Skocz do zawartości
lukaszra

okrzemki po raz 2 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Preparaty do ballinga raczej nie mają wpływu na wykwit cyjano bakterii.

Postaraj się mniej wkładać łapy do zbiornika,ogranicz podmiany i czekaj:)

Cyjano to takie dziadostwoże ,że ciężko jest jednoznacznie określić przyczynę jego występowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobilem test na Sio3 ,,, wartosc praktycznie zero

nie wiem jaki test robiłeś - jeśli saliferta kolorometryczny to jest on bardzo bardzo niedoskonały

trzeba zrobić na dużej hance - wtedy poznasz prawdziwe wartości

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki test robiłeś - jeśli saliferta kolorometryczny to jest on bardzo bardzo niedoskonały

trzeba zrobić na dużej hance - wtedy poznasz prawdziwe wartości

pzd

SERA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... a co lejesz na wapno magnez i kh? jakiś balling? cokolwiek? zupełnie nic?

JESCZE NIC NIE LALEM \SOL ATI PONOC BDZO BOGATA PRZY PODMIANKACH NIC A NIC WIECEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ballinga i cyjano to nie do konca sie zgodze BigW;) u mnie caly syf wynikal jak mniemam z dodawania soli bez soli... Skonczylem z tym to i cyjano odeszlo raz na zawsze;) testy sera to wlasciwie najgorsze dziadostwo... a przepraszam jest jeszcze wiekszy badziew z zooleka i jbl;P ale tak powaznie to testy seachem i ew red sea najlepsze.... TM nie takie zle a salifert to zalezy od partii, roznie z nimi bywa;P tutaj jednak mamy cyjano wiec poziom krzemianow raczej nie jest najwazniejszy... Jak nic nie dozujesz to ok, mniemam ze masz bardzo swiezy baniak i wlasciwie to normalne;) czekac, moze troche pokombinowac z cyrkulacja;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ballinga i cyjano to nie do konca sie zgodze BigW;) u mnie caly syf wynikal jak mniemam z dodawania soli bez soli... Skonczylem z tym to i cyjano odeszlo raz na zawsze;) testy sera to wlasciwie najgorsze dziadostwo... a przepraszam jest jeszcze wiekszy badziew z zooleka i jbl;P ale tak powaznie to testy seachem i ew red sea najlepsze.... TM nie takie zle a salifert to zalezy od partii, roznie z nimi bywa;P tutaj jednak mamy cyjano wiec poziom krzemianow raczej nie jest najwazniejszy... Jak nic nie dozujesz to ok, mniemam ze masz bardzo swiezy baniak i wlasciwie to normalne;) czekac, moze troche pokombinowac z cyrkulacja;)

cyrkulacja na nie tak ?? ale one sa na koralu wiec nie za bdzo bo pozrywa tkanke wlasioe tak bylo wczesniej ustawione i na tych miejscach gdzie obrywal woda wlasnie to wylazlo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie widziałem baniaka więc jedynie mówię co czasami może pomóc.... z cyjano jest tak jak tu wszyscy koledzy mówią, czasami jakaś pierdoła decyduje.... jak baniak świeżynka, masz mało korali to może faktycznie za bogata sól... daj sobie spokój z podmianami... no i czekaj... a na przyszłość wiesz, że baniak najlepiej startować na umiarkowanej soli... na początku nie ma co konsumować tych wszystkich mikroelementów no i przez to rodzą się różne chore wykwity...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem testy tak jak smith kazal

kh pomiedzy 7 a 8

ca 500

mg 1560

cos duza te 2 ostatnie co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh bezpieczniej jest mieć wyższe wtedy parametry masz bardziej stabilne:) tak z 9-10 myśle że najlepiej:)

Ca 500 troszke za wysokie ale akceptowalne... ja mam ok 440:) Mg wysokie takie 1400 wydaje mi się bardziej pożądane ale 1560 też tragedii nie ma... ukwiały takiego nieznoszą ale korale tolerują, przynajmniej nie masz co się martwić o bryopsis i inne badziewia:P:) myślę że z cyjano to problem tkwi o pierwiastkach sladowych których testami się nie mierzy.... kup jakieś koralki niech CI zaczna konsumować te wszystkie nadwyżki innej rady chyba nie mam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okejos dzieki :)

dam znac przy kolejnej probie sprawdzenia

jutro zmieniam sol na IO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszra, koledzy napisali wszystko, ja tylko dodam, że może tak, tak żebyś miał do wyboru, bo z cyjano to różnie bywa:

zrób podmianę jeśli jest konieczna, niedużą i wlej pół ampułki (lub troszkę mniej) bakterii Prodibio i czekaj tydzień, trzymaj parametry KH Ca Mg, nic innego nie wlewaj, nic więcej oprócz karmienia ryb nie rób, po tygodniu wlej drugie pół ampułki lub troszkę mniej i kolejny tydzień nic nie rób. Może cyjano zacznie się cofać, a może zniknie całkowicie, spróbuj dokładnie tak jak napisałem, co o tym myślisz ? U mnie to zawsze działa, choć wiadomo, że każdy zbiornik inny, wchodzisz w to ? :)

Może tylko odrobinę węgla dokładnie wymoczonego z kilkakrotnymi zmianami RO wrzuć do wody w pierwszym tygodniu i czekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszra, koledzy napisali wszystko, ja tylko dodam, że może tak, tak żebyś miał do wyboru, bo z cyjano to różnie bywa:

zrób podmianę jeśli jest konieczna, niedużą i wlej pół ampułki (lub troszkę mniej) bakterii Prodibio i czekaj tydzień, trzymaj parametry KH Ca Mg, nic innego nie wlewaj, nic więcej oprócz karmienia ryb nie rób, po tygodniu wlej drugie pół ampułki lub troszkę mniej i kolejny tydzień nic nie rób. Może cyjano zacznie się cofać, a może zniknie całkowicie, spróbuj dokładnie tak jak napisałem, co o tym myślisz ? U mnie to zawsze działa, choć wiadomo, że każdy zbiornik inny, wchodzisz w to ? :)

Może tylko odrobinę węgla dokładnie wymoczonego z kilkakrotnymi zmianami RO wrzuć do wody w pierwszym tygodniu i czekaj.

ja po raz 19 :) powtorze ze nic nie wlewam oprocz soli :)

a ryb jeszcze nie mam tylko krewety i slimaki :)

najpierw zastosuje sie do porad smith-a a jesli to nie pomorze to bede kombinowac cos innego ,, bdzo mozliwe ze to co napisales :)

bardzo dziekuje za pomoc ,, w tej chwili leje bakterie special blend pieknie pachna :) niczym poranna rosa na konwaliach :) hahah :)

jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc i zaangazowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znika samo ,,, smith mial racje porobilo sie tam gdzie zerwalo tkanke

pompa byla bezposrednio ustawiona na koralowca i pewno stad ten badziew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×