Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją droga to czy tego typu maskowania nie zakłócają swobodnego dopływania wody do falownika ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Tunze lipy by nie robił.

Myślenie życzeniowe ale fakt oni chyba odpieniaczy na kostkach lipowych nie robią ;-). To mój do niedawna AM był na takiej kostce. Zatem trzeba tylko podpatrzeć ich rozwiązani i na potęgę robić do innych odpieniaczy. Biznes zapewniony. Sporo ludzi na to czeka bo wydaje się to idealnym rozwiązaniem na zbyt tuptające ukwiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mają uniwersalną skałkę (ceramika) w Aquario - chyba do części koralii pasowały ale raczej do mniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mają uniwersalną skałkę (ceramika) w Aquario - chyba do części koralii pasowały ale raczej do mniejszych.

O ja chrumolę - prawie 100 zł ?  Aquario ostatnio coś w piórka obrasta. Kiedyś byli tańsi od innego sklepu z niedalekiej okolicy  - dziś już niestety nie są.  Trzeba porównywać ceny bo często gęsto maja drożej. Jedynie to, ze maja produkty mniej markowych marek to im na ogromny plus. Nie każdy musi być fanem Tunze. Za taką kasiorkę to solidny kawał suchej skały da się kupić a następnie pracowicie dłutkiem wyrzeźbić odpowiednie otwory do tego klejem lub nawet przyssawkami do szyby zamocować i jeszcze na piwko lub nawet winko po dobrze wykonanej dłubaninie zostanie trochę grosza. Oj psują się strasznie psują. Do tego oczywiście dojazd do nich w centrum Katowic jest prawie zawsze  jakimiś korkami okupiony. Dobrze, że jakoś zawsze się uda na ich parking autkiem wbić.

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem opis baniaka i fotki jak rozwiązałem kwestię zamaskowania pompy:

http://aqua-reef.pl/topic/8393-315l-krak%C3%B3w-%C5%BC%C4%85da-dost%C4%99pu-do-morza-a-przynajmniej-jego-namiastki/

 

Cyrkulacja jest schowana w ciemnym kącie za konstrukcją - pewnie będzie wędrować zależnie od rozwoju sytuacji ale to się zobaczy, Dodatkowo konstrukcja skały oparta jest o szkielet którym płynie obieg. Jedynym widocznym elementem jest dysza z boku (po lewej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest coś co nazywają eductor - takie ustrojstwo wykorzystujące hydrodynamikę do zwiększenia przepływu wokół strumienia wydostającego się z dyszy - np w erybce można kupić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest coś co nazywają eductor - takie ustrojstwo wykorzystujące hydrodynamikę do zwiększenia przepływu wokół strumienia wydostającego się z dyszy - np w erybce można kupić 

Chwila skoro nakrętki cale itp to nie jest to na cyrkulator tylko na pompę obiegową? Obiegówki tez  można użyć do zrobienia cyrkulacji właśnie przez Loc-Line. Tylko to wali po kieszeni jak nie powiem co. Teoretyzując np do mnie gdzie obieg ok 26 tyś litrów nawet dzieląc to na 4 bo niby max tyle ten wynalazek zwiększa wydajność to musiałbym mieć obiegówkę 6500 albo 2x 3300. Do tego prawie 200 zł te gadżety to kurcze razem ponad 1 tysiak. Dobrze piszę ??? Nie wspominając o zajętym miejscu w zbiorniku. Chyba bym jednak zainwestował te kasę inaczej. Za połowę lub nawet 3/4 tej kasy kupił kobiecie coś z biżuterii by się zgodziła na zwykłe pompy a za resztę klasyczny sprzęt do akwarium. A tak topisz całą kasę w wodzie Ale wybór wasz oczywiście ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co opisałem to wariant pozytywny. Bo gdyby przyjąć, ze te 26000 cyrkulacji dzielić na 3 to pompa musiałaby mieć ok   9000 tyś l/h a tu już koszty rosną lawinowo i idą w tysiące złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie nie zamierzam ubić całej cyrkulacji. założyłem tę dyszę bo trafiła się bardzo dobra okazja :)   jak się nie sprawdzi to ją eksmituję na rzecz pojedynczej dyszy loc-line

Edytowane przez krk_258

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale nadal pytam czy dobrze zrozumiałem czy coś źle z ta cyrkulacją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zle,tylko drozej w eksploatacji,bo pompy strumieniowe dużo mniej prądu biorą niz mocna obiegówka.A ze rure masz do samego dna,to musisz dac bardzo mocną pompe,by pokonać wysokość słupa wody.

Edytowane przez jaro37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałem racje. Lepiej kobietę przekupić czymś bo to 1 razowy wydatek niż potem długie lata drenować budżet domowy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×