Skocz do zawartości
sivczenko

Marzenie !!! :-)

Rekomendowane odpowiedzi

przypomnijcie mi sie po 15XII bo wcześniej nie dam rady a wrócimy do tematu.....a i przed 21XII - bo to koniec świata....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie:)

a mam takie pytanie jeszcze czy filtr ro+di to filtr który ma być np. zamontowany na stałe pod akwarium i do niego musi być podprowadzona woda i wszystkie zawory?? czy filtr ten wyciągam z szafki podłączam dolewam wody tyle ile brakuje i chowie go do szafki i tak dalej??

nie umię znaleźć nic na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr możesz zamontować gdzie chcesz, niekoniecznie pod akwarium. Możesz go podłączać i odłączać od sieci wodociągowej, tylko pytanie po co?

Edytowane przez Piotr34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym odłączaniem to nie do końca chyba bo jak DI wyschnie to będzie kupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym odłączaniem to nie do końca chyba bo jak DI wyschnie to będzie kupa

Wodę można zostawić w korpusach, ale tak czy inaczej nie ma to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego że trzeba specjalnie ciągnąć całą sieć wode i zawory np do pokoju pod akwarium zeby tego nie odłączać.Ja mieszkam w bloku i teraz podciągnięcie wody do pokoju tam gdzie do celowo ma stac akwarium to troche jak robienie remontu mieszkania od podstaw! :( dlatego pytałem właśnie o tę sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt możesz postawić gdzieś gdzie masz wodę i trochę miejsca (pod zlewem na przykład), a pod akwarium pociągnąć tylko wężyk z RO a to da się zrobić bez remontu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego - bo do końca nie zrozumiałem twego pytania więc jeśli ma wypowiedź będzie zbyt oczywista to wybacz ale domyślałem się że nie za bardzo wiesz jak to ustrojstwo zamontować. Filtr "produkuje" wodę do zbiornika z którego dopiero czerpiesz wodę w celu uzupełnienia jej braków powstałych w wyniku parowania. To po pierwsze. Po 2 - do innego zbiornika ścieka woda do "produkcji" solanki do podmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

znow mam pare pytań do Was a mianowicie : czy do 120 litrowego akwarium może być i czy wystarczy kaskada FZN-3 ??

a drugim moim pytaniem jest to czy w zestawach nano reef nie ma nigdzie filtra RO czy to ta kaskada zastepuje ten RO?? bo nigdzie nie ma wstawki o tym filtrze i czy w takim nano reef nie podmienia sie wody??

Pytam ponieważ jak bedę stawiał 120 litrów to jak to sie ma do tej kaskady i RO?/

dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

znow mam pare pytań do Was a mianowicie : czy do 120 litrowego akwarium może być i czy wystarczy kaskada FZN-3 ??

a drugim moim pytaniem jest to czy w zestawach nano reef nie ma nigdzie filtra RO czy to ta kaskada zastepuje ten RO?? bo nigdzie nie ma wstawki o tym filtrze i czy w takim nano reef nie podmienia sie wody??

Pytam ponieważ jak bedę stawiał 120 litrów to jak to sie ma do tej kaskady i RO?/

dzięki z góry

czy ty w ogóle czytałeś coś na temat Akwarystyki Morskiej - podstawy

http://nano-reef.pl/topic/28929-maly-slownik-pojec/

http://nano-reef.pl/topic/10472-przykladowy-projekt-akwarium-morskiego/

http://nano-reef.pl/topic/4205-faq-czyli-co-powiniennes-wiedziec-na-pocztatku/

http://nano-reef.pl/topic/10671-co-robic-a-czego-nie-robic-w-akwarium-morskim-%26-8211%3B-praktyka/

poczytaj - przemyśl - pytaj

bo na razie to idziesz w kierunku ......

Daniel

p.s

do mod.sorrki że linki z drugiego forum ,ale się czyta takie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, Jednak powstanie moja solanka w nie długim czasie. Właśnie sprzedaję swoja 500litrową tanganikę i bede stawiał solanke :) :) już nie moge sie doczekać. Będe stawiał taki baniak 120/60/50 proszę powiedzcie czy dobre wymiary czy zmienić bo jeszcze nei zamówiłem. I pytanie moje czy komin robić w srodku czy zrobić na zewnątrz?? Jakie osietlenie zrobić do tego i jaki odpieniacz musiałby być do takiego litrazu??

Dajcie znac bo to juz za niedługo :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od budżetu i od tego co chcesz mieć w akwarium, ja komin mam zewnętrzny i sobie chwale, ale możesz zrobić wewnętrzny i też będzie dobrze. Wymiary są ok :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak nie znam sie na nazwach tych wszystkich raf ale bede ciał mięc może z 10 rybek jakiś różnych no i pare rodzai tej rafy ale tak jak mówie nie znam sie na nazwach

ale pomału na razie chce sprzet skompletować akwarium , oświetlenie ,odpieniacz no i filtr ro. Doradźcie mi jakie swietlówki i czy odpieniacz musi być jakiś wypasiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sivczenko, nie odbierz tego źle, ale wydaje mi się że powinieneś jeszcze sporo poczytać, a najlepiej to umów się z kimś w okolicy kto ma zbiornik dłuższy czas, wpadnij do niego z piwkiem, niech Ci wyłoży podstawy, bo podstaw właśnie Ci brakuje, a bez tego nie pojedziesz. Wiesz już jak działa filtr RO?

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×