Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

HELP

Dostałem właśnie takie małe utrudnienie od mojej lepszej połowy przy planowaniu baniaka: "bezwzględnie mają być niewidoczne wszelkie elementy techniczne w zbiorniku i w żadnym wypadku ma nic nie być z osprzętu mocowane do ścian na widoku..."

 

 -- macie może jakieś pomysły jak z tego wybrnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka opcja nie przejdzie :)     a tak serio jest jakiś sposób albo metoda montażu?  (nie liczę ceramiki do TUNZE bo to półśrodek, na szybie i tak jest kółko mocujące)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiasz komin na srodku zbiornika i obudowujesz go skala.

innej opcji nie widze w takim wypadku.

nie wiem ile miejsca planujesz na zbiornik i jakie ma miec wymiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi, ale co ma komin do maskowania pomp cyrkulacyjnych? no chyba ze porobić w nim otwory i tam wsadzić pompy cyrkulacyjne , swoją drogą tez myślałem o takim rozwiązaniu tylko bałem się ze komin po środku akwa będzie bardziej szpecił niż pompy na ścianach akwa i przelew. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobieta stawia ci warunki nie do przyjecia,czas zmienić kobietę,no dobra zartowałem,ale napewno musisz wytłumaczyć jej że pompy cyrkulacyjne to konieczność i bez tego akwarium morskie nie moze funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi z założenia baniak ma nie przekroczyć 100x60 podstawy, wysookość 65 i obserwacja z 2 stron.  myślałem komin dać an bocznej ścianie albo w rogu, jeśli by był na bocznej to przy dpowiednim obudowaniu 2 pompy ukryje ale to ciągle 1 strona a wypadało by coś dać z naprzeciwka, chyba że bawiliście się w pompę umieszczaną wewnątrz słupa skały?  (tak... wiem...  kombinuję ale proszę o konstruktywne rady)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob 80x80 ogladane z 4 stron z kominem na srodku obudowanym skalami :)

wszystko wtedy jestes w stanie ukryc w wewnetrznym kominie i masz ladny szescian z woda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Może być akwarium z kominem zewnętrznym i wvaveboxem w kominie . 

2. pompa vortecha mniej widoczna  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczynałem się zastanawiać czy byłoby jakimś rozwiązaniem wzięcie suchej skały na warsztat o wyrzeźbienie czegoś takiego jak zaproponował rysio. I to może być dobra alternatywa bo baniak będzie stał narożnie czyli na 2 ścianach mogę działać ale chodziło o zamaskowanie mechaniki... Pytanie tylko czy mocowanie pompki utrzyma ciężar powieszonego kawałka skały?

 

co do komina po środku to taka konstrukcja swego czasu była w fastfoodzie na Matecznym w Krakowie ... nie wiem czy nadal tam jest ale z tego co pamiętam to baniak był znacznie większy niż 80x80 i mimo sporych romiarów obudowany centralny komin dla mnie osobiście dawał wrażenie że jest to spore porośnięte gruzowisko za szkłem pozostawiając stosunkowo mało miejsca dla bardziej ruchliwych mieszkańców. Wizualnie było po prostu cisano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Pytanie tylko czy mocowanie pompki utrzyma ciężar powieszonego kawałka skały?

 

Nie utrzyma.

Kiedyś kombinowałem z zamaskowaniem pomp przy użyciu takiego czegoś.

http://www.rybarium.pl/uchwyt-do-skaly-reef-holder.html

Ale ze względu na konserwacje pomp dałem sobie na luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jednak tak do końca nie odrzucał opcji zmiany kobiety. Może to być łatwiejsza opcja. Wtedy będziesz mógł postawić 2x większy zbiornik bez takich udziwnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja zmiany kobiety definitywnie nie wchodzi w grę :) 

 

stanęło na małym kompromisie i po paru dniach liczenia przepływów, projektowania rurek klejenia i rzeźbienia i układania w skale mogę powiedzieć że konstrukcja stoi, akwa się zalewa (niestety RO produkuje się masakrycznie wolno :) ) - wieczorkiem wrzucę fotki i krótki opis projektu - mam nadzieję że przeżyje starcie z rzeczywistością... i krytyką forumowiczów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień kobietę na mądrzejszą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień kobietę na mądrzejszą 

Właśnie go do tego namawiam, ale chyba się jednak uparł. Ale jak już nie chce jej zmienić to powinien chociaż pokazać kto jest szefem. Co to Seksmisja czy jak ?? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męzczyzna musi byc twardziochem a nie mięciochem,bo mięciochów to kobiety szybko rzucają.

Więc sie lepiej chłopie ogarnij i zacznij decydować, bo to kobieta prędzej zmieni Ciebie niz Ty ją.

Czekamy na fotki,ciekawe co tam wymodziłeś,żeby usatysfakcjonować swoją kobietę i zwierzęta rafowe razem.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×