Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam cyrkulałki od Tunze'go > model 6095. mają rezydować na szkle z wklejką z Lacobel'u, co daje razem grubość ~ 18 mm.

przymiarka magnesów bez hamulców pozycjonujących i pompy przełożyła się na 'grawitacyjny zjazd' po szybie   :(

chciałem zamienić na 6105 ale dostałem info, że ichnie magnesy, to również 'siła' jedynie do 15 mm grubości szkła ...

ktoś może przerabiał temat i sobie poradził z taką zagwózdką ?

 

p.s. znalazłem magnes rozszerzający do 20 mm, tylko nie wiem czy jego podmiana w miejsce oryginalnego z 6095 zapewni siłę trzymania  nie do zjechania   ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tego dodatkowego magnesu, więc nie mogę powiedzieć, czy na pewno utrzyma. Teoretycznie, jeśli producent tak napisał...
Z drugiej strony, może wystarczy kupić odpowiedni magnes neodymowy? Na pewno cena będzie milsza dla portfela, a skuteczność podobna.
Można dodatkowo nakleić na niego jakąś gumę, czy tkaninę, która pewnie poprawi "trzymanie" na szkle i zapobiegnie zarysowaniom.

Edytowane przez Flipper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na razie szukam rozwiązań oferowanych przez producenta ... 

chodzi tylko o to, żeby info podał bezpośredni użytkujący podmieniony magnes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te magnesy z pompami 6205 i z szyby 19mm nie spadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjabłonski, jeśli możesz sprawdzić trzymanie tego rozszerzającego magnesu (6205.501) i zapiąć go z cyrkulałką 6095, to byłbym wdzięczny   :)

 

p.s. wiem, marudzę ale wydaje mi się, że średnica magnesu 6095 po stronie 'mokrej' jest mniejsza niż w 6205.

czy czasem nie będzie to miało wpływu na pewność chwytu takiego zestawu ...  dzięki   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero za tydzień będę mógł sprawdzić, poszukaj po Tunze magnet holder z serii 62 często trafiają się tanio używane. Ja takie kupiłem kiedyś za 40 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś pisałem o magnesach w moich tunze i dopiero przypadek sprawił,że dowiedziałem się,że mam nie te co trzeba,słabsze.Złożyłem reklamacje i wymienili mi.Co do magnesów neodymowych to odpowiedziej wielkości będą kosztować chyba więcej niż oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosowanie magnesu z link'a z 1'ego post'u przyniosło pozytywny rezultat   :)

20 mm grubości magnes, to jednak trzymanie nie do zjechania   :yes:

można uznać zatem temat za wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×