Skocz do zawartości
lukaszra

okrzemki po raz 2 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Mowilem, za bogata sol tez wplywa bo stale dokarmiasz. Masz puste akwa i nie ma co tego konsumowac.

Narazie to male zmiany wiec lepiej walcz z glonami :-)

jutro jade po instatn ocean tak jak mowiles smith

ale w sensie jak znimi walczyc ?? absorbent kupic krzemianow ?? pisaj mi co robic

w ogole dlaczego ty nie masz gg w domu hahaha ty moja ksiego wiedzy :)

ps ,, masz flaszke za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak;) sam stosowałem bogatej soli, udziwnianie i wogóle i nie mogłem wyjśc z dziadostw;) teraz dużo mniej podmieniam, na biedniejszej soli, trace elementy daje 3/4 zalecanej dawki w metodzie Balling Light którą stosuję i odziwo pomogło:) nie kombinowałem z niczym, w międzyczasie zmieniłem całkowicie oświetlenie (bałem się, że to może spowodować różne wykwity bo czasem tak bywa) a tu nic.... czysto pięknie i nareszcie mam przyjemność z oglądanie mojego akwa;) co ciekawe korale wreszcie mi ruszyły jak szalone.... moja akropora którą kupiłem jako ciemno zieloną teraz jest śliczna jasno beżowa z niebieskimi tipami;) hehe od roku ją mam, miałem ją w starym baniaku i nigdy tak nie wyglądała i co ciekawe codziennie widzę jak rośnie:D trochę zrobiłem offtopa... ale to tylko żeby Ci pokazać, że swojego baniaka trzeba się uczyć.... pisz sobie co robisz... i jakie są konsekwencje.... i wyciągaj wnioski.... ja na początku też miałem tendencję do dawania wszystkiego dużo bo będzie lepiej, bogaciej w zbiorniku, szalałem z podmiankami... a teraz... zbiornik sobie zyje swoim życiem... podmiany to strzelam conajwyżej raz na miesiąc albo mniej... nie przesadzam z niczym.. i odpukać wszędzie czysto;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ja nei wiem czy tego nie wzbudzilo niebieskie swiatlo bo jako 4 swietlowka doszla niebieska marine glo i nagle takie cos ,,,,,3 pozostale to 2 hybrydy i jedna marine white

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz idz ty se TV poogladaj thumbsup.gif a nie dlubiesz i dlubiesz. Nie rob paru zmian na raz biggrin.gif

GG off bo sie ucze do sesji whistling.gifwhistling.gifwhistling.gif

a na przyszlos kupuj ATI swietlowki, co do swietlowek nie wiem czy akurat ona miala wplyw.

Za slabe zdjecia aby cos ocenic

Taki nalot pojawi ci sie tez w miejscach gdzie uszkodziles tkanke korala, ale zniknie....

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz idz ty se TV poogladaj thumbsup.gif a nie dlubiesz i dlubiesz. Nie rob paru zmian na raz biggrin.gif

GG off bo sie ucze do sesji whistling.gifwhistling.gifwhistling.gif

ja tez mam zaraz egzamy :) ale juz po studiach ,,, kurs na instr L uwierz nauki jak na studiach hahaha :)

ok ,, zobaczymy jak to jutro bedzie sie tam mialo :)

ale instant ocean kupie jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz dokładnie świetlówki? właściwie oświetlenie raczej mniej wpływa, może jedynie uwypuklać Twoje błędy;) mój serdeczny kolega prowadził prawie 2 lata bez zmiany świetlówek i wszystko mu pięknie grało;) nie szalej z podmiankami, nie szalej z trace elementami, sprawdź tak jak koledzy mówią filtr DI;) może zapnij jakieś absorbery krzemianów... a może to jest DINO?;) z tych zdjęć naprawdę ciężko cokolwiek zobaczyć.... a bardzo często ludzie mylą Krzemiany z Dino;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się tutaj pare osób na mnie przejechać;) ale jak dla mnie ATI nawet się nie umywają do świetlówek Aqua Medica;) można mieć jakieś zastrzeżenia do niektórych mniej fortunnych produktów tej firmy ale świetlówki jak dla mnie THE BEST:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz dokładnie świetlówki? właściwie oświetlenie raczej mniej wpływa, może jedynie uwypuklać Twoje błędy;) mój serdeczny kolega prowadził prawie 2 lata bez zmiany świetlówek i wszystko mu pięknie grało;) nie szalej z podmiankami, nie szalej z trace elementami, sprawdź tak jak koledzy mówią filtr DI;) może zapnij jakieś absorbery krzemianów... a może to jest DINO?;) z tych zdjęć naprawdę ciężko cokolwiek zobaczyć.... a bardzo często ludzie mylą Krzemiany z Dino;)

no nie wiem moze dino ale ono tp raczej na dnie chyba niz koralach co nie ??

swietlowki arcadia 2 x hydbryda

1 x marine white i jedna marine glo hagen

ps jak dotkne tego brazowego nalotu to zamienia sie w pył,,, ale na czesci sa bombelki wiec jakby cyjano wrrrrr :)

Edytowane przez lukaszra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to z żadnymi z tych świetlówek nie mam doświadczenia:) ale tak jak wyzej wspomniałem światło tutaj ma mniejsze znaczenie... od światła to Ci mogą albo glony rosnąć albo korale nie rosnąć;P ale do okrzemków i dino mają mniejsze znaczenie... jak bombelki to na bank cyjano:( pamiętaj że żadna chemia nie leczy przyczyny a jedynie zwalcza skutek..... więc owszem chemiclean pomoże (sam go stosowałem kiedyś)... ale tylko krótkotrwale jak powtażasz te same błędy...

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to juz 2 raz :) tylko kolor inny :)

znowu trzeba bedzie dowalic tej chemi i bedzie spokoj ,,, mi sie wydaje tak jak pisal smith i zreszta tlukl mi do glowy ze ta sol ATI za bogata u mnie w akwa malo zycia jeszcze i dlatego ,,,

a co do rozwoju koralowcow to wg mnie slabo rosna na tym swietle ,,, ale to moze tez dlatego ze wszystko swieze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo świeży baniak:) mi wzrosty ruszyły jakoś po pół roku:) wcześniej powiedzmy wegetują i czekają na lepsze czasy;P jak mało korali to zdecydowanie mniej podmieniaj a już na pewno na biedniejszej soli:) z solą ati nie żadnych doświadczeń ale już ten instant ocean wydaje się bardziej sensowny;) powodzenia i głowa do góry!:) nic na pośpiech... nie zmieniaj kilku rzeczy na raz bo nie nauczysz sie co pomogło;P ucz się baniaczka tak jakbyś się uczył nowej kobietki;) z każdą trzeba się obchodzić trochę inaczej i z akwa też tak jest;)

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo świeży baniak:) mi wzrosty ruszyły po jakiś pół roku:) cześniej powiedzmy wegetują i czekają na lepsze czasy;P jak mało korali to zdecydowanie mniej podmieniaj a już na pewno na biednej soli:) z solą ati nie miałem nigdy osobistych doświadczeń ale już ten instant ocean wydaje się bardziej sensowny;)

tak zrobie dziekuje bart jesli bedzie sie to rozrastac przyloze chemiclena znowu ,,,ale tak naprawde to co jest powodem cyjanobakteri ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestabilnosc.

Cyjano zawsze jest w akwa ale czasami wygrywa i staje sie plaga.

Kończysz kuracje po tygodniu, nic nie dowalaj, sprawdz TDC, ustabilizuj parametry, z czasem nie baw sie w świetlówki "slodkie" i zastosuj klasycznie morskie.

chemi clean jednak taki neutralny nie jest. WYlacz ta swietlowke kotrolnie. Jak dlugo swiecisz dziennie?

zmierz parametry wody - wszystkie

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyjanobakteria to bakteria która się namnaża przynajmniej według moich obserwacji w skrajnych warunkach... paradoksalnie za dobre są równie złe jak te niedobre.... musisz mniej suplementować trochę więcej karmić:) wtedy normalne pakterie wypierają z systemu cyjano;) nie ma jednego przepisu na idealny system... sam musisz się nauczyć co pomoże... mi pomogła mniejsza suplementacja, połączona z żadszymi podmianami i ustawieniem odpieniacza bardziej na sucho... trochę syfku w wodzie musi być:) NO3 na poziomie 1-2 to stan idealny:) żadne 0;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart, on zbija NO3 z pulapu 10-15, nie mąć mu bo zaraz wejdzie do tego akwa :-)

Lukasz a ty nie kombinuj, wrzuc wate filtracyjna i wyczysc szyby z glonów thumbsup.gif szybciej znikna...

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha :)

smith ja nie mam zadnej slodkiej swietlowk same morskie

wlasnie nie mam tdsa :(

gdzie ta wate ?? w odpieniaczu mam gabke na syfki

Edytowane przez lukaszra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa spoko nie śledziłem jego wątku;) 10-15 też nie jest tragedią;) sam takie długo miałem;) lpski to kochają:D miękkaski też a niektórym spsom nie przeszkadza;) hehehe więc to nie sprawa syfku w wodzie a jak dla mnie za bogatej suplementacji:) podstawa to nie chcieć za dobrze:D wiem co mówie bo sam byłem kiedyś początkującym morszczakiem i miałem tendencję do przesadzania z suplementacją bo niby koralki będą szczęśliwsze;P guzik prawda:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×