te same solanka plus napowietrzanie ( głównie chodzi tu o ruch wody ) ja osobiście używam czystej świeżej solanki ale można też wykorzystać wode z podmian ( ale tu istaniej większe ryzyko zainfekowania czymś hodowli ) do całości niewielkie światełko byle coś tam świeciło , woda temperatura 15-20 stopni wiecej nie trzeba

Najgorszym warunkiem hodowli jest karmienie zooplanktonu niestety musimy mieć zapasy fito które będziemy wlewać

Czyli bez hodowli fito nie bedziesz mial hodowli zooplanktonu

Ktoś pisał o karmieniu mrożonym fito ale jakoś to do mnie nie przemawia i nie bardzo w to wierze przeciz rozmrożone martwe fito wrzucone do "ciepłej" wody zaraz zacznie się rozkładać a zoo przecież nie zdąży w 5 minut wciągnąć tego co wrzucilismy więc odda do wody wszystko co ma w sobie

Nie chciał bym póżniej wlewać takiej mikstury do zbiornika

Z hodowli zooplanktonu najbardziej skorzystają korale ale jeśli mamy małe koniki lub narybek to też sie nadaje

Sorrka za jakość fotek :) wszystkie te małe białe paprochy to brachionus

3222_thumb.attach

3223_thumb.attach

3224_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thcskiba dziękuje ,dziękuje ,dziękuje!!!! :) nareszcie przyznam się ,że chciałem od Ciebie zakupić na początek i zacząć hodowle ;], jeszcze raz dzięki w końcu konkretny post B), a możesz mi napisać karmisz u siebie korale zoo , jakieś spostrzeżenia :D mógłbyś mi jeszcze to napisać??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoduje jeszcze ktoś ? Jakieś rady dla początkującego ? Gdzie dostać zoo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×