Skocz do zawartości
Zbyszek

Co to za skorupiaczki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyszku dobrze kombinujesz. W taki sam sposob Brain Plankis, ten co napisal artykul z linka, nalapal u siebie okolo 380 sztuk i szczesliwie zwalczyl ta plage. Osobiscie probowalbym wylapac je, bo z zalozeniem akwarium od nowa to chyba jeszcze wiecej zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem nie wiem czy wiecej , a to czy on naprawde je wylapal co do jednego t o raczej tylko mit i dobry kit ;) one sie w wiekszej ilsoci namnazaja , od tego w jakiej ilosci ja je lapie, letko powiedziawszy jest to walka z wiatrakami .

Artykul tego goscia jest naprawde bardzo dobry , ale mysle ze tylko sam artykul ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po malym urlopie zaleje jeszze raz ale tym razem na suchej skale albo na samej ceramice od kolegi balona .(odrazu bylo by porownnaie jak na samej cyramicei moze wygladac baniak ) Mialem pecha w tej loteri poprostu :] , ale to nic , znam takich ktorzy tracili cala obsade ryb nie majac tych wampirkow , takze ja w sumie nie mam czego nawet zalowac , ryb nie bylo naszczescie sie nie spieszylem .

Chcialem wpuscic dwa wargacze dzsiaj , pojechalem do sklepu ale nie moga mi ich zlapac , co za nienormalny sklep w ktorym trzyma sie duze ilsoci skaly z rybami :]

Ale moze i lepiej , podejrzewam ze tylko by je zjadly te wampirki .

Takze nie wiem narazie co zrobie , pewnie wywale to wsyzstko , wyczyszcze baniak zaleje slodka woda i pojade troche odpoczac ;)

Baniak dojrzewal piec miesiecy , za ten czas ceramika wygladala by juz narpawde dobrze i byla by zasiedlona wystarczajaco bakteriami itd ... no i zawsze mamy ta pewnosc ze nie bedzie zadnego badziewia .

Takze jak napsialem, zywa skala to loteria .

Jesli bym robil ponownie baniak na zywej skale to jaknajszybciej nasypal bym piasku , bo one wtedy dpiero wylaza ze skaly i w miare jak najszybciej wpuscilbym ze 3 wargacze , wtedy moze bylo by wszystko git :]

A teraz jak sie tego napleglo jak mrowai to juz razczej musztarda po obiedzie , nic sie wiecej nie da zrobic .

Chyba ze macie jakies pomysly to pisac poexperymentujemy i tak wszytko jedno w tej chwili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wierze, ze zlapal je wszystkie, choc jak on sam pisze na wszelki wypadek przez 6 kolejnych miesiecy nie wpusczal zadnej ryby.

Te robaki ze swiatla mnozyc sie nie beda, wiec nie karmiac baniaka mozna je jakos pokonac.

Ale jak wybierasz restart to Twoja decyzja. Sam bede ciekaw jak Ci z ceramika pojdzie.

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wtedy nie potrzeba lapac , widocznie pomoglo to drugie ;)

Chociaz moze i slusznie , 5 miesiecy czekania tak czy siak ...hmmmm, ale pewnosci w sumie tez zadnej , chyba jednak restart , nie taka tragedia , pamietam niedawno ten zalewalem .

Czytalem w necie dzsiaj ze to prawdopodobnie przyszlo z zywym piaskiem jeden koles opisywal ze robil baniak na ceramice i po wsypaniu zywego piachu wuasnie mial to badziewie , ale tez nie wiadomo ile w tym prawdy bo tam wczesniej mial troche koralowcow wiec nie do konca wiadomo skad sie tam to u niego wzielo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie z latareczka poszedlem sie przyjzec jeszez raz , tak wiec jutro wywalm calosc z baniaka jak leci , czyszcze baniak , zalewam slodka woda i jak przyjdzie zas to "posole" jeszcze raz . Tego jest tam jak mrowia , mikrusne od 1mm do 8 mm , akez nei ma sensu ,szkoda czasu .

Jeszcze nie wiem jakie kamienie dam w przyszlsoci , zastanaiwam sie tez czy wogole dam zywy piasek i chyba raczej nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wywalone :] , mysle ze sprobuje jeszez raz na zywej skale niedlugo , ale tym razem bende od poczatku stawial pulapki w razie jak to mowia Niemca :]

Ps; Skalke mam juz zamowiona , tym razem juz w innym sklepie .

Posted Image

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz , dam Ci ja za friko , postawie dobre piwo za wywoz ;) jasne ze zadzwonie zeby zabrali , coz po za tym :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skale do piekarnika albo mikroweli i pozbedziesz sie wampirkow i wszystkiego co tam zylo:D

Jesli masz garaz, szope(lub jakas dziure na ogrodku) i nie przeszkadzala by Ci ta skala to chetnie zabiore, tylko ze dopiero w lipcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×